Wspomaganie 405

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie związane z wspomaganiem w 405.Jak jadę to momentami strasznie ciężko chodzi mi kierownica a niekiedy szczególnie przy pełniejszych skrętach słyszę cichy szum i kierownica chodzi chwilę leciutko.Mam go niedługo i sam nie wiem co w nim jest.Szukałem jakiegoś zbiornika ale niczego nie znalazłem .Gdzieś na forum o cenach usług i części znalazłem wzmiankę o wymianie paska wspomagania kierownicy .Czy ktoś wie o co chodzi?
  
 
Witam,
zbiorniczek z płynem do wspomagania kierownicy jest na lewym nadkolu (przynajmniej w P405 z silnikiem 2.0litra).
Może układ jest zapowietrzony???
Pozdrawiam
Piotr
  
 
pasek - moze sie slizgac, ale to raczej bys usluszal.
zbiornika na wspomaganie szukaj po bokach komory - taki bialy, na korku powinien byc symbol kierownicy - sam zbiornik podobny do tego od hamulcow. W 1905ccm po prawo.

ale przy max skrecie to slychac, ze srwo pracuje inaczej, ja tez mam taki szum. Ale ten dzwiek znam z innych samochodow. Mozliwe, ze to pompa upuszcza nadmiar cisnienia, albo wydaje takie odglosy pracujac na maxa. W kazdym razie - chyba nie ma powodow do wiekszego niepokoju. Jakby cos skrzypialo czy stukalo - nooo to juz inna rozmowa.
A taka miekka kierownice to masz na kazdym wspomaganiu hydro po przekroczeniu jakiegos tam miejsca na skrecie.
  
 
Jak by się okazało że coś ze wspomaganiej jest nie tak , to mam całe wspomaganie do sprzedania. Polecam się