Od czego zaczac ?? Po kupnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To ja tak zaczne, moze nieladnie bo od pytania ale... wiec nie owijajac w bawelne, poliester i inne takie pytam: Po kupnie F126'tki co naley wymienic od razu zeby niemiec niespodzianek na przyszlosc ???
Jak sie domyslam w moim przypadku to bedzie lizak, poduszki pod skrzynie, swiece. Ale co jeszcze wymienic na co zwrocic uwage. Chodzi mi o takie drobnostki, pierdolki ktore moga zawiesc w kazdej chwili i bedzie kupa wtedy.
  
 
Moim zdaniem pierwsza i podstawowa rzecz to w jakim stanie masz zabieraki i przegoby bez tego nigdzie nie pojedziesz.

A i jeszcze sprawdz w jakim stanie masz pasek na alternatorze bo jak on ci peknie to przez chwile bedzie sie fajnie zbieral a potem oddasz go do remontu

Takie sa moje propozycje

  
 
Wszystkie rzeczy eksploatacyjne: olej, świece, pasek, a także amory, żarówki i choinke zapachową
  
 
Standardowo wymień jeszcze filtr powietrza,paliwa,w razie potrzeby wyreguluj gaźnik i przy okazji zmiany przegubów i zabieraków warto też luknąć na półośki...
 
 
w miarę możliwości od razu zatroszcz się o stan blacharski, usuń ogniska rdzy, zakonserwuj wszystko....
  
 
Aha nikt nei napisał u mnei był jeszce akumulator - stary padl zaraz po kupnie .
Kup zaciski i pozaciskaj co sie da zeby żaden wezyk nie zleciał w czasie jazdy.
oblookaj hamulce- wymiana cylinderków - moze zapieczone itp.
Stan okładzin.
Profilaktycznie wymien olej - u mnie na nieszcescie byl to olej roslinny - 200 złotych za wypłukanie w polserwisie + zmiana na nowy + po tysiacu kilometrów znów na nowy.
Olej w skrzyni mało kto go zmienia a warto .
Ogólnie ogniska rdzy - zobacz progi nadkola podloge.
Bezpieczniki - czesto nic przy nich nie robione - stare jak swiat .
uszczelki - czesto stare - nie konserwowane po myciu - w czasie szybszej jazdy wieje ze az strach.
Naoliw zamki .
Jak byl z komisu to wymien wkładki na wszelki wypadek .
Sprawdź czy felgi nie chodzą na boki - krzywe felgi.
Sprawdz stan ogumienia , łozyska w piascie.
Zobacz wycieraczki- czesto stare - to chyba tyle koszt nieiwelki a auto w miare pewne.
Aha o filtarch nawet nei wpsominam i o swiecach - zobacz na rozrusznik - wymien szczotki , sprawdz kable rozruchowe , klemy na rozruszniku.
i zobacz pod plastikowymi nadkolami w jaki mstanie jest blacha - wiele ci to powie - to chyba tyle
  
 
wyspawaj se ten przód bo Ci resor wlezie do autka na dziurze kiedyś ;P
  
 
Czyli w sumie to zrob wszystko