Akcyza na LPG!!! horror.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc. Nie wiem czy czytaliscie na o2.pl - sa plany by podniesc akcyze na LPG.
pisza rowniez o zakazach wjazdu dla "junkersow" do parkingow podziemnych - w sumie bezprawnym.

p.s. dla tych co gazu nie lubia - jest mimo wszystko bezpieczniejszy niz benyna, tak nie truje i jest tanszy.

artykul tutajlpg
  
 
  
 
jeżeli chodi o pozdiemne, bo mój dorgi od zawsze tak było, tylko wszyscy się na to zlewali... A spróbuj w Wawie na wjechac na pozdiemny parking basenu Warszawianka z LPG...
  
 
niech PB stanieje do 2,50 gaz skoczy do 4 i po problemie... troszke szkoda tych co wydali KUPE kasy na instalke LPG i im sie jeszcze "nie zwrocila".. no coz dieselki beda w cenie ;D
  
 
czyli prognoza na najblizszy czas:
LPG dobije do ceny ON, tym samym spadnie sprzedaz Pb, wzrosnie ON, czyli cena benz pojdzie w gore, ON zostanie, no i LPG - tu mozna spekulowac, czyli beda takie proporcje jak kiedys, tylko ze to co jest dzisiaj + 2PLN.

null
kielek:
jeżeli chodi o pozdiemne, bo mój dorgi od zawsze tak było, tylko wszyscy się na to zlewali... A spróbuj w Wawie na wjechac na pozdiemny parking basenu Warszawianka z LPG...

czytales art? wszystko mozna, ale niech to bedzie poparte jakimis logicznymi przepisami, zasadami, a nie ot tak -wolna amerykanka.
  
 
Cytat:
2006-01-14 14:03:12, fluke pisze:
czyli prognoza na najblizszy czas: LPG dobije do ceny ON, tym samym spadnie sprzedaz Pb, wzrosnie ON, czyli cena benz pojdzie w gore, ON zostanie, no i LPG - tu mozna spekulowac, czyli beda takie proporcje jak kiedys, tylko ze to co jest dzisiaj + 2PLN.


niebawem ludzie zaczna przerabiac swoje instalacje na gaz ziemny i po klopocie i bedziemy jezdzili za 1,30...uzytkownicy starszych dieslow beda jezdzili na oleju kujawskim lub przepalonym po frytkach to dopiero sie oczy ludziom w ministerstwie otworza :]
  
 
tak, to bedzie: na jakis czas tylko i za jakis czas.
pozniej i na ziemny dowala akcyze, bo zlbo sie rzad zmieni, albo dziura budzetowa, albo nowe emerytury dla gornikow
  
 
Ponoć w UE obowiązuje jakaś tam dyrektywa, że lpg może kosztować maksymalnie 50 % ceny Pb. Jeżli faktycznie ona jest wiążąca to wniosek z tego, że nasza ojczyzna jeszcze pod wieloma, wieloma względami nie jest w unii i chyba nie będzie...W końcu trzeba wykombinować kasiorę na becikowe dla dzieci prezesów zarządów różnych firm. Było to do przewidzenia, żę w końcu dobiorą się do lpg od strony fiskalnej, no ale takich mamy urzędasów i polityków.
  
 
co do zakazu dla lpg ( sam mam lpg)
jestem za zakazem :!!
tzn wyobrazam sobie sytuacje ze podjezdza duży fiat (125p)
i wiadomo instalka 1 gen ma juz z 7 lat ..
wic wszystko tam prawie nie szczelne
i gazio sie ulatnia , a ze cieższy od powietrza (ziemny jest lzejszy i ulatnia sie w góre) , to sie zbiera jak woda - najniżej gdzie sie da , i teraz wystarczy iskra z klocków ( nie mówiac o rozrusznikowym bendixie czy innych przekaznikach!!!)
efekt jak j..nie to i moja essinka która raczej jest szczelna poleci do nieba
sprawa gazów ziemny vs butan ma również ważny aspekt w dziedzinie np kotlowni (jestem z zawodu elektromonterem) i tak w kotlowniach na ziemny osprzet mocuje sie nisko np na 1 m a lamp KONIECZNIE na łańczuszkach ( chodzi o odstawienie od sufitu gdzie gaz sie zbiera) w pzrypadku gdy kotlownia na (butle jest) osprzet wyzoko lampy nie musza mieć lańcuszków
może dla niektórych to nie logicze lub nie zrozumiale.
ale jesli chodzi o bezpieczenstwo to tak to jest , i sa ku temu przepisy ( co prawda prawa budowlanego , ale uważam ze o to samo chodzi)
podejżewam ze garaze z wentylacja przyziemna sa dozwolone dla lpg .
aha polecam przeczytanie instrukcji ( u mnie napisano , żeby nie parkować kolo studzienek wod-kan)
co do akcyzy cóż .. becikowe i inne to fak
zanosi sie na cng a na dowód że to idzie w góre nie w dół ( gaz nie ceny (narazie) to wystarczyc powinno to że w autach z cng uszczelnia sie podwozie , aby nie nastąpiło ulotnienie sie cng do wnetrza kabiny - )
swoja drogą to dopiero bedą bomby !!!!!

  
 
Cytat:
2006-01-14 14:48:06, joker pisze:
niebawem ludzie zaczna przerabiac swoje instalacje na gaz ziemny i po klopocie i bedziemy jezdzili za 1,30...uzytkownicy starszych dieslow beda jezdzili na oleju kujawskim lub przepalonym po frytkach to dopiero sie oczy ludziom w ministerstwie otworza :]



dopóki jakiś idiot znowu czegos nie wymysli i nie skoczy cena...
  
 
Cytat:
2006-01-14 14:48:06, joker pisze:
niebawem ludzie zaczna przerabiac swoje instalacje na gaz ziemny i po klopocie i bedziemy jezdzili za 1,30...uzytkownicy starszych dieslow beda jezdzili na oleju kujawskim lub przepalonym po frytkach to dopiero sie oczy ludziom w ministerstwie otworza :]



Hehe myślisz że przerobienie instalki LPG na gaz ziemny to takie hop siup??? to chyba mocno się mylisz... Gaz ziemny ma zupełnie inne własności, przede wszystkim inną temperaturę skraplania, przerobienie to raczej bajka....

Ale pewnie myślisz o tankowaniu w domu z kuchenki?? Ciekawe co na to straż pożarna, gazownia, na pewno będą wniebowzięci
  
 
Cytat:
2006-01-19 14:23:21, _kruchy_ pisze:
Hehe myślisz że przerobienie instalki LPG na gaz ziemny to takie hop siup??? to chyba mocno się mylisz... Gaz ziemny ma zupełnie inne własności, przede wszystkim inną temperaturę skraplania, przerobienie to raczej bajka.... Ale pewnie myślisz o tankowaniu w domu z kuchenki?? Ciekawe co na to straż pożarna, gazownia, na pewno będą wniebowzięci



Poza tym widząc co dzieje się na świecie z gazem ziemnym (Rosja się panoszy i przykręca kurki raz jednym raz drugim) ciekaw jestem co się stanie jak nagle zużycie gazu w Polsce wzrośnie o powiedzmy 40%. A wiadomo że jak na coś jest większy popyt to trzeba to obłożyć wyższą ceną i akcyzą. Tym samym wzrośnie nam ogrzewanie i gotowanie.
  
 
ja mam pomysł !!!!!!! Pisałem swoją prace inżynierską na temat CNG w samochodach. Można zrobić tak:
1. zakładamy inst CNG do essiego
2. kupujemy reduktor domowy do tankowania(ok 500 Euro)
3. instalujemy gdzieś przy domu
4. licznik zostaje ten sam co od kuchenki gazowej
5. zakładamy popularny magnes na licznik
6. tankujemy za ok 90gr. a jak nie chcemy to nie płacimy wogóle
Koszt się dosyć szybko zwraca
PS. za patent później prowizje będę zbierał
  
 
Cytat:
2006-01-19 14:32:53, Raven pisze:
Poza tym widząc co dzieje się na świecie z gazem ziemnym (Rosja się panoszy i przykręca kurki raz jednym raz drugim) ciekaw jestem co się stanie jak nagle zużycie gazu w Polsce wzrośnie o powiedzmy 40%. A wiadomo że jak na coś jest większy popyt to trzeba to obłożyć wyższą ceną i akcyzą. Tym samym wzrośnie nam ogrzewanie i gotowanie.




i tak wzrosło, przykładowo rok temu za ogrzewanie chaty zapłacilem 800zl a w tym 1100... niestety, a piec chodzi tak jak ro temu... echhhhhhhhh
  
 
Cytat:
2006-01-19 14:51:42, SebaNowy pisze:
1. zakładamy inst CNG do essiego
2. kupujemy reduktor domowy do tankowania(ok 500 Euro)



No fakt to takie proste

Przecież instalka CNG to tylko 3.500 do 6.000 EUR do tego 500 na reduktor więc minimum 4.000 EUR - faktycznie "złoty interes"
  
 
koszt dobrej instalacji to ok 5000-6000 zł do max 9000 zł!!!! a nie 3500-6000euro
  
 
Cytat:
2006-01-19 15:40:23, SebaNowy pisze:
koszt dobrej instalacji to ok 5000-6000 zł do max 9000 zł!!!! a nie 3500-6000euro



okazja!
  
 
no ja tylko dałem sposób na darmowe (późniejsze :-p) jeżdżenie, a koszt początkowy no cóż. Niektórzy lpg wsadzają za 4500zł
  
 
Cytat:

Cytat:


2006-01-14 14:48:06, joker pisze:
niebawem ludzie zaczna przerabiac swoje instalacje na gaz ziemny i po klopocie i bedziemy jezdzili za 1,30...uzytkownicy starszych dieslow beda jezdzili na oleju kujawskim lub przepalonym po frytkach to dopiero sie oczy ludziom w ministerstwie otworza :]



Hehe myślisz że przerobienie instalki LPG na gaz ziemny to takie hop siup??? to chyba mocno się mylisz... Gaz ziemny ma zupełnie inne własności, przede wszystkim inną temperaturę skraplania, przerobienie to raczej bajka....

Ale pewnie myślisz o tankowaniu w domu z kuchenki?? Ciekawe co na to straż pożarna, gazownia, na pewno będą wniebowzięci



Z tego co wiem to instalacja landirenzo lcs na CNG rózni się od LPG zbiornikiem i reduktorem. Komp, silnik krokowy i chyba nawet mikser można wykorzystać ponownie. Tak przynajmniej wynika ze strony producenta. Nie zmienia to faktu, ze ten zbiornik i reduktor jest horrendalnie drogi.... O kompresorze do tankowania w garażu nawet nie wspominam.

zresztą dam linki do porównania

CNG

LPG

[ wiadomość edytowana przez: gjw dnia 2006-01-19 21:47:52 ]
  
 
Cytat:
Ale pewnie myślisz o tankowaniu w domu z kuchenki?? Ciekawe co na to straż pożarna, gazownia, na pewno będą wniebowzięci



instaluje się to za licznikiem i to normalnie można robic z instalacji domowej. of course trzeba mieć uprawnienia straż i gazownia nie mogą się nie zgodzić. Wiem że w stanach jest już to popularne, i podłączają za free tylko trzeba płacić jakiś abonament czy cóś