Zużycie żarówki H7 w Corolli HB.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

mam pytanie dotyczące zuzycia żarówek H7 świateł mijania w Corolli HB (w sedanach i kombi podobno montują inne żarówki). Otóż przepaliła mi się lewa żarówka. Próbowałem wymienienić ją sam, ale widać konstruktorzy postanowili zwiekszyć ruch w serwistach Toyoty i bardzo tę czynność skomplikowali. W końcu poddałem się i udałem się do najblizszego ASO. Tam po 30 minutach żarówkę wymieniono a za wszystko zabuliłem całe 50pln . Jednak pytanie tyczy się innej kwestii. Otóż zauważyłem, że lewy reflektor świeci teraz znacznie jaśniejszym światłem niż prawy, w którym żarówka jest od nowości i ma dwa lata. Czy halogenowe żarowki ulegają zużyciu a efektem tego jest słabsze światło??? W związku z tym, iż wymieniłem żarówkę w ASO, zakładam iż są one o identycznych parametrach i od tego samego producenta.




[ wiadomość edytowana przez: pablisim dnia 2004-10-11 13:13:47 ]
  
 
witaj- w takiej sytyacji nalezy bardzo uwazac- w koncu jestes uzytkownikiem toyoty. Mialem 2x przepalenie- w koncu przepalil sie bezpiecznik. Reflektor swiecil na zolto bo iskrzyl styk zarowki rozgrzewal plastikowe lustro reflektora i je wypalil. Jasnosc reflektora byla 2 razy nizsza. Ciekawostka- gdy zglosilem fakt tzw doradca serwisowy kazal mi przyjechac gdy w reflektorze zbierze sie WODA??!!! Przy okazji dowiedzialem sie ze wtej stacji serwisowej na przegladzie nie ustawia sie swiatel.Sprawa stala sie miesiac po przegladzie a swiatla byly zle ustawione.
pozdrawiam
  
 
Podobno żarówki z czasem (czyt. liczbą przepracowanych godzin) tracą swe właściwości ("jasność"?). Dlatego przy wymianie zaleca się czynić to parami. Tylko czy ktoś tego przestrzega?
  
 
Ostatnio /po4 latach/ padło mi kilka żarówek. Wszystkie stare były lekko "przykopcone" i świeciły wyraźnie słabiej niż nowe. Zmusiło mie to np. do wymiany wszystkich od oświetlenia zegarów
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-10-11 13:10:08, pablisim pisze: za wszystko zabuliłem całe 50pln .

50pln za żarówkę?
chyba, że policzyli robociznę - to w którym warszawskim aso się płaci za wymianę żarówki?
  
 
Z tego co pamiętam w CCC wymienili bardzo szybko, ale musiałem płacić nie tylko za żarówki (obie).
  
 
Cytat:
2004-10-20 11:16:09, Bigman pisze:
50pln za żarówkę? chyba, że policzyli robociznę - to w którym warszawskim aso się płaci za wymianę żarówki?



Akurat najbliżej miałem do Toyoty Bielany. Mniej więcej połowa ceny to był koszt robocizny.

Pozdrawiam,
  
 
Cytat:
2004-10-20 11:27:46, Jackal pisze:
Z tego co pamiętam w CCC wymienili bardzo szybko, ale musiałem płacić nie tylko za żarówki (obie).

no to robi się ciekawie - w CCC wymieniłem już 4 komplety żarówek w różnych autach i nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza

swego czasu byłem u nich częstym gościem z powodu brzęczenia tłumika więc chyba mnie dobrze zapamiętali jako stałego klienta - może stąd ta robocizna gratis

przeglądów już u nich nie robię od dawna ...
  
 
Cytat:
2004-10-20 12:00:06, Bigman pisze:
no to robi się ciekawie - w CCC wymieniłem już 4 komplety żarówek w różnych autach i nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza swego czasu byłem u nich częstym gościem z powodu brzęczenia tłumika więc chyba mnie dobrze zapamiętali jako stałego klienta - może stąd ta robocizna gratis przeglądów już u nich nie robię od dawna ...



o kurcze gdybym wiedział pojechałbym do CCC a też jestem tam stałym klientem - stuki przy ruszaniu z mechanizmu różnicowego, skrzypienie deski i parę innych drobnych spraw, w sumie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy byłem u nich z 8 razy. Ale cóż człowiek uczy się na błędach i przy następnej wymianie pojadę do nich.
  
 
Cytat:
2004-10-20 12:05:49, pablisim pisze:
o kurcze gdybym wiedział pojechałbym do CCC a też jestem tam stałym klientem


ostatnio zmieniałem u nich żarówki w marcu

w E12 sedan wymieniłem żarówki swiatel mijania własnoręcznie na 10 stopniowym mrozie - zajeło mi to ok. 30min.


btw
serwisować radzę gdzie indziej - CCC od jakiegoś czasu ma problemy ze skutecznym wykonaniem napraw i zauważąniem zgłaszanych usterek
  
 
o rany... pare dni temu tez u siebie zmienilem zaroweczki na philipsa +30%... 5, gora 10 minut cala wymiana zajela!
no chyba ze u Was w tych nowszych to wyglada zupelnie inaczej...
  
 
Cytat:
2004-10-20 12:39:07, little-turpe pisze:
o rany... pare dni temu tez u siebie zmienilem zaroweczki na philipsa +30%... 5, gora 10 minut cala wymiana zajela!

zajrzyj pod maskę corolli E12 albo yarisa tam gdzie jest akumulator i wtedy pogadamy
  
 
bo trza miec zwinne paluszki

ps. przyznaje - nie widzialem jak to wyglada... ale przy najblizszej okazji oblookam u znajomego
  
 
Zwinne paluszki nie wystarczą, ten typ tak ma. Trzeba przesunąć akumulator żeby dobrać się do jednej żarówki, a do drugiej ... ech.

W nowej Ave jes jeszcze gorzej
  
 
ciekawe jak po czasie problem z zarowkami
mam nadzieje ze przestaly sie przepalac
czy swieca juz tak samo czy dalej jest roznica
  
 
A moze wie ktos jak w Carinie E wymienic zarowke swiatel postojowych (w rewlektorze kolo zbiorniczka wyrownawczego od chlodnicy ) ,wiem tylko tyle ,ze zbiornik sie wyjmuje , i co dalej
  
 
witam

chciałam zapytać gdzie mogę zakupić żarówki do TOYOTY COROLLI 99r (combi)


Są to zarówki: HB3U ( 12V, 60W)
HB4U (12V, 51W)


Czy ktoś może wymieniał i wie gdzie można je zakupić?


Pozdrawiam, wandzia
  
 
Zapewne w najblizszym Autoryzowanym Serwisie Toyoty
  
 
Cytat:
witam

chciałam zapytać gdzie mogę zakupić żarówki do TOYOTY COROLLI 99r (combi)


Są to zarówki: HB3U ( 12V, 60W)
HB4U (12V, 51W)


Czy ktoś może wymieniał i wie gdzie można je zakupić?



NORAUTO albo FEU VERT, tam kupowałem, PHILIPS. Nigdzie indziej poza serwisem nie widziałem..
  
 
CzapCzap ze w serwisie toyoty to wiem ;] ale .....chcialam zapytac gdzie są dostępne po DUUUŻO NIŻSZEJ CENIE :p



bo wiem jak w serwisie zdzierają....za pas tylni (dla środkowego pasażera) czy tylko kawałek paska bez żadnych mechanizów, zażyczyli sobie 700zł+ robocizna...