Gaśnie jak schodzi z obrotów!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam z moja Lada 2107 1300 pewny problem. Otóż auto jak schodzi z obrotów (jade na 4 i zredukuje na bieg) gaśnie. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Zauważyłem też że na benzynie w cyklu miejskim moja Lada lubi sobie zgasnac. Nie dzieje sie tak na gazie. Lekiem na to jest jazda na ssaniu. Wtedy auto nie gasnie. Podejrzewam ze moze zaplon jest zle ustawiany ale zaplon ustawialismy z ojcem jakies 2 tygodnie temu. Dodatkowo jak jade z jakiejs gorki ( chamuje silnikiem ) albo czasem przy zmianie biegu na wyzszy (z 1 na 2) autko lubi strzelac z rury ( nawet czasem nie raz a kilka razy ). Prosze o odpowiedz.
  
 
Zapłon, zapłon, zapłon plus regulacja gaźnika. Pomoże jak ręką odjął.
  
 
podreguluj sobie zapłon a potem lekko podciagnij obroty i bedzie git
  
 
jak strzela z rury to mozesz miec tez cos nie tak z zaworami.. gdzies cos czytalem kiedys ale nie pamietam juz dokladnie.. a jak lubi zgasnac to kat wyprzedzenia zaplonu napewno... ustawiaj na gazie to przynajmniej na gazie nie bedzie gasnac.. bo np mi na benzynie tez lubi czasem zgasnac bo na benzynie powinien byc inny kat wyprzedzenia zaplonu..
  
 
Najprawdopodobniej ustawienie zapłonu.Ja miałem podobnie i okazało się,że miałem o 10 st.za dużo.Może to być też gaźnik np.zbyt bogata mieszanka i wtedy będziesz to miał właśnie na benzynie,a nie będzie tego na gazie.Ale powinieneś to łatwo zaobserwować,bo będzie dużo spalanie beny.Jeśli nie spala za dużo,to może spróbuj podregulować wolne obroty
  
 
Wlot powietrza oczywiście masz ustawiony w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy( w kierunku kabiny)....
  
 
Wlot powietrza mam ustawiony w kierunku jazdy:] A tak wogole to rozwiazalem problem strzelania z rury. W rurze byly dziury wielkości palców a teraz to juz na kawałku rura całkiem pękła. Łada chodzi jak WRC Moze jak sie uda to jutro wymienie rure.
  
 
Cytat:
2005-10-10 21:05:15, Wolly pisze:
Zauważyłem też że na benzynie w cyklu miejskim moja Lada lubi sobie zgasnac. Nie dzieje sie tak na gazie. Lekiem na to jest jazda na ssaniu. Wtedy auto nie gasnie.



Sprawdź również dyszę biegu jałowego w gaźniku, miałem to samo w swojej samarce - okazało się, że była całkowicie zapchana brudem