UWAGA KRAKUSY:Ściganki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich!
Mam słówko do Krakusów, a wszczególnoścido Jasia!
Panowie uważajcie z kim sie ścigacie!!
Wczoraj ok. 22, na 3 pasmowej jezdni pod jednym z hipermarketów "wiozłem się" nieoznakowanym, białym polonezem z silnikiem Rover'a .. Jedziemy lewym pasem, a tu przed nami jakiś zawalidroga beżową 2107 . Kierowca błysnął długimi, Jasio grzecznie zjechał, ale jak zobaczył co go mija - to oszalał . Nie zauważył ani koguta, ani mnie (choć siedziałem z tył - i machałem do niego) i zaczął prostować wydech w swojej Ładzie. Brawo! Gdyby nie skrzyżowanie - pewnie by nas dogonił - ale też był o 15s. od pozbycia się "paru groszy". Pieknie Jasiu, pieknie - musiałem sie tłumaczyć za ciebie - Ze kolega, że klub, że ułożony gość, - tylko dziś pewnie ma słabszy dzień . (Myślę Jasiu, że piwo to wypijemy!)
A reszcie proponuje czasem zerknąć, czy kierowca nie ma policyjnej kurtki, koguta na desce, lub czapki... bo to kosztuje...
Pozdrawiam i GRATULUJE. BYŁEŚ WCZORAJ NIEZŁY!!!!
  
 
Hahah,ale se humor poprawiłem na dzisiejszy dzień Twoim postem Piotr.Naprawdę zabawna historyjkaRozumiem że jechałes tym polonezem gościnnie a nie jako zatrzymany?
Ja miałem podobną przygodę,tylko że ja jechałem ładą a policja po cywilnemu bordowym polonezem.Jechali sobie 60 km/h lewym pasem a ja w pedał i na prawy ich wyprzedzac,patrze ,a tu dwóch kolesi w czarnych skórach i zauważyłem CB radio na desce,wiec po hamulcach i spokojnie juz sobie jechałem za nimi.Oni często numery rejestracyjne zmieniają,bo polonez to był moze 1995-6 rok a numery świeżutkie.
Pzdr Grzesiek
  
 
ale Jasiu jestes cool!
brawo!
miales farta, ale wyszedles z twarza

mnie raz zfilmowali jak popylalem autem taty. nieco przesadzilem i skonczylo sie na 500 zeta. Dobrze,ze wtedy sie pynkty nie sumowaly, bo zaliczylem przekroczenie predkosci, wyprzedzanie na pasach, olewanie ciaglej linii i przejechanie na zoltym. co prawda zrozumieli moj pospiech, ale kara byla i nawet nie dyskutowalem, bo na prawde sie spieszylem.... szkoda tylko, ze nie chcieli mi nagrac filmu ze mna w roli glownej...
ale od tamtej pory jakos czesciaj lookam w lusterko.
.
 
 
kurde, zalogowalem sie, a dalej jestem anonim...
w kazdym razie poprzedmni post pisalem ja, adasco.
btw: dzieki Grzesiu ! Prawie sie udalo!
 
 
Piotr, tylko powiedz mi dla ciekawości taką rzecz: co robiłeś w tym policyjnym poldku? Czy może jesteś policjantem? Jeżeli pracujesz w policji, to chyba kolejny dowód na korupcję i układy w policji. Bo jeżeli to znajomy, to pewnie - już niech mandatu nie płaci, po znajomości to można anulować karę.
A tak na poważnie - czy Jachu popełnił jakieś wykroczenie drogowe (np. prędkość) czy też po prostu zatrzymał się tylko przez pomyłkę, czy też były jakieś podstawy do zatrzymania. Bo trochę nie zrozumiałem tej historii.
  
 
Adam,to powinno działać,zrób w ten sposób że w jednym oknie otwórz ten link co Ci podałem,zaloguj się,w drugim oknie otwórz forum i jeśli po zalogowaniu samo sie nie odświeży to zrób to ręcznie.Kurde,u mnie ten sposób działa do tej pory,ale już nie uzywam.
Miły, Jasia nie zatrzymali,mieli zamiar to zrobić,ale dzięki Piotrowi nie zrobili tego.Piotr z tego co mi wiadomo nie pracuje w policji,widać ma tam jakiegoś znajomego,co jest rzeczą normalną
Pzdr Grzesiek
  
 
Dzieki za pomoc!!! Browar oczywiscie sie nalezy i to nie jeden!
Poldek byl faktycznie jakis dziwny, bo strasznie sie zbieral i ledwo go doszedlem.
Moze sie spotkamy w weekend gdzies na miescie? Jak Pawel wroci z delegacji to postaram sie go wyciagnac.
Jasiu
P.S.
nigdy bym nie wpadl na to, ze policja takimi jezdzi.
  
 
Coś dziwnego, że z silnikiem Rovera? W latach 94-96 takie robili więc chyba normalne, że gliny mogli mieć Poldasa z tego okresu. A to, że mieli nowe (białe) tablice rejerstracyjne - o ile dobrze pamiętam po reformie systemu rejerstracyjnego gliniarze mieli jakiś czas na wymianę tablic we wszystkich chyba radiowozach. Np. w kujawsko-pomorskim przed reformą gliniarze jeździli na literach np. MOS, MOP, MOA, MOK. Obecnie wszystkie radiowozy mają tylko jedną serię: w kujawsko-pomorskim obowiązują litery HPC (HP - przypuszczam, że to stałe litery dla policji w całej Polsce, a C - dla województwa kujawsko-pomorskiego).
I ponawiam pytanie: Jasiu, jeżeli chcieli Cię zatrzymać, tzn. że musiałeś coś zrobić niezgodnie z przepisami. Co za wykroczenie drogowe popełniłeś, jeżeli można wiedzieć?
  
 
Dopuszczalna predkosc, to zapewne przekroczylem. Innych wykroczen staram sie nie popelniac, zas policjant jesli bedzie chcial to do wszystkiego moze sie przyczepic (np. ze reczny lapie na 4-tym, a nie na trzecim zabku itp).
Nie rozumiem tylko Mily dlaczego tak obrazliwie sie o policji wyrazasz. Mozna mowic co sie chce, ale gdyby ich nie bylo to niezly burdel by sie zrobil.
  
 
Dziękuje za lojalne ostrzeżenie!
Znam te ich triki z własnego doświadczenia. Właśnie jechałem sobie Bora Komorowskiego od strony Nowej Huty i jakiś, myśle sobie "emeryt" wlecze się czarnym Passatem, a że było już ciemno to i nie dojrzałem "charakterystycznego" napisu TEXACO na tylnej szybie. Długo nie czekając wcisnąłem gaz do dechy i przeszłem obok niego 110 na czerownym już świetle. Niestety na następnych światłach okazało się, że "emeryci" to szanowani stróże prawa 500zł
  
 
Miły,policja nieoznakowane radiowozy ma zawsze na cywilnych numerach i zmieniają je dośc często,pozatym nie mają oni obowiazku przerejestrowania aut na nowe blachy,bo w Białymstoku 1/4 takich jeździ na czarnych numerach.Co do liter(MOP,MOK,MOS itd)to nie ma tam podziału na województwa,może przy tych nowych coś sie zmieniło.
Miły przecież w poście Piotra jest dokładnie opisana sytuacja,że Jasiu chciał sie ścigać z owym polonezem,nie ma tam nic o zatrzymaniu.
Ja do policji nic nie mam,uważam że są potrzebni.To też ludzie,więc jak sie osoba zatrzymana zachowuje po ludzku,nie rzuca sie,nie chwali jakie ma znajomości to zawsze mozna sprawę załatwić(nie mylić z łapówką) niższym mandatem,albo upomnieniem.
Pzdr Grzesiek
  
 
ladne kwiatki!
No to jasiu zaoszczędziłeś na jakieś dodatki do autka .
A co ty Piotruś robiłes w takim polonezie?????czyżby to miało związek z wojną i naszym bezpieczeństwem???
I faktycznie mówiłes im o klubie???
A jeśli chodzi o spocik to jak njabardziej jestem za - własnie przed chwilą wróciłem do domciu
Pozdr
pawel
 
 
Cytat:
2003-03-20 17:16:54, Grzesiek_Bialystok pisze:
Miły,policja nieoznakowane radiowozy ma zawsze na cywilnych numerach i zmieniają je dośc często,pozatym nie mają oni obowiazku przerejestrowania aut na nowe blachy,bo w Białymstoku 1/4 takich jeździ na czarnych numerach.

Z kolei w Bydzi stare radiowozy, typu Pasaty II generacji, Poldki Caro mają białe blachy. Więc czemu akurat w Bydzi te stare przerejerstrowali, a w Białym duża ich część pozostała na starym typu blach? A co do tych nieoznakowanych: często zmieniają im nry, żeby jak rozumię zapobiec przeciekom, który to samochód. Czy to wiąże się z formalnościami urzędowymi czy po prostu to jest tak, że jedną tablicę odkręcą, przykręcą drugą bez formalności rejerstracyjnych i jadą (wychodząc z założenia że glinom to i tak wolno)? Wiem że to być może gupie pytanie i ja być może gupi jestem jeżeli je zadaję
  
 
W polonezie byłem służbowo, jak niektórzy wiedzą pracuję w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim - Wydział Zarządzania Kryzysowego i dość często mamy wspólne tematy ze Strażą Pożarną, Policją, Wojskiem itd. Nie pytajcie w związku z czym - bo to tajemnica ... (sorry Pawełku). Powiem wam natomiast, że przez ostatnie dwa dni latałem nad małopolską policyjnym helikopterem i wrażenia są niesamowite (Jasiu, właśnie wtedy wracałem z lotniska) czad Czad! I jeszcze jedno!
Jeśli zobaczycie oznakowany, policyjny helikopter - to niech wam się przypadkiem nie zachce prostowania wydechu, bo przy jego możliwościach - wszystkie kamery, nieoznakowane wozy to pikuś!!!
Paweł.
Tak faktycznie mówiłem im (mu) o klubie i muszę powiedzieć, że gość dość dobrze był zorientowany w walorach naszych Ładnych. Co więcej, skończył "mechanika" i sam dłubie przy swoim autku, skuterach, poduszkowcach i SŁUŻBOWYM POLDKU!!!
Pozdrawiam i sorki za opóżnienie, ale ostatnio nie ma mnie całymi dniami przy kompie...
  
 
A czyli jednak... . Myślałem, że pracujesz w policji, a więc byłem blisko - jakieś służbowe kontakty z glinami i innymi państwowymi organami.
  
 
Witam,
Miałem kiedys bliskie spotkanie z fukcjonariuszem, niejako honorowym klubowczem..
kiedys zatrzymany za nadmierna prędkosc, tłumaczyłem zawziecie patrolowi, skadinad symaptycznemu, ze przeciez toto...( przepraszam wszystkie Łady) tyle nie moze pojechac...
panowie troszkę (sporo ) opuscili wyskosc bonusa, kiedy juz szedłem do autka, jeden z nich trochę na boku rzekł do mnie:
dobra, dobra, sam mam taką łąde to wiem ile pójdzie, byś pan troszkę przycisnał, to nasz poldek zostałby z tyłu
Pozdr Mirek Jankowski
  
 
ja też miałem kiedys podobna "przyjemnosć"
Wracalem Ladzianka z Wawy w nocy i pod samym Krakowem policjanci złapali mnie na radarek (miałem 95 na ograniczeniu do 60) niestety- 250PLN juz nie było moje , Ale zaraz potem nawiązała sie rozmówka na temat łady.Okazało się ,ze ojciec któregoś z nich tez ma samarę i nie było dyskusji- wiedział ile pójdzie))
 
 
Piotr, jesli masz czas w sobote wieczorem, to proponuje piwko gdzies w okolicach rynku. Mysle, ze Prezes z Malzonka rowniez sie wybierze?
Jasiu
  
 
Ludzie jak tak czytam to się zastanawiam skąd wy macie takie dziwne informacje. Otóż nieoznakowane samochody policyjne (czyli takie które jeżdżą na cywilnych numerac) nie mają co jakiś czas zmienianych tablic rejestracyjnych. Są to normalne samochody normalnie zarejestrowane na Komende Policji i policjanci nie mogą tak sobie zmieniać numery bo i po co. Inna kwestia to taka, że pojazdami nieoznakowanymi bez wideoradarów poruszają się głównie patrole kompani wywiadowczej i policja kryminalna, której wisi czy wy jedziecie 100 czy 70 czy 120 bo mają ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś Łady, które się ścigają, oczywiście jak ktoś naprawde przegnie pałe typu czerwone światło potrącenie pieszego czy jakieś inne poważne sprawy to zatrzymają was i wezwą drogówkę. Z regóły pojazdy nieoznakowane służą też do transportu różnych ludzi i innych bajerów aby nie wzbudzać zainteresowanie ludzi. Natomiast pojazdy które mają wideoradary służą do łapania piratów. A tak pozatym to nawet jak przekroczycie prędkość ścigając się z oznakowanym radiowozem który nie ma wideoradaru to i tak wam nic nie mogą zrobić bo nie mają dowodów. I mówie jeszcze raz policja nie zmienia co chwile tablic rejestracyjnych. A i jescze jedno Policja jest bardzo potzrebna bo gdyby nie praca i oddanie tych ludzi to jazda po drogch była by bardzo ryzykowna.
  
 
A ja oglądałem kiedyś DROGÓWKĘ na 4ce i Policjant może ukarać kierującego mandatem za przekroczenie prędkości jako niby dowód czy jak tam oni to nazywają jest wskazanie licznika w samochodzie Policjanta. Więc jeśli jedzie za nami taki samochód to wg jego "widzi mi się" możemy dostac mandat.
Dla mnie jest to paranoja.
Pozatym teraz jadąc człowiek się tylko rozgląda czy nie stoi fotoradar, radiowóz, albo jakieś Mondeo czy inny samochód policyjny za nami nie jedzie.