Witam ja tu nowy i swierzy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkih klubowiczow, pare dni temu zakupilem swojego pierwszego fiata F126p, rocznik '83, koloru blizej nieokreslonego choc w komisie podali iz jest to kolor orzechowy , mam nadzieje ze sie czegos dowiem o naprawach i konserwacji bierzacej (co nalezy sprawdzac-robic na bierzaca) oraz jak usowac ewentualne felery, oby jak najmniej. Przy okazji dzisiejszego dnia ide juz na gararze patrzyc co jest nie tak gdyz nie wchodzi bieg 3. do sprawdzenia o ile sie orientuje to mam lizak, jakies gumy, a jesli to nie to, to najprawdopodobniej synchronizator..... juz sie boje.
Pozdrawiam nowy i swierzy uzytkownik 126p
  
 
witam mojego gitarzyste, to kiedyopijemy charczka ? hehehe
  
 
witam witam

jesteś kolejnym szczęśliwcem!!

jak 3 nie wchodzi to odpowiednio wyreguluj odległość lewarka względem skrzyni biegów
po prawej stronie kanału biegnącego wzdłóż autka na wysokości tegoż lewarka masz takie dwie śróby na klucz chyba 13 mm
trzeba je poluźnic i cały mechanizm lewarka pchnąć do przodu.
no i trójka zapięta!!
  
 
witam


no to masz teraz zajecie
  
 
Ja też witam i gratuluję posiadania 126ki .
  
 
Dziex wszystkiem za gratulacje ) tez sie ciesze jak male dziecko z cukierka.
A co do tego 3 biegu czy ja wiem czy to odleglosc lewarka wzgledem skrzyni...... biegi 1,2 wchodza dobrze. Dopiero przejscie pomiedz 2 a 3 powoduje zgrzyt i trzeba troche lewarkiem poruszac i poszarpac dopiero wtedy wchodzi z trudem. No i przejscie pomiedzy 3 a 4 biegiem tez juz elegancko idzie. Niewiem niemam pojecia, sie okaze jak bede prrzytym siedzial.
  
 
myslałem że tylko nie wchodzi,
ale jak zgrzyta to raczej skrzynka zajeżdżona
cierpliwości przy dłubaniu w skrzyneczce życze!!!
  
 
nie piszcie odrazu czarnych scenariuszy, to może być "lizak", lub co bardziej prawdopodobne poduszki, albo brak którejś z nich...
  
 
Niema zle, chyba. Mam nadzieje ze potwierdza sie scenariusze ktore wysnowa DamianS, lecz jezeli jednak srzynia zajezdzona to tez niema zle bo mam w posiadaniu jedna jeszcze z czasow kiedy moj tatus sie poruszal fiatem, oby tylko ta byla dobra.