Kontrolka ręcznego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czołem,
Czy ktoś może powiedzieć mi gdzie w omie B jest czujnik hamulca recznego? Ostatnio przy gwałtownym przyspieszaniu ( 2.5 TD, automat 300kkm ))) ) zapala mi się ta lamka i gaśnie po chwili.
Pozdrawiam
Piotr
  
 
Z tego co się orientuję, ta kontrolka odpowiada m.in. za poziom płynu hamulcowego. Nie masz go przypadkiem za mało?
A czujnik, jak w każdym aucie, znajduje się chyba przy ręcznym .
Czyli przy rączce od ręcznego.

[ wiadomość edytowana przez: kuba dnia 2005-10-26 23:31:22 ]
  
 
Dokładnie. Chodzi o poziom płynu!
  
 
ładnie kolego, radziłbym tak bardzo gwałtownie nie przyspieszać gdyż ta kontrolka informuje ze pewnego razu twoje autko pomoże Ci tylko zatrzymać drzewko lub inny uczestnik ruchu drogowego. Dolej sobie płynu hamulcowego i udaj sie na oględziny tegoż układu do mechanika, i to jak najpredzej tu chodzi o twoje zdrowie.. pozdro
  
 
... i dobrze by było sprawdzić czy ten płyn gdzieś nie ucieka oprócz dolania no chyba że to jeszcze fabryczny

  
 
Czołem,
Faktycznie jest mało płynu, tzn jest ok 0,5/zbiorniczka.
Panowie - spoko - nie stanowię zagrożenia dla otaczającej przyrody, mam już swoje lata i żonę która właśnie robi prawo jazdy i non stop kontroluje moje dokonania. Płyn wymieniałem z rok temu razem z klockami i tarczami i zanim doleję płynu rzucę okiem na grubość okładzin bo myślę że to ich znaczny ubytek spowodował obniżenie poziomu płynu. Acha, klocki były no-name.
Dzięki za rady,
Piotr
  
 
chyba jednak nie taki ubytek był przyczyną obniżenia płynu, myśle że konecznie musisz poszukać ubytku w całym obwodzie układu. powodów może być wiele innych ale przypuszczam ze to napewno nie ten sprawdz czy masz wszedzie szczelny układ, raczej płyn ucieka sobie gdzieś bokiem pozdro