Hak Holowniczy - Schemat elektryki gniazda potrzebuje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jakis czas temu zdjolem sobie hak, przezornie zapisujac na kartce ktory kabel do czego, ale oczywiscie ja zgubilem.

Potrzebuje hak zalozyc znowu, wiec potrzebowal bym wiedziec jak wyglada instalacja w "gniazdku" ?

Ma ktos moze jakis schemacik? Ktory bolec/dziura do czego idzie??? Tzn nie musi to byc lada i kolory kabla.
Wystarczy mi wiedziec ze ten i ten, to np swiatlo,kierunek i stop.
Dzieki.

jesli jest juz ten temat, to ja sie go nie doszukalem, i prosze o podwieszenie watala.
  
 
Krzysiek jak do jutra Ci nikt nie pomoze-to sprawdze u siebie i wszystko opisze

pozdr
  
 
Ojj naprawde nikt z was nie ma?
Poszperajcie po ksiazkach, ponoc do nowszych autek sa takie schematy w ksiazkach obslugi.
Chyba jest tu pare osob co jezdzi innymi autkami niz tylko lada?
  
 
Bylem przed chwilą na dole chcialem rozkrecic to gniezdko i sprawdzic co gdzie idzie ale jest tak zapieczone, ze nie dalem rady tego ruszyc , niestety nie pomoge ci w tym.
  
 
krzysku - uklad jest standardowy wiec (Patrzysz sobie na gniado tak jak je masz zamontowane, czyli tam gdzie wkladasz wtyczke):

- gora/dol to kierunki tylko nie pamietam ktory to ktory
- prawy dolny to masa
- lewy dolny i srodkowy to swiatla pozycyjne (czyli ogolnie swiatla)
- lewy gorny stop
- prawy gorny tylne przeciwmgielne

nie mam rysunku bo bym ci to lepiej wytlumaczyl
  
 
Jesli dobrze zrozumialem, to taka powinna byc kolejnosc - jak na moim rysunku.
Ale dla pewnosci prosze Cie napisz mi jeszcze raz ktora cyferka za co odpowiada, zbym mial jasnosc 100% Dzieki


calosc z klapka
  
 
Ja dzisiaj sprawdzałem ale mam to tak zrobione u siebie że ciężko cokolwiek zobaczyć...tzn gdzie idzie jaki kabel. Docent widze sie zna to ci pomoże
  
 
zalatwione, GG to piekna sprawa

A dla potomnych:
1 - [58l] kierunkowskaz lewy
2 - [58r] kierunkowskaz prawy
3 - [31] masa
4 - [58] światło postojowe prawe
5 - [58] światło postojowe lewe
6 - [54] światło stopu
7 - [83b]światło przeciwmgielne tylne





[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-09-20 23:00:35 ]
  
 
To przeniescie temat z GG na forum bo musze jutro zalozyc wtyczke przy przyczepce bo psy zezarly Odeszlo by troche czasu na zabawe z miernikiem
 
 
A ja wreszcie wykopalem w sieci.
Schemat Gniazdko Holowniczego Haka

Dzieki wszystkim za pomoc.
  
 
Zgodnie z rysunkiem na forum wklejonym:

1-Kierunkowskaz Lewy
2-Kierunkowskaz Prawy
3-Masa
4-Swiatlo Postojowe Prawe
5-Swiatlo Postojowe Lewe
6-Swiatlo Stopu-STOP
7-Swiatlo Przeciwmglowe(przeciwmgielne)





[ wiadomość edytowana przez: Krzysztof-Fleszer dnia 2005-09-20 23:01:31 ]
  
 
Dzis dorwałem schemat tego gniazdka, i narysowałem wiem, ze juz po wszystkim, ale moze komus sie przyda w przyszlości.
Oto i on:
  
 
Witam!!!

Zanabylem droga kupna hak holowniczy do Lajdaczki, jako ze przystymulowal ja kiedys od tylu jakis fan analnych zabaw o nieustalonych personaliach. Hak jest fabrycznie nowy, kupiony w malym sklepiku Lady w malej miejscowosci. To polski wyrob. Ma tabliczke znamionowa wypelniona roznej masci danymi, w tym nazwa producenta. I teraz pojawiaja sie dwa pytania:

- Jakich srub [rozmiar i twardosc] uzyc do montazu [nie dostalem ich niestety]

- Jak wyglada sprawa montazu, abym mogl uzyskac wpis do dowodu? Mam kolege mechanika, ale on nie orientuje sie w temacie, bo ostatni raz zakladal hak jakie szesc lat temu.

Pozdr.
  
 
U mnie montaz wygladał tak:
do mocowania zdezaków zostały przykrecone dwie grube sruby M16 o twardosci 10 z chakiem do podłogi w bagazniku tez dałem sruby o najwiekszej twardosci i grube podkladki zakupiłem nowe gniazdo i za pomocą przewodu 7x1,5mm2 podłaczyłem je .Po całym zabiegu wymalowałem hak na czarno farbą olejna i pojechałem na przegląd gosciu wyszedł popatrzył zasmiał sie ze na gniezdzie była jeszcze cena poczym poszedł wypisac kwita
  
 
dzieki za info

schemat gniazda tez jest wiec do dziela
  
 
Cześć będę podłączał hak do mojej 2107 w wekend mam pytanko czy to jest dobre czy jakis inny schemacik ktos ma ??? Bo widze że linki nie działają


Cytat:
2005-09-20 23:00:26, Krzysztof-Fleszer pisze:
Zgodnie z rysunkiem na forum wklejonym: 1-Kierunkowskaz Lewy 2-Kierunkowskaz Prawy 3-Masa 4-Swiatlo Postojowe Prawe 5-Swiatlo Postojowe Lewe 6-Swiatlo Stopu-STOP 7-Swiatlo Przeciwmglowe(przeciwmgielne) [ wiadomość edytowana przez: Krzysztof-Fleszer dnia 2005-09-20 23:01:31 ]

  
 
czasem na centralnym (5) ludzie wyprowadzaja sobie wsteczny, wtedy pozycja jest na przyczepce na (4), sam tak zrobilem.
  
 

  
 
Dzieki