Kłopot z wieżą HI-FI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Posiadam mini-wieże Philips mz-7.
Z tyłu kolumny z glośnikami są 2 wejścia na 2 kable, a przy nich są 2 przyciski (czarny i czerwony) które przytrzymują te kable w gniazdkach. Mój problem polega na tym, że te plastikowe klawisze się "uksyły" i teraz te kable nie łączą, w wyniku czego ta kolumna jest "nieczynna". Radio dziala tylko na jedną kolumnę. Byłem w serwisie w Philipsa, to mi ''mądra" Pani powiedziala, że oni tego wejścia, a tym bardziej samych nacisków nie sprowadzają i radziła kupno nowej kolumny za 400 pln!!
No i właśnie czy znacie jakieś dobre i skuteczne sposoby na naprawienie tej usterki?
Z góry dzięki za pomoc!
  
 
Idź do sklepu elektronicznego, albo z częściami do sprzętu audio i kup nowe złącze.
Tu masz całą masę przykładów takich złączy.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2005-11-10 20:53:47, Adam4302 pisze:
Idź do sklepu elektronicznego, albo z częściami do sprzętu audio i kup nowe złącze. Tu masz całą masę przykładów takich złączy.


Dzięki- chodzi mniej więcej o coś takiego. Nawet już mam coś takiego w domu, tylko, że to stare gniazdko trzeba wyrywać "na siłę", a boję się, że jeżeli tak zrobię to zepsuje sobie z tyłu kolumne i wogóle radio będzie już do d..y
  
 
Spokojnie wydłub lub odkręć to stare gniazdo głośnikowe.Do podlutowania będziesz miał 2 przewody.Jeśli nowe gniazdo masz większe od starego to musisz wyciąć pod nie otwór lub zamocować to gniazdo do kolumny na sztywno.Nie rób prowizorek bo możesz kiedyś niechcący wydrzeć ze środka kable i uszkodzić sobie głośniki lub zwrotnice jeśli te kolumny posiadają. Powodzenia.