Na jakim oleju jezdzicie ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja jestem zdania ,zeby olej wymienic raz na rok lub co 10 tys. Nie patrzec na to co pisza w instrukcji obslugi.W instrukcji obslugi pisza tez ze swiece sie wymienia po 20 - 30 tys. a one po 15 juz nadaja sie na smietnik. Producenci nie przewidzieli tego ze swiece moga byc duzo gorszej jakosci niz te, ktore byly w aucie od nowosci. Prosty przyklad znana i kiedys ( zaznaczam kiedys) ceniona firma BOSCH odstawia taka kiche ,ze szkoda mi sie robi klientow ktorzy uparcie kupuja np. swiece ,ktore sa gowno warte. Tak samo jest z olejem, jaka mamy pewnosc ,ze np lejemy pelnowartosciowy syntetyk ??? Co do wypowiedzi Toom'a to nie wierze ze Lotos to az taki zly jest, serwisuje auta ,ktore od okresu utraty gwarancji tj. chyba 100 tys km jezdza na wlasnie Lotosie polsyntetyku. Olej wymieniaja co 10 tys km i w tej chwili rekordzista ma na zegarku cos w granicy 400tys km. I oprucz wypalonych zaworow i wymiany uszczelniaczy zaworowych nic nie bylo robione. Nie to zebym reklamowal LOTOS'a.
  
 
Co do Bosha to masz rację, zajezdziłem świece po 1000 km ) Jeszcze na benzynie, bo na gazie to wogóle bym ich nie zamontował. Co do oleju, to wymieniałem zawsze co 15 tys km we wszystkich autkach i było ok.
Tylko sławetny Lotos dałdupy w turbodieslu (wymiana co 7,5 tys km), co do benzynowych na Lotosie to nie miałem okazji się przekonać. Rozmawiając z fachowcami od regeneracji turbin, uzyskałem informacje, że ten olej się nie nadaje.
T.

PS. Cos forum podupada, brak nowych tematów, jakoś ludzie nic nie piszą. Trzeba będzie wywołać jakiś ostry temat do polemizowania, może jutro.
  
 
No dobra a czym napelnic ziorniczki w cienkim?? jakies propozycje??

ps. turbo to tam raczej nie ma :>>>
  
 
Cytat:
2005-11-14 16:10:50, USA1 pisze:
No dobra a czym napelnic ziorniczki w cienkim?? jakies propozycje?? ps. turbo to tam raczej nie ma :>>>



polsyntetyk wersja osczednosciowa to lotos chyba ze hardcore orlen