Generalnie dzwięk w kombi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Zamierzam wstawic w moim Essim kombi nowe glosinki to tyłu - generalnie wczesniej jezdzilem hatchback`eim i w zupelnosci wystarczylo mi 13tki z tylu VDO 150W - z przodu orginalne (sluzyly jako raczej tylko podgłos) i radio 4 x 45
W kombi chce uzyskać podobny efekt
- wiadomo kombi, brak półki, glosniki z tyłu w bokach szajs straszny
W zwiazku z ty mam pytanie
:czy wykombinowanie większych dziór w bokach i ew. wiciszenie blachy da mi podobny efekt jak w poprzednim wozie

:czy moze : aktywna tuba + podział niskie (tuba + srednie i wysokie na starych wbudowanych (lub nowych o tych samych rozmarach) będzie lepszym rozwiazaniem

Z góry dzięki za pomoc
  
 
proponuje wrzucic duże jajka do tyłu w boczki, do tego jaks tuba czy cus w tym stylu, z przodu jesli chcesz to nawet 16" i bedzie grało git... ja mam 13" z przodu 6X9 z tyłu i jak narazie daje rade... ale juz mi mało i szykują sie zmiany

-----------------
Same bordowe kombi :D
  
 
dzieki za info - rozuemiem ze masz z tylu 6x9 bez tuby?
robiles jakies wygluszenie w miejscu montażu?
  
 
jak narazie nie jest nic wygłuszone bo kasiory brak ale i tak daje rade

-----------------
Same bordowe kombi :D
  
 
ja mam inna konfiguracje -przod oryginalne 13 tyl sub. Wwszystko dziala podlaczone pod wzmacniacz i jest ustawione nastepujaco -przod graja tylko wysokie i srednie a tyl niskie z malym dodatiem srednich. No i odpowiednio ustawiony podzel przod-tyl. Calosc daje przyjemny dzwiek dla siedzacych z przodu (z tyly przewazaja basy nad sopranem). Wyguszenia nie mam -byly plany ale narazie musze sie od tego powstrzymac.
  
 
Dzieki za odpowiedzi

Drobna korekta tego co napisalem: w poprzednim aucie z tylu nie byly to 13tki tylko 16tki

Wstawilem z tylu na próbe te16tki i efekt niestety nie wspolmierny do tego jak jest z regoly w polce w hathcbacku . W zwiazku z tym raczej zaryzykuje aktywną tubę oraz 10tki średnie + wysokie a z przodu 13tki na przejsciowce i wygluszenie

Zobaczymy coz tego wyjdzie...

Pozdrawiam