Jakie felgi i opony do 2107 najlepiej 14""

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pora by wstawic jakies alusy i potrzebuje porady jaka szerokosc wejdze i od czego felgi kombinowac do 2107


maly
  
 
Siemano
Przejżyj ten temat,sporo jest opisane na temat alusków
Felgi alu
Pzdr Grzesiek
  
 
Calkiem fajnie wygladaja szprychowane trzynastki od poloneza albo stalowki od bmw 3 (rekin)
  
 
OSS, to też można zobaczyć w tym temacie.
zapraszam
  
 
Ja mam chęć na jakieś ładne 14"alu albo jakioeś ciekawe stalowe!!! Chodzą mi po głowie stalowe od starego opla reckorda lup ascony
  
 
Witam,, już pisałem w innym watku, dopadłem 2 felgi od podka Trucka, to są 14" stalowe, ale pasuja idealnie..., a jak jezdzi się na 14 tkach..., zupełnie inne auto...to chyba lepsze rozwiąznie niż 13 alu...
  
 
Miałem okazje pojeździć ładną na 14" i wiem jak jest. Dlatego nie chce innych felg jak 14".
  
 
Byłem ostatnio moja ladacznicą w Rzepinie, to jest ponad 500km z Wadowic, troche miałem obawy bo zrobiłem wcześniej remont silnika, ledwo dotarłem 2500km i pusciłem sie w trase, wszystko spox, żeby nie dziura w drodze i rozwalona welga z oponą......ale tak pozatym to lada spisała sie na medal!!Wiecie może od czego pasują felgi??I ile taka felga może kosztować???
Davido!!
 
 
Generalnie musisz szukać felg o rozstawie śrub 4x98 . Wtedy załozysz je bez problemów jeżeli chodzi o śrubki . Mozesz np. założyć felgi pochodzące z Fiata, alfy, lancii.Ale oprócz tego ważne jest, zeby felga wchodziła i nie ocierała np. o zacisk hamulcowy.
Paweł
  
 
Aha - jesli chodzi o te modele właskich samochodów , któe wymieniłemw poprzednio to odnosi się to raczej do starszych , tradycyjnych modeli. Obecnie Alfy Lancie i niektóre fiaty mają piasty na piec śrub
Paweł
  
 
Oryginalną nową kupisz już za 60-70 zł, więc nie wiem po co kombinować z innymi, chyba że myślisz o aluskach.
Andrzej
  
 
Ja mam od poldera i pasuja idealnie. Zobacz 2gie zdjecie w moim profilu.

Pozdrawiam.

PS. Juz niedługo będe miał piekne białe felgi, oczywiście oryginały. Do tego piękne chromowane grzybki (musze dokupić 2, bo mi przerdzewiały podróbki jakieś rzemieślnicze) i nikt mi nie podskoczy Nie moge doczekać sie zimy. Tymbardziej, ze poradziłem sobie z ładowaniem i nie bede musial każdego zimowego wieczory taszczyc aku do domu. Do tego autko mi pięknie pali i w ogole nie mam zastrzezen.
  
 
Generalnie felgi pasuja od roznych aut, dokladnie jest to opisane na stronce wegierskiej(link na klubowej)
Pozatym o ile dobrze pamietam to ET felgi musi byc mniejsze zdaje sie od 20 - dotyczy to felg 13 calowych STALOWYCH!.
PAMIETAJCIE-TEN TEMAT BYL JUZ PORUSZANY I JA JESZCZE RAZ POWTORZE:
ZALOZ NAJPIERW FELGE DO PRZODU, JAK SIE MIESCI, I FAJNIE KRECI(NIE WADZI O ZACISK HAM.) TO SPRAWDZ JESZCZECZY PRZY PELNYM SKRECIE I TO W KAZDA STRONE NIE OCIERAJA O WACHACZ, ALBO COS!!!
Generalnie rozstaw 4/100 tez ujzdzie!!! do alusow, to np, do mnie pasuja 13 cali ET 30, ale z dystansem(oryginalna blaszka dolozona druga) ALE TYLKO ALU!!!
  
 
poszukuje felg do samary mogą być używane , w okolicach wrocławia jest wielki problem z dostaniem ich wzgiędnie jakieś zamieniki czajeczki@neostrada.pl
 
 
Najlepiej daj ogłoszenie na naszej giełdzie. Może coś trafisz.
A jesłi chodzi o zamienniki to pasują (prawie- chodzi o ET ) wszystkie stalowe i aluminiowe felgi np. od fiata, lancii czy Alfy.
Rozstaw śrub w samarze to 4x98 i takich powinieneś szukać.
Paweł
  
 
... we Wrocławiu znam trzy sklepy z częściami do Łady i podejrzewam że bez problemu można tam kupić felgi. Nowe kosztuj kol 60 - 70 zł, a może i mniej. Ostatnio też trafiłem do jakiegoś sklepu internetowego z felgami i też były w ofercie felgi stalowe do samary za 58 zł. Jak znajde adres to tu podam. Oprócz tego w świdnicy też jest sklep z częściami do łady, ale jest on dosyć drogi. Jak bedziesz chciał adres bądź numer tel. to daj znać.
A używane albo zamienniki to tak jak powiedział Paweł... tylko najlepiej sprawdzić w wulkanizacji przed zakupem czy nie są krzywe...
POZDRAWIAM
  
 
Dzięki za rozstaw śrub. Czy wejdzie do łady felga 5 1/2 cala? Czy pasowałyby felgi od astry?
 
 
Opel ma chyba rozstaw 4x100 więc nie bardzo- chyba ,ze kupisz tzw. pływajace śruby. Choć...niektórzy montuja felgi o taki rozstawie do łady na normalne śruby. Jesłi chodzi o szerokosc powinny być , choc seryjnie stalowe felgi w samarze maja rozmiar 4 1/2 J- 13 . Ale pięć i pól cala będzie pasować.
Paweł
  
 
Dzięki za pomoc. Czy znasz też rozstaw śrub na felgach poloneza?
 
 
...polonezy te mają 4x98 (łacznie z Truckiem, a on ma 14'')