Instalacja LPG - Gdzie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Nie wielu z was chyba mnie zna (w sumie to nikt), 3 miesiace temu przeprowadzilem sie do Pysznicy.

Mam samochod z 3.0L silnikiem V6 - Zona dojezdza do szkoly do Rzeszowa i paliwo mnie niszczy.

Gdzie najlepiej w okolicach zalozyc gaz?

Znalazlem goscia w Nisku przy ul. Legutki (Ireneusz Weglinski) - zna ktos to miejsce?

Chodzi mi o lepsza instalacje.
Gosc mi powiedzial okolo 4500zl - O cene juz mi tak nie chodzi bo z tym sie licze tylko chodzi mi zeby ktos zrobil robote jak sie nalezy.

Z gory dziekuje za informacje.

Pzd.
Slawek

EDIT - Moj numer GG to 3857896 (jestem zawsze miedzy 15:00-23:00 - niewidoczny)

[ wiadomość edytowana przez: Sami dnia 2005-10-21 15:24:00 ]
  
 
Tylko Sarna na piaskach.
ul.traugutta
Naprzeciwko mnie,
pierwszy raz ktos mi dobrze wyregulował poloneza - polecam .
  
 
Cytat:
2005-10-21 15:40:26, CZUCZU pisze:
Tylko Sarna na piaskach. ul.traugutta Naprzeciwko mnie, pierwszy raz ktos mi dobrze wyregulował poloneza - polecam .


czuczu masz racje ja tez tam zakladalem gaz i wszystko jest dobrze wyregulowane (chyba )
  
 
Cytat:
2005-10-21 15:40:26, CZUCZU pisze:
Tylko Sarna na piaskach. ul.traugutta Naprzeciwko mnie, pierwszy raz ktos mi dobrze wyregulował poloneza - polecam .


dzieki, przejade sie tam
  
 
ja zakładałem na legutki w nisku i nie widze problemow, paru moich znajomych takze tam zakladalo, gosc raczej zna sie na rzeczy.
  
 
Skarap ma racje.
Tez słyszałem ze w nisku dobrze zakładaja na Legutki.
Polecam ci przjeechac sie w obydwa miejsca i popytac o ceny itp...
Poczekasz pewnie z 3 tygodnie.
  
 
A Kornel? Jakbym gaz zakladal to tylko u niego.
  
 
gaz jak zakladac to tylko krasnik jak ktos chce wieksze info to piszcie ja wam opisze gdzie to jest
Ceny sa niskie i jakosc jest dobra mam go osobiscie i sie sprawuje dobrze tylko jak brac gaz to bez dwoch Patelni sekwecja
  
 
Jezeli juz chcecie zalozyc gaz to musicie wziac pod uwage kilka rzeczy :

1. Cena ( co jest tanie to jest drogie ) Wielu klientow ,ktorzy przejezdzaja zalozyc gaz pyta o cene i to jest dla nich najwazniejsza sprawa, ale wlasnie Ci ludzie nie zdaja sobie sprawy ze cena to nie wszystko. Nie pytaja sie o instalacje, o elektronike, o reduktor tylko cena ich interesuje. No to ja mowie 2600 zl. Klient parska smiechem i mowi ze tam gdzies u czeska za 1400 zalozy. Wszystko w porzadku klient jedzie do czeska i zaklada instalacje za 1400 i pozniej po 2 tyg. przyjezdza do mnie i prosi o regulacje. Pytam dlaczego nie jedzie do zakladu ,ktory mu montowal gaz (gwarancja). Klient odpowiada ze byl tam juz kilka razy i nie potrafia tego ustawic. Sa instalacje ,ktorych nie da sie ustawic. Jest to wielkie gowno typu STAG 2 , LECHO (nazwy mowia same za siebie).


2. Dobor instalacji do pojazdu ( to co olewaja gazownicy ) Auta produkowane od roku 1996 (wersje amerykanskie) i produkowane od 1998 ( wersje europejskie ) posiadaja system OBD 2 i powinny posiadac instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu lub tez wtrysku gazu. Co prawda sa dostepne na rynku emulatory OBD ,ktore doklada sie do instalacji II generacji i jakos da sie jezdzic autem, lecz niestety nie sa one dokladne i bardzo czesto wystepuja bledy regulacji skladu mieszanki a co za tym idzie zaswieca sie kontrolka "check engine" ( o ile jakis debil jej nie odcial przekaznikiem ). Jezdzac dluzej ze zle dobrana mieszanka komputer sie "zlosci" i przechodzi w tryb awaryjny i w zaleznosci od marki auta zachowuje sie bardzo dziwnie ( albo auto nie chce jechac, nie reaguje na gaz,albo sie nie wkreca na obroty albo nic sie nie dzieje). Jezeli macie auto produkowane przed 1998 rokiem, to starajcie sie montowac instalacje z elektronika, w ktorej mozna zmienic parametry, odczytac polozenie silnika krokowego, wartosc TPS, napiecie sondy ona bedzie drozsza od tych marnych wynalazkow za 100 zl ale przynajmniej bedzie sie dalo to jakos ustawic. Z tanszych polecam Landi Renzo, Bingo, Tartarini, Lovato (swietna centrala). I jescze jedno spotkalem sie kilka razy z umyslnym oszukaniem klienta odnosnie instalacji. Klient sie pyta jaka instalacja ,montazysta odpowiada lovato, a pozniej sie okazuje ze z lovato jest tam tylko reduktor i zawor gazowy, a centralka to polskie gowno za 35 zl.


3. Zabezpieczenie antywybuchowe - jezeli macie plastikowy kolektor to radze zainwestowac w sekwencje/wtrysk lub wymiane swiec co 8000 tys km oraz zabezpieczenie klape antywybuchowa przeplywomierza powietrza ( o ile jest w danym aucie ) Jest to bardzo wazne, ale niestety Ci co robia tanio tego nie zakladaja bo po co, a pozniej klient sie buja i szuka kolektora bo mu rozerwalo. Przyjechal do mnie koles BMW 520i ( 6 garow i plastikowy kolektor ) Powiedzialem mu 6000 za instalacje firmy PRINS ( najlepsza sekwencja na rynku ) koles powiedzial ze go nie stac. Ok rozumiem, nie kazdy ma tyle pieniedzy, ale powiedzialem mu ze w jego wypadku to sekwencja wchodzi tylko w gre. Pojechal i zalozyl gdzies instalacje firmy STAG 100 za 1800 zl ( jest roznica 6000 a 1800 zl ) Pewnego wieczoru przyjezdza i pyta czy mu nie pomoge bo mu strzelelio i strzal byl tak niefortunny ze kolektor sie 'rozszczelnil'. I teraz ma pretencje do montazysty ze mu taka instalacje zalozyl ( i po co sie udzielac jak klient zrobi po swojemu ??? ) Wyciagneli mu instalacje ,zalozyli sekwnecje i auto zaczelo jezdzic, ale po co czas stracony, nerwy ??? Jeszcze jedna uwaga w BMW instalacja II generacji czy I to gowno, auto jedzie troche lepiej jak maluch

To chyba tyle moich wypocin, przeczytajcie to i podczas wyboru instacji nie dajcie sie nabrac, montazyscie nie zalezy na tym aby wam chodzilo to dobrze, tylko na tym ,aby on zalozyl instlacje i mial za to pieniadze. Pomyslcie tez o serwisie instalacji gazowej bo to tez wazne. Pozdrawiam i zycze powodzenia w uzytkowaniu LPG

[ wiadomość edytowana przez: sq8jx dnia 2005-10-28 00:47:26 ]
  
 
Jeśli chodzi o montaż gazu do amerykańców to mój znajomy, swojego Dodge'a Interpida oddał do jakiegoś zakładu w Lublinie. Nie wiem co to za zakład i nie wiem ile zapłacił ale dostał auto zastępcze na czas montażu tego ustrojstwa.

  
 
Pan Lewiatan sie mocno rozpisal, ale w koncu jakis sensowny post na forum - full profeszynal. Jesli chodzi o miejsce powiem tak: czesto zagladam do Kornela i tyle truposzy co tam zwoza, z ktorymi nikt nie potrafii sobie poradzic nigdzie nie widzialem. Zwoza tego z far far away a jednak ozywaja autka i to wcale nie jest nic dziwnego w tym zakladzie . Simple the best .

Strzaleczka
  
 
dzieki serdeczne za informacje.

Bede zakladal na Legutki. Zadatek juz dalem i czekam tylko bo czesci musza sciagnac. Dokladnej ceny nie wiem ale w 5000zl sie zmieszcze. Mam nadzieje ze bedzie OK.

Jeszcze raz dziekuje.

Pzd.
Slawek
  
 
hmm a czy to jest gaz sekwecyjny czy zwykly ??
bo jesli sekwecja to i tak przeplaciles
  
 
Dobra ena.
Za darmo nic nie ma dobra instalacja swoje kosztuje.

Mozna miec taniej ale tanie meiso psy jedzą ...
  
 
no niewiem zrobilem juz troche kilometrow i zero problemow z tym gazem mam tylko ze ja zaplacilem 3400 zł ale ty masz V6 to jakies 800-900 zł wiecej bys zaplacil
  
 
Mi by bylo szkoda takiego silnika gazowac.Niestety kochana polandia i jej ceny sprawiaja ze coraz wiecej jest Hitlerowcow gazujacych auta. LPG to pasuje do fiatow 125p, borewiczow.. i ritmo
  
 
Jesli chodzi o cene to pytalem w kilku miejscach i tylko o 100-200zl roznicy bylo na tej samej instalacji.
Raczej tych kilku stowek nie zaluje jesli wiem ze instalacja bedzie OK.

Zal mi gazowac samochod ale nie mam wyjscia bo zona 3 razy w tygodniu jezdzi do Rzeszowa w dwie strony i nie wyrabiam. Jedna wycieczka mnie kosztuje 100zl czyli 300zl w tygodniu, 1200zl na miesiac...tylko za jej wyjazdy... dochodzi jazda po Stalowej i okolicach i na paliwo idzie okolo 1600-1700zl na miesiac. Na gazie bedzie przez polowe takze wroci mi sie te kilka stowek co "przeplace" bardzo szybko.
  
 
gaz...?-fe już czuje jaja
  
 
nie stac cię na paliwo kup sobie pande z najmniejszym silnikiem...bez obrazy ale takie moje zdanie....powodzenia lpg-owcy
  
 
Kosa, pandy nawet te z najmniejszym silnikiem ... tez ich sporo na gaz jezdzi