Wałek rozrządu - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-11-08 21:06:24; Pisiek pisze:
a czy jest sens wkładac 555od kałuży pod seryjną skrzynie ?? silnik mam troche dłubniety głowica 3mm stoczone koło poprawiony dolot, brak mi tylko krutkiej skrzyni i strumienia , zamiast tego mam prawie wolny wydech czy lepiej wsadzic 290 chalczynskiego


Moim zdaniem ma to sens! 290 Halczyńskiego to taki jakby wałek N-grupowy (przy odpowiednim ustawieniu zapłonu to tak między N, a A grupą), natomiast 555 Kałuży no to już istna A, a może nawet B grupa! Jeśli tylko masz środki to nie zastanawiaj się i inwestuj w Kałużę
  
 
Cytat:
2005-11-09 17:28:11, 130TC pisze:
555 Kałuży no to już istna A, a może nawet B grupa!



maluch B- grupa?
  
 
Cytat:
2005-11-09 21:56:03, ziober pisze:
maluch B- grupa?



Tak, to możliwe
W pewnym sensie Rafał budując swojego MAXI zrealizował to co się tliło w głowach konstruktorów z OBR SM.
A najlepsze A-grupowe maluchy mamy w Rallycrossie.

Pisiek: ja bym włozył od razu 555. Po pierwsze, to nie jest to wałek na jakieś mega wysokie obroty, także na serii skrzyni też to powino fajnie jechać.
A po drugie będziesz miał wtedy bardzo dobrego "dyrygenta" i potem będziesz mógł sobie powoli kompletować równie dobrą "orkiestrę".
  
 
Cytat:
2005-11-09 22:55:04; layer pisze:
A po drugie będziesz miał wtedy bardzo dobrego "dyrygenta" i potem będziesz mógł sobie powoli kompletować równie dobrą "orkiestrę".


Ładnie powiedziane
  
 
Witam!!!HNT jest to wałek 3 wg.IRECo sorry że tak późno pisze ale niemogłem skorzystać z neta.
  
 
Spox,mozesz jeszcze napisac jaka ma charakterystyke w porownaniu z 4?? Irek mówił Ci jak najlepiej bezpiecznie do tego wałka planowac głowice??
bo przy 4-ce mówił ze 3mm mozna planowac zeby tłok z zaworem sie nie spotkał??


  
 
Witam ja mam walek Świątka 750 i niewiem ile splanowac głowice do niego .
  
 
Moze spytaj konstruktora walka??
jesli nie dostaniesz odpowiedzi to moze przyda Ci sie taka wskazowka:
wiem ze przy seryjnym walku i seryjnej glowicy bez problemu moglem planowac glowice 1,5mm
kupilem walek rozrzadu z krzywkami nizszymi o 2 mm od seryjnego, a Irek z Ireco-motorsport powiedzial ze seryjna glowice mozna planowac spoko 2.8 max 3mm,nie wiecej bo tłok z zaworami sie spotka

  
 
Cytat:
2005-12-03 16:14:33, SoGa_Rally pisze:
Witam ja mam walek Świątka 750 i niewiem ile splanowac głowice do niego.



Chyba masz na myśli typ 760, bo takie robił Świątek.
Ja bym głowice opuścił o 5-6mm. Przy innych przeróbkach powinno już to fajnie jechać
  
 
Dzieki za informacje < tak chodzilo mi o 760>
  
 
jestem nowy i słyszałem mnustwo wypowiedzi o wałkach ale potrzebuje informacji na temat wałków kałuży i halczyńskiego i Firmy Ireco motosport z Bielska
tzn jaką maja oferte wałków i jak się skontaktować z nimi np: adres numer telefonu i jakie wałeczki dzięki za odp

pzdr
  
 
Polecam przeszukać to forum i forum Fiat&Furious - na pewno znajdziesz potrzebne Ci informację. Co do wałków Halczyńskiego to znajdź użytkownika o nicku pavlus.