Dziwny olej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zauwazylem dzisiaj mala plame pd silnikiem. Na sniegu to bylo raczej jak tlusta woda. Wyjałem bagnet zeby sprawdzic poziom oleju a tu zero i jakos tak dziwnie obklejony mazia. Po odkreceniu korka bylo tego wiecej wygladalo to jak maslo tylko troche inny odcien. Co to jest? Co sie mogla stac.? Dolalem oleju okolo 1 litra i miarka po rozgrzaniu silnika pokazywala rowno max. Samochod postal okolo 30 minut i wyciekl olej nie duzo ale tez nie malo cos okolo moze kieliszka. Narazie nie wchodzilem pod samochod ale wyciek gdzies jest z tylu bo stabilizator upackany i gdzies nad nim cieknie co to moze byc?
  
 
ta dziwna mazia jest mieszanina oleju i wody z powietrza. Jest to normalne ... chyba przynajmniej też tak mam i miałem w poprzednich samochodach.
Co do wycieku to może poszło uszczelnienie na wale lub uszczelka pod michą ... musisz wejść i sam sprawdzić.
  
 
Co do mazi juz sie uspokoilem. Jutro jade do mechanika na kanal i zajrze co to sie dzieje i skad dokladnie cieknie. THX
  
 
jak masz tylko troche tej mazi to jest tak jak Kacper napisal ale jesli jej pojawi sie wiecej to niestety albo padnieta uszczelka pod glowica albo peknieta glowica
  
 
Nie wiem ile jest to troche i jakie przybrac kryteria przy ocenie tego ale jak na moj gust to bylo duzo. Po korkiem to okolo 4 cm na dlugosc i srednica w najszerszym miejscu okolo 3 cm taki stozek do gory nogami. Nadal nie wiem skad ten wyciek w sobote wchodze pod samochod to moze znajde. Podejrzewam ze jesli by padla glowica lub uszczelka to mialbym olej wychlapany na zewnatrz tam gdzie awaria ale silnik suchy z kazdej strony chyba ze od strony kabiny tam jeszcze nie zajrzalem ale to jak juz wspomnialem w sobote.
  
 
Widze kolego ze sie zabardzo nie znasz na mechanice. Uszczelka pod glowica moze przepuszczac w wielu miejscach. Jesli woda dostaje sie z kanalu chlodzacego do olejowego to wlasnie wtedy tworzy sie taka maz - jak w twoim przypadku. Jesli masz taka duza ilosc to warto to zdiagnozowac dokladniej, bo inaczej mozna zalatwic silnik.
  
 
Ok tylko jak to zdiagnozowac nie rozbierajac silnika nie usmiecha mi sie oddawac do mechanika samochodu zeby on pozniej stwerdzil ze wszystko ok albo co gorsza bylo ok a on powiedzial ze nie bylo i zainkasowal kase.

Co do wycieku oleju to stwierdzilem ze cieknie w miejscu polaczenia skrzyni z obudowa sprzegla zaraz nad drazkiem stabilizatora jest tam taka cienka blacha i ciut odstaje i nie wiem co to moze byc dokladnie no i dziwne jest dla mnie ze tam jest olej bo sprzeglo przeciez na sucho pracuje.
  
 
cienka blaszka to jest ale nie w miejscu polaczenia obudowy sprzegla (dzwona, kielicha) ze skrzynia tylko w miejscu polaczenia kielicha z blokiem silnika (osloną kola zamachowego).

Wycieki oleju moga sie zdarzac przy zuzytym tylnym simeringu waly korbowego, albo przy wycieku oleju ze skrzyni poprzez walek sprzeglowy. Najczesciej jednak olej wycieka przez simering walu korbowego, natomiast wycieki ze skrzyni powstaja glownie wtedy gdy napelnisz skrzynie biegów ponad korek kontrolny tzn. ponad stan.
  
 
No to poszedl simering na wale ( Nie obedzie sie bez wyjmowania skrzyni bo inaczej chyba sie tamn nie dostanie. Znowu 300 do tylu za sama skrzynie. Zalamka jak nie wiem bo prawie 3 miesiace temu robilem skrzynie. No nic wielkie dzieki za odp. teraz tylko kasa i mechanik. Pozdr.
  
 
skoro robiles skrzynie to moze nalales zbyt duzo oleju
  
 
No ale to raczej odrazu by wylecialo a nie po 2 miesiacach chyba ze ladzianki tak juz maja
  
 
no moze nawet wylatywac po trzech miesiacach
  
 
No to ja juz nie wiem mam sie przejmowac czy sie nie przejmowac. Dodam ze ten olej to jakis taki dziwny jak nie z silnika tylko jakis taki zadki nawet plamy dziwne bo tak jakby z brudnej tlustej wody byly na sniegu. No jedynie co mnie zmartwilo wiecej polecialo jak dolalem oleju do silnika
  
 
olej przekladniowy tzw hipol (doslownie i w przenosni) jest duzo gestszy od silnikowego i ma inny sklad a pozatym ma charakterystyczny zapach. Ja na wech wyczuje czy to przekladniowka czy nie ale jak mowisz ze po dolaniu do silnika wiecej kapie to moze to byc faktycznie olej silnikowy. Tak czy owak jak chcesz usunac ta usterke to jest z tym kupe roboty niestety a za to mechanik liczy kapuste
  
 
Widzę, że sąsiad z Kielc, witam. Może umówimy się kiedyś i zdiagnozujemy te wycieki i mazie dokładniej? Wiem chyba nawet skąd sąsiad kupił tą niwkę Mam dostęp do warsztatu w wolnych od pracy chwilach, możemy to dokładniej sprawdzić i jak trzeba będzie to i skrzynię wyjąć i nie za 300 zł . Moje gg: 3307559, lub madmax.kielce@interia.pl. Pozdrawiam.