Problem z komputerem :( - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dziś od rana OK - nie wiem czy to ich wina bo jak pisałam kompo był u informatyka a tamten mógł coś pomieszać. Zobaczymy jak długo będzie dobrze...
  
 
Teraz ja mam wielki problem .

Otoz od jakiegos czasu trace obraz, tzn. wylacza sie monitor i jest lipa.
Wlaczajac komputer , monitor powinien sie zapalac a moj niechce, czasami musze powtarzac czynnosc wlaczania kompa wiele razy nawet kolo 30 i wtedy czasem sie wlacza. Nie jest to wina monitora gdyz podlaczalem inny i bylo to samo. Podmienialem zasilacz, nawet procesor wsadzilem inny i nic to nie dalo. Mysle o karcie graficznej, niestety nie mam zadnej na podmianke.
Dzisiaj meczylem sie z wlaczeniem kompa 3 godziny, czasami sie wlaczal i wszystko bylo ok przez chwile, pokazywalo sie w jakim trybie wlaczyc kompa, nie wazne czy bralem normalny, czy awaryjny czy ostatnio dzialajace ustawienia (nie pamietam dokladnie nazwy tego). Po wybraniu trybu pokazywal sie pasek ladowania windowsa i monitor gasnal . Teraz w koncu mi sie udalo, jakos wszystko sie wlaczylo, tylko ze zamiast bialych kolorow mam rozowe, nawet w biosie , poprostu wszedzie zamiast bialego jest roz. Czuje ze niedlugo wogole nie bede mogl korzystac z kompa . Moze ktos sie zna cos na tym albo byl w podobnej sytuacji.

P.S wczoraj nawet jak mialem wlaczonego kompa i wszystko chulalo to dwa razy monitor sie wylaczyl i trzeba restart.

Moj komp to:
Athlon 2800xp++
Plyta - WinFast K7NCR18G-pro
grafa - GeForce FX5200 128MB
monitor - LG L1710S
memory - 512MB RAM

Dane z AIDA32

Temperatures
Motherboard 34 °C (93 °F)
CPU 35 °C (95 °F)

Cooling Fans
CPU 4167 RPM
Chassis 4327 RPM

Voltage Values
CPU Core 1.62 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 5.00 V
-5 V -3.04 V
DIMM 2.64 V
AGP 1.49 V

  
 
Cytat:
Teraz w koncu mi sie udalo, jakos wszystko sie wlaczylo, tylko ze zamiast bialych kolorow mam rozowe, nawet w biosie , poprostu wszedzie zamiast bialego jest roz.



a jak wymieniałes monitor to na tym samym kablu go podłaczałeś

to że wchodzi jakiś filtr (w twoim przypadku różowy) może być spowodowane przłamanym , zepsutm kablem
obejrzyj dokładnie dwie końcówki czy wszystkie piny sa ok
i spróbuj nim pomachac w okolicach wtyczek A najlepiej spóbuj podłaczyć monitor innym kablem
  
 
Cytat:
2006-08-28 15:50:00, rsuhy pisze:
a jak wymieniałes monitor to na tym samym kablu go podłaczałeś to że wchodzi jakiś filtr (w twoim przypadku różowy) może być spowodowane przłamanym , zepsutm kablem obejrzyj dokładnie dwie końcówki czy wszystkie piny sa ok i spróbuj nim pomachac w okolicach wtyczek A najlepiej spóbuj podłaczyć monitor innym kablem



Jak wymienialem monitor to podlaczalem innym kablem, z tamtego monitora, Poruszalem kolo wtyczek teraz, ale nic .... Wczesniej odlaczalem kabel i patrzylem w piny i wygladaly ok. Teraz wychodze na troche ale zostawiam kompa wlaczonego. bo sie boje ze nie wlacze
  
 
Podlaczylem inny monitor i tez jest rozowo , zainstalowalem jeszcze raz sterowniki do grafy i to samo.
  
 
Różowy to mój ulubiony kolor
  
 
Z tego co piszesz to na mój gust zdycha karta graficzna, ale jeszcze zaglądnij do środka i sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone lub co gorsza wybrzuszone z dziwnym nalotem.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2006-08-28 18:12:54, Perzan pisze:
Z tego co piszesz to na mój gust zdycha karta graficzna, ale jeszcze zaglądnij do środka i sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone lub co gorsza wybrzuszone z dziwnym nalotem. Pozdro.



potwierdzam
  
 
OK zaraz sprawdze to , ale powiedzcie jeszcze jak jest z wentylatorem na grafie, czy on ma dmuchac na karte czy odsysac cieplo.
  
 
Ma dmuchać na kartę.
Tak samo jak ten na procesorze.
Pozdro.
  
 
kondensatory ok
  
 
to zostaje grafa
  
 
mam jeszcze jeden pomysl, z tego co widze to mam w plycie glownej zintegrowana karte graficzna, przepinam tam monitor ale nic sie nie pojawia. Moze trzeba ja jakos wlaczyc ?
  
 
Po pierwsze wyjmij i wloz obecna karte graficzna (stary sposob ) a jak nie zadziałą to wyjmij ta grafike i poszukaj w biosie czy nie ma opcji wlaczenia jej.
  
 
Witam ponownie , wyjalem stara grafe i udalo mi sie w biosie wlaczyc ta z integrowana. Wszystko bylo w porzadku, nie bylo juz rozowego koloru i monitor sie wlaczal normalnie. Dzisiaj nie bylo juz tak fajnie, znowu problem z odpaleniem ekranu , ze 20 razy restartowalem ale sie udalo wkoncu i jestem tu . Robilem nawet format windowsa.
  
 
Moim zdaniem to wina zasilacza, podłącz inny i zobacz lub rozkręć go i popatrz tam na kondensatory ale lepiej wymienić na nowy co najmniej 400 W. Powinno pomóc jeśli nie to płyta pada.
  
 
Cytat:
2006-08-29 13:36:47, mirwin pisze:
Moim zdaniem to wina zasilacza, podłącz inny i zobacz lub rozkręć go i popatrz tam na kondensatory ale lepiej wymienić na nowy co najmniej 400 W. Powinno pomóc jeśli nie to płyta pada.



Zasilacz podmienialem ale to zanim wywalilem grafe, sprobuje jeszcze raz ale nie teraz, moze jutro , narazie nie mam zamiaru wylaczac kompa
  
 
A moze wiecie co to znaczy, jak wlaczam kompa to na pierwszej stronie (tam gdzie sie klika del zeby wejsc w bios) mam taka inforamcje : "Secondary IDE channel no 80 conductor cable"

nie wiem co to znaczy ale to tam nie powinno sie pokazywac
  
 
nie wiem co to znaczy ale widząc takie cos patrzył bym na taśmy od dysków
moze ktoraś przełamana jest albo nie dkoladnie włożona i niekontaktuje ????


może spróbuj zrestartować bios ??






[ wiadomość edytowana przez: rsuhy dnia 2006-08-31 08:41:19 ]
  
 
hmm tasma, mam dwie tasmy, jedna jest taka niby glowna ale jak podlaczam ja to nie czyta mi komponentow, musze podlaczac taka druga

P.S obejzalem ta tasme, wyglada ok i jest podlaczona
Jak sie restartuje bios?