Czujnik temperatury...gdzie on powinien być???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam taki problem...pewnie nie tylko ja...w mojej corsie nie pokazuje temperatury na wyswietlaczu...doszedłem już do tego ,że wiem że powinienem mieć czujnik gdzieś pod maską...wiem nawet jaki...na allegro kosztuje 20 - 21 zł....tylko gdzie go wcisnąć. W/g mnie powinien znajdować sie przy przednim zderzaku, ale nie mam żadnej kostki....
jak by ktoś mogł mi opsać gdzie w swojej corsie ma ten czujnik...taki czarny z dwoma kabelkami....i w którym miejscu ma klakson...bo u mnie lata jak żyd po pustym sklepie i w dodatku niedziała...prosze o pomoc!!!
  
 
powinien byc przy zderzaku lub przy chlodnicy poatrze u siebie i dam ci znac
  
 
bede zobowiązany
jak bys mogł to napisz jekiego koloru kable do niego idą
  
 
Hej, Czujnik temperatury znajduje się między zderzakiem a chłodnicą. Taka mała czarna kostka. A klakson jest też między chłodnica a zderzakiem patrząc od przodu na silnik bliżej prawej lampy na wysokości zbiorniczka od wspomagania, jest zamocowany do belki. Widać go patrząc z góry między chłodnicę a belkę.
  
 
serdeczne dzieki
moja corsa był dość mocno wlona z przodu i poprostu nie jest poskładana tak jak powinna...dopiero co naprawiałem czujnik temp w chłodnicy. A teraz borykam sie własnie z klaksonem i tym czarnym czujniczkiem...którego poprostu nikt nie założył...klakson też musze jakos zamocować...i poszukać przerwy na przewodzie...bo sam klakson działa...i przez moment zastanawiałem sie czy aby on w dobrym miejscu jest podłączony. Czuje niestety że bez elektryka sobie nie poradze...a bez klaksonu to sie poprostu jeździć po mieście nie da...a idzie zima i dopiero trzeba bedzie sie na trąbić
  
 
Witam !

U mnie poz akupie auta przez 1,5 miesiaca nie pokazywał temp. dopiero pozniej cos mu sie odwidziało i juz przez pare miesiecy wszystko gra.

pawlog
  
 
witam.wieć jak to jest panowie jakie kolory kabelków idą do czujnika ewentualnie do której kostki powinien być podłączony,dzieki za odpowiedz pozdrawiam.
--------------------------------------
bo mi niedziała jak by ktoś podpowiedział byłbym wdzięczny.

[ wiadomość edytowana przez: Broncio dnia 2006-01-07 15:37:35 ]
  
 
czesc czujnik tem zewnetrznej znajduje sie z przodu mieczy zdezakiem a chlodnica jest pionowa belka na niej jest usytuowany na wysokosci srodka zdezaka od strony chlodnicy taka czarna kostka z kabekliem troche czeba sie na gimnastykowac
  
 
to poradzcie mi ... najlepiej w prywatnej wiadomosci, co ja mam zrobic jak mi chodzi w kratke,,, jade szybko to niewyswietla ... --.-- stoje na swiatkach to mi pokazuje 30.c (to akurat czuje bez niego) co mam zrobic ?
  
 
poprostu, sciągnij zderzak, pare srubek odkrecisz i sam odejdzie, reszte sam zobaczysz jak bedziesz miał dogodny dostep do klaksona i czujnika, nie lam sie i nie rozkminiaj elektryków tylko sam sobie to zrob..

powodzenia
  
 
Witaj.
Czujnik powinien znajdować się po prawej stronie samochodu patrząc z przodu. Zawsze w oplach umieszczany jest w tym samym miejscu na zderzaku pod spodem samochodu. Powinny się tam także znajdować dwa kabelki z szybko złączką. Pamiętaj, aby umieścić go w zderzaku tak, aby nie był widoczny to uchroni Cię także od uszkodzeń spowodowanych przez wodę, piach itp.
Pozdrawiam
  
 
co mam zrobic gdy czujnik tem raz mi dziala raz nie a gdy robie test tipa to wyswietla mi zwarcie czujnika do masy jak temu zaradzic bede musial chyba zdjac zderzak i sie pobawic hehe robil to ktos kiedys i mial tez zwarcie do masy bo wogole mam urwane to trzymanko plastikowe i jak czujnik macie polozony na bogu czy w dol bo tam sie go wciska w taka dziurke w tym palstiku pomocy
  
 
a propo chłodnicy jak do ch... zmienić płyn chodzący nie moge znaleść żadnego kurka żadnej sruby jest jedna sruba tam jest jakiś czujnik z lewej strony wkręcony srubą rozmiar 29 i wykręcałem go ale wykręciłsię tylko o 5 milimetów nie weim czy gwint jest zepsuty ale dalej nie idzie proszę o pomoc mam corse b rok 95
  
 
mi tez czujnik nie dziala ale mam przynitowany przedni zderza ehh

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-02-01 19:59:35, SPIRIT pisze:
czesc czujnik tem zewnetrznej znajduje sie z przodu mieczy zdezakiem a chlodnica jest pionowa belka na niej jest usytuowany na wysokosci srodka zdezaka od strony chlodnicy taka czarna kostka z kabekliem troche czeba sie na gimnastykowac



Jest dokładnie tak jak pisze kolega. Ja wyciągałem go przez wloty powietrza w zderzaku. Fakt trochę gimnastyki dla rąk było..
Co do błędnych wskazań to najczęstszą przyczyną jest jego uszkodzenie albo niełączące piny w kostce TID-a. Może być też taka sytuacja że masz gdzieś uszkodzony przewód, jest "przetarty".
Hmm... z tego co pamiętam dwa kabelki idące od Tid-a do czujnika są koloru białego i niebiesko-białego. Ale nie dam sobie ręki uciąć Musiałbym to sprawdzić.
Miałem kiedyś fajną instrukcję jak podłączyć termometr do Tid-a w którym go nie ma, ale po formacie wszystko przepadło:///
Pozdro i powodzenia!!
  
 
witam mam problem z czujnikiem temp. raz pokazuje mi 50 stopni raz znow 10 nie wiem coo to za przyczyna?? czy to moze byc juz zepsuty czujnik?? prosze o pomoc. A i jeszcze jedno jesli bym wymienial czujnik to co tzreba zrobic tylko wimienic jeden na drugi czy cos trzeba ustawiac zeby gralo tak jak powinoo prosze o pomoc
  
 
http://www.corsaclub.pl/forum2/topics27/3057.htm?highlight=czujnik+temperatury