Skrzynia 5-biegowa łada 21083

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ciąg dalszy uzdrawiania mej samarci z 91r ostatnio mechanik wymieniał mi łożyska w przednich kołach koszt tylko 120 zł,ale powiedział mi ze muszę pomyśleć o wymianie łożysk w skrzyni biegów i tu nasuwa się pytanie do tego typu operacji co potrzebuje oprócz łożysk na allegro kmpl. łożysk 98 zł+ kurier.
Koszt remontu skrzyni z demontażem i montażem wycenił mi na 400zł części załatwiam taniej wiadomo samemu taniej
  
 
Kto jest producentem tych łożysk ? wybieraj markowe, bo remont odwróci się przeciwko tobie ..
Porządny zetaw łozysk będzie kosztował 50% więcej.

I co mechaniorowi da wymiana samych łozysk, pewnie po dordze wyiknie jakis synchronizator, jakaś zębatka itd..

On się specjalizuje na remoncie skrzyń biegów ?

zerknij ile kosztują oryginalne czesci avotvaza, dla porównania (2 zakąłdki):
cześci do remontu skrzyni biegów 2108 samara

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2014-02-16 08:44:21 ]
  
 
Dzięki za stronkę a co do mechanika to stary mechanik młodzi to nawet nie chcą do auta podejść bo nie ma gdzie wtyczki podłączyć hahahaha
a części kupuje na allegro u sprzedawcy niwa77
  
 
a co do synchronizatorów i reszty oprócz łożysk to nie wiem sam póki się nie zdemontuje skrzyni eh mi osobiście to się wydaje że za wcześnie na skrzynie przy przebiegu 93 tyś ale nie będę ryzykował przy kwocie 400 zł za robociznę aby się rozwaliło coś co można było prędzej zrobić
dziś spróbuje wrzucić fotki mej samci
  
 
Cytat:
2014-02-16 11:17:31, hydro452 pisze:
a co do synchronizatorów i reszty oprócz łożysk to nie wiem sam póki się nie zdemontuje skrzyni eh mi osobiście to się wydaje że za wcześnie na skrzynie przy przebiegu 93 tyś ale nie będę ryzykował przy kwocie 400 zł za robociznę aby się rozwaliło coś co można było prędzej zrobić dziś spróbuje wrzucić fotki mej samci



Czyli posiadasz skrzynie biegów z przebiegiem 93 tysiące i chcesz wymienić w niej łożyska? Troche to bezsensu zważając na niski przebieg, chyba że masz już jakieś problemy z nią ? Co innego że jak już rozpoławiasz skrzynie biegów to tak jak kolega wspomniał najlepiej zrobić komplet, czyli m.in. wymienić również synchronizatory Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2014-02-16 11:25:39 ]
  
 
A także uszczelniacze w skrzyni, i w silniku na wale z tylu.
Moim zdaniem, nie ma potrzeby rozbierać skrzyni. te skrzynie wytrzymują 300k km bez remontu.