Wałek rozrządu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!!
Jaki mam sobie kupić wałek rozrządu swiatka, GT290 czy 385.Pisałem do swiątka i napisał mi że GT290 mam sobie kupic a każdy maluch ma prawie 385 swiątka. Prosze o poradę!!!!!!!

Pozdro!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Po pierwsze za duzo wykrzyknikow!!!!!!
Po drugie jak chcesz ten walek sobie postawic na biurko obok lampki to kup jaki chcesz.
A jak chcesz go do silnika wsadzic, to zalezy co masz juz nadlubane, albo co chcesz zrobic, a ty nic o tym nie napisales, wiec skad mamy to wiedziec?
A tak wogole to kup 555 kaluzy
  
 
Z silnikiem jeszcze nic nie robiłem ale chce zrobić np.gaźnik ,wypolerować doloty, spalnować głowice 2,5mm i inne jeszcze rzeczy jakie się da przerobić żeby malacz lepiej jeździł. a dlaczego mam kupić sobie wałek kałuży 555??????
  
 
bo jest zajebisty i do bardziej kreconych fur sie go laduje
 
 
A ile kosztuje wałek kałuży 555 i gdzie go dostane????
  
 
Kupisz go u kaluzy, cena 300~350.
  
 
ponoc odpowiednik 555 to u swiatka 105 jakis teraz nowy chyba
 
 
105ka Świątka to wałek o innej charkterystyce niż 555 Kałuży. Zresztą już go nie produkuje, a jak to jeszcze robił to był cholernie drogi i przeważnie siedział w topowych kaszlach na krótkch kistach

Do przeróbek kamo_DBWC bym polecił 290 Halczyńskego. Jest tani, dobry i przeważne mu wychodzi
  
 
no mozliwe ze juz stary, niedawno o nim przeczytalem i wywnioskowlame ze to cos nowego :]

za mal osie jeszcze znam, ale z opinii i wyczytanych artykulow to 555 kaluza jest konkretniejszym walkiem niz swiatek 385. sam sobie bede go sprawial, jak moja kopia 555 padnie
 
 
Ja powiem tak, u nas jest Halczyński 290 przy głowicy 3,5mm, zamachu do wieńca, poprawionym dolocie troche i N-grupowej wersji gaźnika i sprawuje się całkiem sympatycznie. Auto nadaje się do całkiem miłej sportowej jazdy, ale jak trzeba pojeździć w ruchu ulicznym to też sie da.

...ale i tak w zimie kupujemy Kałuże 555 i głowice jedziemy jeszcze więcej ale to zależy od $$$
  
 
Dzieki panowie za odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!
A ile kosztuje 290 Halczyńskiego???

Pozdro!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
2005-10-15 10:06:22; Kamo_DBWC pisze:
A ile kosztuje 290 Halczyńskiego???



Layer za ile nam go sprzedałeś? bo już nie pamiętam
  
 
Ja też nie pamiętam dokładnie, ale płaciłem chyba coś ok 180zł, bez posyłania swojego.
(012) 429-56-95 - to jest numer tel. do p.Halczyńskiego.
  
 
Chyba kupie sobie wałeek Kałuży 555.Bo wałek Halczyńskiego będzie po paru miesiącach za słaby lepeij raz a porządnie kupic wałek.

Pozdro!!!!!!!!!
  
 
Ja mam do sprzedania wałek p Halczyńskiego model 305 azotowany. cenaok 120zl wznios 7mm
pozdrawiam
  
 
Kamo_DBWC: planuj głowice dopiero jak bedziesz miał wałek w zalezności od wysokosci jego krzywek... poza tym poza wspomnianymi producentami jest jeszcze firma Ireco motosport z Bielska maja wałki od numerowane od 1-8 znane mi wałki to 4 na którym jezdze i nie nazekam jest tez 7 do bardziej kreconych silnikow... za 4 dalem 240 pln z przywiezieniem go do miko, ale nie dawalem swojego starego walka... byloby taniej 20/30pln... a glowice na tym walku bezpiecznie planowalem do 3 mm wiecej mozna ale po podcieciu tloka
  
 
Witam!!!
Już sobie kupiłem wałek.Jest to wałek ireco o charakterystyce wałka światka o oznaczenieu 105.Mysle że dokonałem dobrego wyboru.
  
 
Kamo_DBWC: a jakie oznaczenie ma twój wałek wg. IRECO?
pytam z ciekawosci
  
 
Jest to chyba 3 ale nie wiem dokładnie bo w poniedziałek dostane go dopiero z Ireco i wtedy będe wiedział bo wałek był dany do regeneracji.Jak będe wiedział to ci napisze.
  
 
a czy jest sens wkładac 555od kałuży pod seryjną skrzynie ?? silnik mam troche dłubniety głowica 3mm stoczone koło poprawiony dolot, brak mi tylko krutkiej skrzyni i strumienia , zamiast tego mam prawie wolny wydech czy lepiej wsadzic 290 chalczynskiego

[ wiadomość edytowana przez: Pisiek dnia 2005-11-08 21:11:00 ]