Kłopot

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzisiaj moj kolega kupil sobie BMW 525i 1990r. i jest maly klopot.
podczas jazdy potrafi pasc predkosciomierz i 2 bieg wycieraczek. jak predkosciomierz chodzi to drugi bieg wycieraczek rowniez. jest to troche denerwujace i nie wiem z czego to moze wynikac. mysle ze moga to byc bezpieczniki , ale nie znam ich ukladu i nie wiem co do czego. jezeli ktos by mial jakis pomysl to pomozcie plisss
PZDR Tomaz
  
 
opis bezpiecznikow powinien byc na ich pokrywie, przynajmniej w e36 tak jest
  
 
w E34 wycieraczki zależne są od prędkości jazdy np jak staniesz wycieraczki przechodzą w tryb czasowy i nie pracują ciągle także tryb czasowy zależny jest od prędkości jazdy tak więc myślę ze to nie bezpiecznik.
  
 
Przydatne jest to forum!Tego cholera nie wiedziałem muszę sprawdzić.
  
 
Cytat:
2005-02-17 22:34:27, piotrfire pisze:
w E34 wycieraczki zależne są od prędkości jazdy np jak staniesz wycieraczki przechodzą w tryb czasowy i nie pracują ciągle także tryb czasowy zależny jest od prędkości jazdy tak więc myślę ze to nie bezpiecznik.


w e36 jest tak samo
  
 
wiec jak nie bezpiecznik to co to moze byc ?
  
 
jaki bez[iecznik ludzie?!
gdyby to bezp[iecznik padł wcale bys nie miał wycieraczek. skoro twierdzicie że wycieraczki sa takie mądre to trzebaby sprawdzić sterownik który za to odpowiada, przecież musi taki gdzies być.

Cytat:
jak predkosciomierz chodzi to drugi bieg wycieraczek rowniez


to świadczy o tym że zająć się należy samym prędkościomierzem. bo jeśli prędkość spada do zera (kiedy licznik nie pokazuje nic) to wycieraczki wolniej chodzą lub wcale). może jeszcze byc to wina w sterowniku wycieraczek. byc moze coś robi zwarcie i licznik w związku z tym przestaje działać. trzeba znaleźć ten sterownik i zobaczyc co się wtedy dzieje.
pozdrawiam
  
 
a ja proponuje sprawdzić czujnik w przekładni głównej i dochodzącą do niego wtyczke
  
 
Cytat:
proponuje sprawdzić czujnik w przekładni głównej


to jest myśl!!!
  
 
bondziorno!
a szanowny kolektyw moze wie czy mozna zmienic czestotliwosc czasowki?
tzn w moim ciezarowym wolwo czasowke ustawia sie tak: wlaczam,
wylaczam, odczekuje ile chce miec odstepu czasowego i wlaczam znowu. przerwa jaka zastosuje taka sama jestr ustalona na czasowych wycieralkach.
nie moge zdzierzyc ze mi czasowka chodzi tak zadko.
a przypomne ze mieszkam w uk. a tu ostatnio tylko leje.
  
 
Cytat:
2005-10-24 22:36:23, ptasiek pisze:
bondziorno! nie moge zdzierzyc ze mi czasowka chodzi tak zadko. a przypomne ze mieszkam w uk. a tu ostatnio tylko leje.



wlacz dinks,wylacz i wlacz,tak dwa razy,i bedzie ciekawie!
  
 
Cytat:
wlacz dinks,wylacz i wlacz,tak dwa razy,i bedzie ciekawie!



znaczy się można jakoś regulować?
  
 
Cytat:
2005-10-26 12:58:14, lukasz_xyz pisze:
znaczy się można jakoś regulować?



No właśnie można regulować???