Ciepla cewka [126]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam o poranku!

czy cewka powinna sie grzac, czy wrecz przeciwnie? wymienilem swiece, bo rzeczywiscie jakby jedna przerywala co jakis czas. ale jest tez podejrzenie, ze to cewka "sie konczy" i ona jest przyczyna, ze maluch czasem przygasa, chodzi nierowno. juz po krotkiej jezdzie jest bardzo goraca, nie da sie dotknac.

stad jeszcze moja prosba do ludzi z krakowa: czy ktos ma i moglby zabrac zapasowa cewke jutro do siewierza? nie moge sobie pozwolic na kupno dzis, a nie chcialbym byc holowany do krakowa:))))

ps: wlasnie lece do garazu bo jeszcze kolo chce odpasc. nie wiem co sie dzieje, ale mojej malarii wiosna nie sluzy. rozleniwil sie i nie chce mu sie jezdzic. mnie wrecz przeciwnie:)))

  
 
ja mam cewke w domku
to na pewno ona, no chyba ze jakieś zwarcie ale tego nie przerabiałem
40-50 stC to temperatura przy ostrej jeździe
moj kumpel żeby mu sie nie grzała to wyprowadził ją tak że widać ja było z lewego wlotu powietrza (czesto sie mu paliły)
to sie dzis można ustawić
  
 
masz pojedyncza cewke czy podwojna? jak podwojna to moge wziasc bo mam taka chyba sprawna
  
 
Beiz miernik w lapy i zmierz rezystancje uzwojen wtornych i pierwotnych jak ci sie cekwa przysmarzyla to beda dziwnie male rezystancje.Pamietam ze dla strony wtornej powino byc w okolichac 3kohm chyba nie pameitam ale dla pierwotnej 3 ohmy tak mis ie wydaej moge sie mylic.Dla pewnosci wes jaks ksiazke typu ja i jezda fura fiat 126p
  
 
stąd też mountez biora ci sie jaja z obrotomierzem