Problemy ze stopem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam niecodzienny problem z hamulcami, wlaściwie ze stopem - nie świecą obie lampy. Wszystkie uklady są ok i świecą dobrze tylko stop nie chce Bezpieczniki są ok , zarowki tez, obstawoiałem automat przy pedale ale zwarłem te kable i dalej nie świeci Macie jakiś pomysł? Ach, miałem strzzał w tyłek i silnik przesunął suę o jakieś 2cm do przodu, mógł przeciąć jakieś kable? Napiszcie mi jak dziąła ten automat - czy zwiera razem te dwa kable czy zwiera je do masy?

Pozdrawiam

Sebastian
  
 
zwiera te dwa kabelki i to wlasnie ten automat sie czesto psuje
  
 
Chodzi o to, ze nawet jak zewre te dwa kabelki "na sztywno" to dalej nie świeci
  
 
oczysc styki w lampie moze pomoze albo nie masz masy dla lamp
  
 
Miernik w dlon (moze byc zwykla zarowka i kabelki) i patrzymy gdzie nam + wcina. Przedtem sprawdz bezpieczniki - obruszaj je w gniazdach. Jesli nie pomoze j/w - patrzysz dokad prad dochodzi a gdzie nie.
  
 
Sprawdź styki w lampie, na tej końcówce która się łączy z płytką
  
 
z tego co wiem w maluchu jak nie ma masy na lewej lampie to prawa też nie działa sprawdż to a może zbieg okoliczności jakieś zwarcie i dwie żarówki trzasnęły
  
 
Cytat:
2003-03-28 19:58:58, LoRd_S pisze:
Witam!

Mam niecodzienny problem z hamulcami, wlaściwie ze stopem - nie świecą obie lampy. Wszystkie uklady są ok i świecą dobrze tylko stop nie chce Bezpieczniki są ok , zarowki tez, obstawoiałem automat przy pedale ale zwarłem te kable i dalej nie świeci Macie jakiś pomysł? Ach, miałem strzzał w tyłek i silnik przesunął suę o jakieś 2cm do przodu, mógł przeciąć jakieś kable? Napiszcie mi jak dziąła ten automat - czy zwiera razem te dwa kable czy zwiera je do masy?

Pozdrawiam

Sebastian



Wyjmij lewą tylną lampę, odepnij od niej kostkę, oczyść dokładnie styki i na płytce i w kostce - jeżeli zrobisz to dokładnie to stop będzie Ci świecił jak za starych dobrych czasów .

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Wyjmij lewą tylną lampę, odepnij od niej kostkę, oczyść dokładnie styki i na płytce i w kostce - jeżeli zrobisz to dokładnie to stop będzie Ci świecił jak za starych dobrych czasów .


A jak to nie pomoze, to zwroc jeszcze uwage na przewody przy wejsciu do kostki, a jesli to nie pomoze, to wyczysc styki drugiego i trzeciego bezpiecznika od prawej (zakladam, ze masz FLa). Musi pomoc.
  
 
Rozepnij tą kostke i wyjmuj po kolei kabelki i rozszerz styki. Ja dziś to samo przechodziłem zrobiłem wszystko tak jak ty i nic aż w końcu rozebrałem kostke i spox stop wrócił
  
 
Witam!

No i mieliscie racje. Styki w lewej lampie nie stykaly. A ja myslalem, ze lampy dzialaja niezaleznie. Dzieki za pomoc!!!

Pozdrawiam
Sebastian