Problem z głośnikami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w swoim samochodzie posiadam dwie pary głośników JBL jedną w dzwiach przednich i drugą w półce tylnej, sprzęt gra tak od ok 2 miesięcy, jednak ostatnio zauważyłem i wielokrotnie to sprawdzałem iż lewe głośniki grają słabiej od prawych (przynajmniej sopran jest dużo słabszy) jaka może być tego przyczyna ???
  
 
ee balance?? A tak powaznie to sprwa polaryzacje.
  
 
ok polaryzacja. tylko co zrobić żeby byo dobrze ? oto jest pytanie...
  
 
czy jest ktoś w stanie mi odpowiedziec na pytanie zadane na początku co zrobic zeby obie strony grały tak samo, a może trzeba przewody wymienic? prosze o jakąś radę
  
 
no przewody musza byc takie samesprawsz dzi koncówkaw raju cie sie nie nadpaliła albo jakies koń-densatory jesli to wioelodrozne nie sa po uju juz;]
  
 
siemaneczko witam was a szcegolnie ciebie dany, nie jestem fachowcem ale spotkalem sie z takim problemem u siebie i u niektorych znajomych w wiekszosci chodzilo glownie o specyfikacje radia, poniewaz niektore systemy (radia) sa tak dobrane i tak ustawione aby podczas jazdy czy postoju na switlach wyciszac dzwieki w glosnikach po stronie kierowcy ma to sluzyc podobno skupieniu wiekszej uwagi podczas jazdy przez kierowce, nie jestem pewien czy u ciebie chodzi o to samo mam nadzieje ze tak. pozdrawiam
  
 
Tak do końca nie wiem czy pomogę, bo zakładam że z przodu masz głosniki systemowe- z wypowiedzi po częsci wynika, że tak a po częsci że nie (bo piszesz o 4 sztukach).

Jeśli tak to jest masa przyczyn a żeby powiedziec wiecej musiałabym to sama usłyszeć- pytanie czy cała lewa strona gra ciszej, czy tylko sam wysokotonowy.
-koncowka mocy w radiu- moze byc uszkodzona
-sam tweeter mogl uledz uszkodzeniu- nie wiem gdzie jest zamontowany (zakladajac ze jest odseparowany i ze to on gra ciszej), mógł sie osunąć i gra teraz zawieszony w czasoprzestrzeni
-moze to byc kwestia okablowania - zlych przejsc na przewodach (nie do konca dobrze polutowane)
-jeden z przewodow od tweetera może być nieco obluzowany- nie cala moc do glosnika dochodzi (gra ciszej)
-jesli zostala zastosowana zwrotnica 12dB na wysokie tony - w gre wchodzi kwestia regulacji- mogla zostac wyregulowana na obciecie wiekszej ilosci tonów wysokich, stad tweeter moze grac mniej intensywnie (zwortnice posiadaja tzw. dzielniki napiecia obnizajace glosnosc wysokich tonow i moze wlasnie na tej zwrotnicy sa rozne ustawienia po lewej i prawej stronie, regulacja na zwrotnicy najczesciej wyglada jak w komputerze, sa takie zworki, ktore mozna przestawiac i dokonywac regulacji)

Mozliwosci jest wiele, ciezko na odleglosc cos takiego zdiagnozowac.
A te systemy radiowe to ciekawostka przyrodnicza, z tego co wiem to są radia, ktore maja jedynie taką funkcje, ale audiomaniak nigdy z niej nie skorzysta- woli wogole wylaczyc radio niz tak bardzo kaleczyc swoje wrażliwe uszęta



[ wiadomość edytowana przez: Ania-MaxCarAudio dnia 2006-01-31 14:58:17 ]
  
 
Jezeli mowimy o Utracie JAkiegos Dystansu dzwieku to .. Sa 2 przyczyny

1 Glosniki . Napisz czy sa to 3 drozne glosniki czy 2
wchodzi w gre uszkodzenie tylko jakiegos Tweetera ale zadko sie zdaza ze niedzialaja 2 glosniki
wina moze lezec w Radiu ktore ma poczesci juz przypalone koncowki mocy sprawdz to !
najlepiej Przekladajac kable z PRawej strony na Lewa .. by sie zbytnio nie bawic odlacz przednie glosniki i zrob to tylko z tylu
zobaczysz wykluczymy wtedy moznosc spalenia glosnikow i bedziemy wiedziec ze wina lezy tylko juz w jednym miejscu czyli w Radiu PROSTE ... przynajmniej ja tak mialem i pomoglo..
PS.
3 opcja Blacha ale tez prawdopodobna Regulator napiecia w radiu moze dawac inne natezenie dzwieku w lewej stronie niz w prawej .