Ludu mój, ludu... coś ty k... zrobił.... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-10-23 23:06:32, -JACO- pisze:
Tak, a czym to się różni??? Tym że szmaciarze z SLD zedecydowali się na koalicję z Samoobroną, a teraz Samoobrona zdecydowała się na poparcie Kaczyńskiego ????


Hehe, zgadzam się, to niczym sie nie rózni. Chodziło mi o to, że wtedy nie tak prosto było wyjechać jak teraz
  
 
Cytat:
2005-10-23 21:32:15, kwiatkowski pisze:
fajnie chyba będziemy mieć najniższego prezydenta w europie będzie fantastycznym rozmówcą na międzynarodowych spotkaniach ze znajomością 0 języków obcych



Tak mówisz jakby Tusk umiał coś powiedzieć !! Niedawno w radiu słyszałem podsumowanie obu kandytadów to ani jeden ani drugi !! chwalić się niemoże !!!

Po drugie jak by wygrał tusk to ten post by był o nim !!! bo tak naprawdę nie było na kogo głosować !! stąd taka niska frekwencja. !!!!

Raffsa
  
 
głosowałem na Tuska...
...ale tylko dlatego żeby Kaczyński nie wygrał...
a nie dlatego że żywię do Tuska jakąś specjalną sympatię...

...a aktualnie jestem rozczarowany dycyzją Polaków...
  
 
to teraz 1/4 pieniedzy będzie przeznaczona na powołanie komisji śledczych,

wg. mnie do przegranej Tuska w dużej mierze przyczyniła sie afera wermachtowa,

no ale jak bedzie to sie okaze za jakiś czas, choc niezmienia to faktu ze liczylem no coś innego,

ale i tak najbardziej doskwiera mi ta 50% fekfencja. Nierozumiem tego...
  
 
PO i Tusk przegrali na własne życzenie.

Najpierw afera z Zytą Gilowską, która w parlamencie ich napedzała, a potem miała startowac jako nr 1 z listy.
A stratował Komorowski jak juz sie jej pozbyli.

Jak SLD probowało cos zmieniac, a konkretnie Hausner, i było to zgodne z programem platformy to dla zasady głosowali na "nie".

I jeszcze pare takich manewrów.

Kampania była niewyrazista i tyle.

Jak atakowano Cimoszewicza to Tusk nie oponował, a potem jak sie skumulowały ataki na nim to sie dopiero zdziwił i tez sobie z tym nie poradził.

Widac było cel PiSu jak na dłoni. Konsekwentnie go realizowali i sie udało.

2 razy na finiszu byli lepsi i tyle
  
 
Panowie bez urazy, ale chyba zbytnio sie uniesliscie wszyscy.

Z racji pracy, gdzie czesto mam watpliwa przyjemnosc spotykac sie z naszymi politykami doszedlem do pewnych wnioskow.
Ale zaczne od poczatku, chociaz z zalozenia jestem jakis lewicowy, to przy kazdych wyborach glosuje na kogos innego.

Dlaczego??

1. Co powiecie na wspolna jazde samochodem (obaj panowie na GAZIE) pana Oleksego i kogos ze skrajnej prawicy ( nie pamietam nazwiska) --- dyskusja na ten temat byla na Sprawozdaniu przed Wysoka Izba z tzw. Speckomisji dotyczacej szpiegostwa w/wspomnianego na rzecz Rosji -- to bylo jakies 9-10 lat temu.

Bylem wtedy w sejmie i sytuacja byla bardzo zenujaca bo ten ktos ktorego nazwiska nie pamietam stal na mownicy. Pamietam tzlko jak cala sala rzknela smiechem.

2. nie bede wymieal nazwisk bo i po co, ale bylem kilka razy swiadkiem bardzo przyjacielskich zachowan naszych politykow wobec siebie --- jest tylko jedna zasada DALEKO OD KAMER!!!

Moglbym dopisac jeszcze kilkanasie/kilkadziesiat podobnych sytuacji, tylko szkoda mi "qwerty"

Polityka jest dla nas, nas malutkich, co moga sobie pogadac o niej przy kieliszku na rodzinnym obiedzie, ta duza POLITYKA jest zwiazana mnostwem ukladow i zobowiazan i wierzcie mi nie ma to wiele wspolnego naszym maluczkich dobrem.

Hmm... Postaram sie wyciagnac ten post z archiwum naszego forum za 4 lata, zobaczycie wybory do sejmu wygra miazdzaco lewica, bo takim jestesmy narodem ze jak zle to zmieniamy front o 180 stopni nie zwazajac na skutki.

Mam nadzieje ze koncowka tej kadencji rowniez bedzie bogata w komsje sejmowe (oczywiscie do wyjasnien afer zwiazanych z PiS-em, bo jak nie to strace prace

P.s Uwazam ze nasza cala Prawica niestety nadal jest w podziemiu i walczy, a nasza Lewica dalej tkwi w PRL-u i potrzeba zmiany dwoch pokolen aby to sie zmienilo. I powstal rzad fachowcow (nie wazne czy z prawej czy lewej strony), a nie partyjnych kolegow.

P.s.2 Uwazam ze kaczynski byl super jako minister sprawiedliwosci, niestety bedzie bardzo kiepskim prezydentem Polski - wystarczy spojrzec na warszawe i jej juz chyba slawna BRAME DO STOLYCY w alejach jerozolimskich (od trzech lat stalowa zrdzewiala kratownica z blacha u gory) i nie dokonczony remont ronda zeslancow syberyjskich. Pan kaczynski wolal sie sadzic z bylym prezydentem warszawy o bledy przy jego przebudowie, zamiast zrobic dobrze temu miastu i dokonczyc ten balagan, 350 mln na metro tez poszlo na spacer bo pan kaczynskich jak sie wyrazil w radiu co na wlasne uszy slyszalem BYL NA URLOPIE i to nie jego wina bo go nie bylo - biedaczek.

Czy jak rosja z niemcami bedzie budowac gazociag i trzeba bedzie sie zgodzic lub nie na poprowadzenie go przez nasze wody terytorjalne to pan kaczynski tez pojdzie na URLOP???

I jeszcze jedno, przeraza mnie chec zmiany Kosnstytucji, szkoda tylko ze w wakacje zmarla moja babcia bo w ciagu zycia mieszkalaby w CZTERECH Polskach
  
 
A ja głosowałem na Kaczyńskiego


[ wiadomość edytowana przez: plump dnia 2005-10-24 07:37:54 ]
  
 
No to i ja swoje skromne trzy grosze wrzucę do dyskusji:

1) Kaczyniak to dla mnie populista (przykład z mieszkaniami jest chyba właściwy), naobiecywać, naobiecywać, a potem ...no właśnie co potem........jakoś nie widzę realnej możliwości realizacji nawet skromnej części tych obiecanek, ale lepiej żebym się mylił
2) dobijają mnie jego gadki, a w szczególności jak na pierwszym miejscu postawił sprawę "rozliczenia" wszystkich "niegrzecznych"....k.wa porządkowy się znalazł, ale jak będzie rozliczał to wg mnie będzie to oznaczać, że następne lata będziemy dreptać w miejscu
3) Polacy jako elektorat wyborczy są bardzo podatni na wszelkiego rodzaju środowiska opiniotwórcze (media), na wszelkiego rodzaju manipulacje...przkładem jest medium o.Rydzyka, jakby powiedział żeby babcie nie szły do głosowania, to byście ich kijem z domu nie wygonili
Wg mnie imperium o.Rydzyka będzie teraz mocniej atakowane, tak, aby przez następnymi wyborami (za 4lata) miał marginalny wpływ na ich wynik lub nie miało go wcale. Kto przy zdrowych zmysłach będzie chciał wygrać, jak nie będzie go popierał o. Rydzyk? Śmiech na sali!!! "bo w radiu Maryja mówili,żeby głosowac na...",
4) checę zauważyć, że ugrupowania rządzące w odstatnich latach praktycznie nigdy nie "przechodziły" w następnych wyborach, czyżby i tym razem historia miałaby się powtórzyć. Jeśli by tak było to w następnych wyborach parlamentarnych PO ma duże szanse na wygraną.

5) trzeba bedzię teraz zacząć kaczki dokarmiać, ...ot tak forma włazidupstwa

Dla uściślenia uwagi głos oddałem na Tuska, bo wg mnie chłop trochę trzeźwiej myśli...nie to żebym się zgadzał ze wszystkimi jego poglądami i pomysłami

[ wiadomość edytowana przez: AsterixGal dnia 2005-10-24 12:00:00 ]
  
 
Wkur....nie i wściekłość, choć szczerze mówiąc od piątkowego sondażu PGB się tego spodziewałem. Niestety to jest socjalistyczny kraj głupich ludzi. Takich, co chcą żeby "władza" dała, tak jak dawała za Gierka .....
Niestety, tu trzeba naobiecywać (dam mieszkania, podwyższę emerytury, dam zasiłki dla bezrobotnych i dożywotnie renty, a jak ktoś ma mieszkanie, to kino domowe ....), wygrać wybory i TKM - przecież to hasło kaczora Jarosława.
A potem - "spieprzaj dziadu".
Szkoda, że będziemy mieć wysokie podatki, benzynę po (optymistycznie) 6 zł i dyrektora Rydzyka.
Chociaż może się do Urzędu Antykorupcyjnego załapię ??
  
 
Ja uważam że przeszlość nalezy rozliczyć, a w zasadzie trzebabyło to zrobić na początku lat dziewiećdziesiątych, a nie siadać ze szmaciarzami KOMUCHAMI do okrągłego stołu

Raz na zawsze trzeba pozbyć się ze społeczeństwa zaffffffszonych SBków, UBków i innych szmat które trują kraj.

Tak zrobiono u Peplików i efekty są, a u nas ludzie w poprzednich wyborach głosowali na Milera, Oleksego, Kwaśniewskiego i innych byłych jeba...ch komuchów, dramat
  
 
JACO - ochłoń troche
  
 
JACO - co i kogo chcesz rozliczać ??
Przecież to już emeryci .... za chwilę najmłodsi SB-ecy będą mieli po 60-70 lat. Teraz to już bez sensu.
Potworzyli układy, poustawiali dzieci i krewnych, a sami są "szanowanymi obywatelami".
Chodzi o to, żeby zrobić szum, igrzyska. Nie da się zrealizować obietnic PiS-u, to chociaż wywlecze się trupa "komuchów" i będzie targać ku uciesze gawiedzi. Gawiedź się będzie podniecać, a Kaczory wreszcie zrealizują hasło Jarosława - Teraz Kur... My !!
  
 
Cytat:
2005-10-24 11:22:18, n0ras pisze:
JACO - co i kogo chcesz rozliczać ??



Wszystkich którzy rządzili przed okrągłym stołem i nadal mają realną władzę ew. wszystkich pracowników/współpracowników komunistycznych służb specjalnych.
  
 
jakby nam się udało.....
  
 
Cytat:
2005-10-24 11:52:48, -JACO- pisze:
Wszystkich którzy rządzili przed okrągłym stołem i nadal mają realną władzę ew. wszystkich pracowników/współpracowników komunistycznych służb specjalnych.


To byś musiał wy....lić większość zarządów dużych i średnich firm, niemal wszystkich urzędników państwowych/samorządowych od średniego szczebla w górę .... to jest nierealne i nie wierz w to, że ktokolwiek siedzący w polskiej polityce od kilkudziesięciu lat (jak Kaczyńscy) nagle to zrobi. Szczególnie głosząc hasła powołania nowych urzędów.
Powołanie Urzędu Antykorupcyjnego jest dla mnie nawiększym absurdem jaki słyszałem w ostatnich kilku latach.
Za 4 lata PiS powie - w Urzędzie Antykorupcyjnym szerzy się korupcja, powołajmy Specjalny Urząd do walki z Korupcją w Urzędzie Antykorupcyjnym !!
A ty podatniku płać za nowe miejsca pracy w urzędach ....
  
 
W cuda nie wierzę ale głosowałem jednak o godz.20:30 wyłączyłem TV bo czułem się wewnętrznie jak po pięciu kawach.
A dziś słyszę cytaty z wczoraj ...,,panie przezesie zadanie wykonane" /xero do skana/
W wywiadzie na pytanie K. Durczoka co ,,najwyższy" powie do tych co głosowali na Tuska to międzywierszami można było usłyszeć w odpowiedzi ...spierdalać.
Po trupach do celu jest to misja spółki cywilnej kaczor&kaczor
  
 
Qwa, najgorsze jest to, że te wredne Kaczory największe poparcie miały na Podkarpaciu.
No jak tak można RODACY!!!???

Chyba sie dziś upiję, a od jutra żałoba!

A i zastanawia mnie jeszcze jeden szczeguł. Czy ten Kwak nie ma swojego zdania?
Wczoraj w wieczorze wyborczym jak przemawiał,
podpowiadała mu albo żona, albo mamusia.
Cikawe czy w pracy też mu mamusia pomaga?

PS.
Od dziś nie lubię kaczek.
Sorka jeśli kogoś uraziłem
  
 
Polacy są dziwnym narodem jak komuś się powiedzie niezależnie w jakiej dziedzinie to go chcą utopić.Najlepiej współczują nieudacznikom z nie własnej winy.Platforma do takich należy.
  
 
Cytat:
2005-10-25 09:55:05, Rysiek2 pisze:
Polacy są dziwnym narodem jak komuś się powiedzie niezależnie w jakiej dziedzinie to go chcą utopić.Najlepiej współczują nieudacznikom z nie własnej winy.Platforma do takich należy.


Nie bardzo rozumiem... Piszesz o wyborcach PiS'u - nieudacznikach którzy chcą utopić tych którym coś się w życiu udału ( w większości dzięki ciężkiej pracy i zaradności) czy też nieudacznikami są wyborcy platformy którzy obawiają się takiego a nie innego wyniku narodowego wyboru?
  
 
No właśnie i dodatkowo każdy tłumaczy na swoje potrzeby to co stało się w demokracji.