Problem z komputerem :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Proszę o pomoc bo już nie daję sobie rady z kompem.
W zeszłym tygodniu dałam komputer do informatyka bo jak się okazało mieliśmy to wirusa. Informatyk wywalił wirusy i wydawało się ze wszystko jest OK ale... zaraz po włączeniu komputera jak chcę się połączyć z internetem nie umiem bo ciagle przełanacza się na tryb offline! Tak nigdy nie było, po prostu wchodziłam do internetu i już. Dodam, ze mamy stałe łącze a system na którym pracuję to w firmie to Windows98 (...).
Wyskakuje ikona a ja klikam na połącz ale i tak strony www się nie otwierają Wczoraj nawet się łączył ale dziś nie chce wcale.
czy to możliwe, zę informatyk gdzieś coś przełączył że teraz strony wyswietlają sie w trybie Offline i że zawsze musze próbować się łączyć??
Pomocy - może trzeba gdzieś coś przestawić?? Tak nigdy nie było.
  
 
Czesc Madziu,
jesli chodzi o automatyczne przelaczanie sie w tryb offline, sprobuj ponizszych krokow:
- Start->Uruchom->regedit
- znajdz nastepujaca sciezke
HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionWebCheck
- a w niej powinny byc dwa klucze
"LoadSens"="auto"
"LoadLCE"="auto"
- jesli nie ma to je stworz
- potem przerestartuj komputer

- wejdz ponownie do edytora rejestru i zobacz czy klucze nadal maja ta sama wartosc
- jesli nie znajdz sciezke:
KEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun
- jesli jest tam uruchamiany program loadwc, to usun ten klucz

Moze to cos pomoze.

Pozdrawiam
K
  
 
Sugar dziękuję! Poeksperymentuję i może coś pomoże dzięki dzięki
  
 
zainstaluj sobie Windowsa XP. Winda 98 to shit żaden informatyk nie jest na to mocny. Mówie ci to jako informatyk. Pozdrawiam.
  
 
Piter ale to windows na którym pracuję w firmie, kupiony za grubą kasę i najlepsze jest to, że oczywiście wszystkie programy instalowała firma informatyczna. Zrobiłam tak jak polecił sugar - póki co nie wiem jak sprawa wyglada bo poszłam już do domu w piatek ale przekonam się w poniedziałek...
  
 
Madzia wiem z doświadczenia że Windows 98 w razie awarii jest w zasadzie nienaprawialny. Rada na przyszłość. Jak już wszystko bedzie chodziło oki po kolejnej wizycie informatyka zrób sobie kopie systemu programem Norton Ghost 8 lub 9. W razie awarii odzysk całej partycji ze wszystkimi programami trwa około 10 minut i co ważne mozna to zrobić samemu. Wiem że informatycy zwykle tego nie robią bo dla nich każda awaria to dodatkowa kasa do zarobienia. Ja tak robie wszystkim swoim klientom od 5 lat , działa na 100% a i stresów dużo mniej. poz atym Winde musisz przynajmniej raz na rok "odświerzyć " czyli przeinstalować żeby lepiej chodziła. I tu też na ratunek przychodzi Ghost, a poza tym zabija wirusy na amen)
  
 
Cytat:
2005-10-23 16:44:43, PiterK pisze:
Madzia wiem z doświadczenia że Windows 98 w razie awarii jest w zasadzie nienaprawialny.



Widzę, że nasze podejście do tematu różni sie diametralnie. Win98 można ręcznie postawić do pionu za pomącą Norton Commandera i kilku podstawowych narzędzi zawartych w samym windowsie.

Cytat:
Rada na przyszłość. Jak już wszystko bedzie chodziło oki po kolejnej wizycie informatyka zrób sobie kopie systemu programem Norton Ghost 8 lub 9. W razie awarii odzysk całej partycji ze wszystkimi programami trwa około 10 minut i co ważne mozna to zrobić samemu.



... i wszystkie dokumenty oraz dane, jakie użytkownik stworzył/wprowadził w międzyczasie idą sobie na zieloną trawkę.
Nie wszędzie taka filozofia znajduje zastosowanie. ( np. małe firmy gdzie jest 1-2 komputery )

Cytat:
Wiem że informatycy zwykle tego nie robią bo dla nich każda awaria to dodatkowa kasa do zarobienia.



To zależy od konkretnego przypadku, co ważniejsze - dane czy czas uruchomienia sprzętu. Trzeba postawić system raz a solidnie

Cytat:
Ja tak robie wszystkim swoim klientom od 5 lat , działa na 100% a i stresów dużo mniej.



Ja mam stresa, jak widzę XP z łączem stałym

Cytat:
poz atym Winde musisz przynajmniej raz na rok "odświerzyć " czyli przeinstalować żeby lepiej chodziła. I tu też na ratunek przychodzi Ghost, a poza tym zabija wirusy na amen)



Średnia życia moich windowsów 95/98/XP to 3 lata, a konieczność reinstalacji wynika najczęściej ze zmian sprzętowych.
Pozdro.
  
 
Panowie niestety problemy z kompem sa nadal. Wczoraj tez nie dało się połaczyć z netem ale prawie przez cały dzień było OK. Dziś od rana nie ma połączenia. Teraz rozłączę się z modemem i zobaczę czy cos się zmieniło. Sugar zrobiłam tak jak napisałeś, w ustawieniach wszystko jest tak jak powinno.
  
 
Tiaa jest jeszcze gorzej. Od rana nie ma połączenia.
teraz tak czytam to co anpisał Sugar:
Cytat:
Czesc Madziu,
jesli chodzi o automatyczne przelaczanie sie w tryb offline


i myśle sobie, że chyba pomyliłeś się bo ja chcę sie automatycznie przełanczać na tryb Online - no nie??
  
 
a jak sie łączysz z internetem, bezposrednio przez modem czy po sieci w firmie ?
  
 
Jeszcze raz. Czym przegladasz strony www, IE czy innym. Jesli IE to sproboj otworzyc strone w innej przegladarce i zobaczysz czy wszystko jest ok.
  
 
przez stałe łącze.
  
 
No tak, tzn. np. Neostrada czy cos innego, czy internet jest udostepniony w sieci, czy bezposrednio tylko Ty jestes podlaczona do internetu ?
  
 
Tz. to nie jest neostrada tylko sieć LAN. Niestety oprócz mojej miejscowości podłaczone są tez liczne wioski leżące obok i jak to kiedys mi ten facet tłumaczył: jeśli tam zabraknie prądu to u nas neto nie bedzie. Ale to chyba coś innego bo od wczoraj od 14 godziny do teraz netu nie ma. Może ja mam coś źle skonfigurowane?? Dodam, ze adres IP, zakładka brama i DNS są takie jak on podawał.
Mozę coś w Opcjach Internetyowych nie tak?? Jak powinno być??
  
 
A PRÓBOWALAŚ Z inną przeglądarką? spróbój jeszcze w trybie dos wpisac: ping (adres serwera) i zobacz czy odpowiada.
  
 
takie tendencyjne pytanie mam. czy lampka link na karcie sieciowej badz na modemie sie swieci? windows98 powinien sobie poradzic z polaczeniem po wsadzeniu tylko kabla netu. moze kabelek nie kontaktuje kotek nadgryzł niewiem
start>run>cmd> ping www.wp.pl





[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2005-10-26 10:09:16 ]
  
 
Lampka świeci a oprócz przegladarki nie działa tez poczta i gg.
  
 
jesli link jest to albo są złe ustawienia sieciowe albo coś blokuje polaczenie (np. firewall)

w ustawieniach na sieci i protokole tcp/ip ustawione masz autmatyczne wykrycie sieci? moze ci wpisal staly adres IP ? (ktorego moze niemasz niewiem )
zadzon do providera i sprawdz ustawienia.
  
 
teraz znowu net jest....moze awarię mieli?? zobaczymy jak długo...
  
 
Warto sie skontaktowac z sieciodawca, moze wlasnie to wina jakiejs awarii.