CB RADIO - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hmm..no moim zdaniem kolber zrobil to sensowniej pod radiem skoro juz pytasz of kors
  
 
Po kiego Ci 150 cm antena ???

Styka 100 aż nadto.

Najważniejsze jest radio z redukcją szumów.

Zamontowane nieźle... W Espero konkretnego miejsca chyba nie ma.

Głośniki z tyłu większe od przednich... Mamma mia

Jak wyjdę z kosztów, mam zamiar coś wrzucić fajnego z audio.



Możemy się w następny weekend ustawić... Ja prawie codziennie jestem na Lipcach.

Obadamy co i jak na żywo
  
 
sorrka pomylilem sie odnosnie przod tyl, chcialem pod radiem zamontowac to cb ale niestety jest niewymiarowe bo za male, mam jeszcze jedno cb lepszej jakosci idelanie rozmiarow radia ale chyba bym musial dorobic jakies mocowanie tam pod radiem bo by niemialo sie czego trzymac




ps. Zoltar ok, mozemy sie jakos spotkac.. moze ktos jeszcze z 3city by przyjechal??? mi weekend pasuje

[ wiadomość edytowana przez: Outcast dnia 2006-01-30 00:14:38 ]
  
 
Spoko.

Przypomnij mi w czwartek.

Zakończę sesję i można się spotkać.
  
 
ja mam tak.....

sorry za jakość ale to tylko komórka... jak dam rade jutro zrobie lepsze fotki








uważam, ze moje miejsce montażu anteny jak i radia jest lepsze

ale to tylko moje skromne zdanie
  
 
Cytat:
2006-01-30 01:06:11, Kolber7 pisze:
ale to tylko moje skromne zdanie

nie tylko
  
 
Cytat:
2006-01-30 01:09:56, qbaj pisze:
nie tylko




lizus
  
 
Cytat:
2006-01-30 01:13:04, Kolber7 pisze:
lizus

a wp...rdol chcesz??

a tak serio serio..ja jezdze glownie w miescie i zupelnie mnie nie kreci cb..ale gdyby mi kiedys odbilo to chce miec gdzies stacjonarny mikrofon..oddzielnie glosnik i tylko sobie przyciskac na kierownicy jak chce cos powiedziec..a nie podnosic takie cos..jak taksowkarz albo policjant
  
 
probowalem i moje tam nie wejdzie... ale bynajmniej sie w oczy nie rzuca
  
 
Cytat:
2006-01-30 01:25:30, qbaj pisze:
a wp...rdol chcesz?? a tak serio serio..ja jezdze glownie w miescie i zupelnie mnie nie kreci cb..ale gdyby mi kiedys odbilo to chce miec gdzies stacjonarny mikrofon..oddzielnie glosnik i tylko sobie przyciskac na kierownicy jak chce cos powiedziec..a nie podnosic takie cos..jak taksowkarz albo policjant



bij

fakt w mieście mniej przydatne... sam nie woże ostatnio anteny bo smigam autobaną i w korkach....ale w trasę bez tego już się nie ruszę

pozdro
  
 
Cytat:
2006-01-30 01:32:25, Outcast pisze:
probowalem i moje tam nie wejdzie... ale bynajmniej sie w oczy nie rzuca



jak pokombinujesz to na bank wejdzie
  
 
To teraz ja się wypowiem

Po pierwsze - primo - radyjko bym zamontował w tej półeczce pod radiem na wzór Kolbera lub Yankiego. Musi wejść - łaski nie robi, więc musi. A jak już naprawde nie chce, to boczkiem na konsoli środkowej po jej lewej stronie lub prawej. Bardziej praktyczne. Jak ty naprzykład zmieniasz kanały, regulujesz squelcha lub podgłaśniasz. Przy moim wzroście (a nie jestem jakoś nazbyt wyrośnięty) to miejsce skutecznie zasłania lewe kolano. Nie wyobrażam sobie obsługi radia podczas jazdy. Chyba, że tylko włączasz je i koniec - niech gra. Nie ma co tłumaczyć, że mniej się rzuca w oczy, gdyż CB jest już tak powszechne, że każdy matołek rozpozna, że ta 150centymetrowa antena nie jest od normalnego radia. Możesz antęnę demontować na dłuższe postoje, ale i tak zostaje uchwyt który ni piernika nie przypomina anteny radioodbiornikowej. A jeżeli ściągasz też uchwyt to współczuje Twojej końcówce mocy w radiu. Przy każdym ponownym montażu anteny należy sprawdzić współczynnik SWR (WFS). On się zmienia przy minimalnym przesunięciu anteny po karoserii. Inny punkt podparcia z masą i już mamy inny SWR. A wiadomo czym to skutkuje. W najlepszym wypadku pogorszenie łączności a w najgorszym przerobienie radyjka na dodatkowe ogrzewanie auta.

Po drugie - primo - antenę bym zamontował po drugiej stronie klapy. Zużyjesz niewiele więcej kabla, a wygląd jakiś taki lepszy - bardziej estetyczny.

Pogoda nie sprzyja, bo bym zrobił jakieś fotki jak to u mnie wygląda, ale mi się nie chce. Może bliżej wiosny.......

73 dla Ciebie - bajo

  
 
antena jest z tej strony bo fabrycznie kabla dali malo i nie dalo z drugiej strony... ale ta strona mi sie podoba.

W tej kieszonce pod radiem sprawdzalem i bym czesc jej tylu musial wyciac bo sie minimalnie zweza i cb wchodzi do polowy, a radyjko wlaczam i nic w nim juz podczas jazdy nie robie bo niema poco... no chyba ze kanal zmienic, mysle zeby tego alana do auta wziasc bo jest idealnie wielkosci radia i bym wywalil ten schowek ale zniecheca mnie robieni dodatkowych uchwytow tak jakby kieszeni zeby to radio nie spadlo w dol
  
 
A ja sobie pozwolę na mały OT. Szukam zdecydowanie radyjka z anteną i cotamjeszczetrzeba. W rozsądnych pieniądzach. W sklepie pytałem za 300 zł mogę mieć nowy komplet to może za 150 coś używanego? jakbyście coś wiedzieli - dajcie znać...
kupiłbym nowy sprzęcik ale ostatni mnie złomak trochę kosztował...
  
 
ja też sie ostatnio napaliłem z tym tematem zamawiam sobie właśnie unidena 510 xl i antenke midlanda 65cm, pytanie moje ile może kosztowacx takie zestrojenie antenki, bo narazie jestem na etapie poszukiwań fachowca od tego w mojej okolicy
  
 
Cytat:
2006-01-30 23:17:31, teltom pisze:
ja też sie ostatnio napaliłem z tym tematem zamawiam sobie właśnie unidena 510 xl i antenke midlanda 65cm, pytanie moje ile może kosztowacx takie zestrojenie antenki, bo narazie jestem na etapie poszukiwań fachowca od tego w mojej okolicy



strojenie 30 zł

Navi... za 300 zł będziesz mieć ciężko.....

ja dałem 250 chyba za radio i 170 antena.......

a mam marne radio i w miarę dobrą antenke...


jak będziesz kupować to rozejrzyj sie za unidenami 510 lub 520 podobno spoko są....

mój alan to szumofon... ale w sumie się sprawdza w trasie
  
 
Cytat:
2006-01-30 23:28:14, Kolber7 pisze:
strojenie 30 zł Navi... za 300 zł będziesz mieć ciężko..... ja dałem 250 chyba za radio i 170 antena....... a mam marne radio i w miarę dobrą antenke... jak będziesz kupować to rozejrzyj sie za unidenami 510 lub 520 podobno spoko są.... mój alan to szumofon... ale w sumie się sprawdza w trasie


Hmm... Kolber przeplaciles Alan 100+ na giledzie w krakowie po 170 smiga , antena President NEW ALASKA ja placilem 90 zl a co do strojenia to 30 zl to niezla cena... mam SWR-meter dla zainteresowanych
Cytat:
A ja sobie pozwolę na mały OT. Szukam zdecydowanie radyjka z anteną i cotamjeszczetrzeba. W rozsądnych pieniądzach. W sklepie pytałem za 300 zł mogę mieć nowy komplet to może za 150 coś używanego? jakbyście coś wiedzieli - dajcie znać...
kupiłbym nowy sprzęcik ale ostatni mnie złomak trochę kosztował...


Navi- z uzywkami roznie bywa mozesz trafic i ci bedzie smigac a mozesz wyrzucic pieniadze w bloto. A co do Alana 100+ to sam kupilem 2 bo jedno po miesiacu uzytkowania zaczelo sie dziwnie zachowywac - czytaj padlo ale nie ma sie co dziwic

[ wiadomość edytowana przez: yankie dnia 2006-01-30 23:44:14 ]
  
 
kupowałem w feuvercie w okolicach maja-czerwca

ceny wtedy były ciut inne....


wpadniesz na zlota ???

jeśli tak to weź tego stroiczka
  
 
Cytat:
2006-01-30 23:41:38, Kolber7 pisze:
kupowałem w feuvercie w okolicach maja-czerwca ceny wtedy były ciut inne.... wpadniesz na zlota ??? jeśli tak to weź tego stroiczka


No pewnie, ze przyjade a meterek sie wozi w esperaku
  
 
to ja tez maly OT - gdzie ty na lipcach siedzisz bo ja codziennie ze 4 razy ta trase robie, moze Cie kiedys zauwaze to wstapie