Musiałem odkleić folie z przednich szyb po 4-ech latach! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
I co tu się potem dziwić, ze jeździmy niesprawnymi autami, jak ludzie robią przeglądy "na lewo"


Robią na lewo nie dlatego że mają samochody w kiepskim stanie technicznym... wręcz przeciwnie... samochody są dopracowane i dopieszczone... ale mają niedozwolone przeróbki niezgodne z przepisami... tak jak folie na przednich szybach
  
 
a ja mam takie pytanieczy na normalnej publicznej drodze mozna dostac mandacik za "ZBYT GŁOSNĄ GRAJACA MUZYKE"??bo wlsnie ostatnio gdy jechaem z kolega to on cos takiego dostal:-/ i bylem bardzo zdziwiony tym faktem:-/
  
 
No o czymś takim to jeszcze nie słyszałem prawdę mówiąc...
  
 
Cytat:
2005-11-09 11:51:05, patrykowski pisze:
a ja mam takie pytanieczy na normalnej publicznej drodze mozna dostac mandacik za "ZBYT GŁOSNĄ GRAJACA MUZYKE"??bo wlsnie ostatnio gdy jechaem z kolega to on cos takiego dostal:-/ i bylem bardzo zdziwiony tym faktem:-/



moze to bylo po 22??
  
 
hmm no godzina 19 to umnie niejest 22no a trzeba przyzanc ze było naprawde głosno
  
 
Cytat:
2005-11-09 11:51:05, patrykowski pisze:
a ja mam takie pytanieczy na normalnej publicznej drodze mozna dostac mandacik za "ZBYT GŁOSNĄ GRAJACA MUZYKE"??bo wlsnie ostatnio gdy jechaem z kolega to on cos takiego dostal:-/ i bylem bardzo zdziwiony tym faktem:-/



To kolega dał się wydymać, bo na to paragrafu niestety nie ma
Mnie też jeden taki próbował wcisnąć mandat, ale moje pytanie "A z którego paragrafu" odjęło mu mowę i zaczął wykład dlaczego postępuję niewłaściwie.
A tak poza tym - za zbyt cichy chód po ulicy zatrzymywano mnie 5 razy
  
 
Cytat:
za zbyt cichy chód po ulicy zatrzymywano mnie 5 razy


W "zaprzyjaźnionym ZSRR" to jednego nawet rozstrzelali, bo mu mamusia ne drutach nakładki na buty zrobiła, żeby w nocy buty po posadzce nie skrzypiały i generallisimusa nie budziły.
  
 
Właśnie wróciłem z przeglądu, byłem na tej samej stacji co rok temu - wtedy esperaka mi solidnie przetrzepał, światełka ustawił, a teraz, trafiłem na innego diagnoste. Sprawdził jedynie elektrozawór od gazu, nie sprawdził nawet numerów silnika i zbiornika z tyłu czy szczelny, światła sprawdził - "święcą trochę w dół" ale się nie pofatygował, co by je poprawić, amorki daewoo (z 4-5 lat mają- jakieś 80 tyś) skuteczność 65%. Spaliny luksus, grubo poniżej dopuszczalnej normy.Reczny nie łapie wogóle na lewym kole. SIlnik jak to u mnie udupcony olejem od spodu. Mówi: "gdzieś panu cieknie" a ja: "zawsze był brudny, oleju nie ubywa". Pieczątka na następny rok jest...
  
 
A na której stacji byłeś
  
 
Cytat:
2005-11-09 19:26:49, krzychu_ch pisze:
A na której stacji byłeś


Auto Szatan hehe, na ul. Hubala Dobrzańskiego, droga jak się na Klimontów jedzie, koło salonu fiata.
  
 
super reczny nielapie, silnik mokry , swiatla swieca za nisko a czlowiekowi nieprzepuszczaja bo ma tylko parenascie dB wiecej na wydechu
  
 
Ja śmigam na Kosynierów (koło zajezdni PKM Sosnowiec) już od kilku lat i jest
  
 
Cytat:
2005-11-09 19:34:26, krzychu_ch pisze:
Ja śmigam na Kosynierów (koło zajezdni PKM Sosnowiec) już od kilku lat i jest


Z legend słyszę, że tam to auta przechodzą przegląd jeśli na stacje wjada o własnych siłach i ją opuszczą o własnych siłach. A ważne jest działanie hamulców - musi się auto na chwilę zatrzymać w środku... Tam właśnie słynna charade'a 1.0 diesel mojego kumpla przeszła przegląd bez problemu. Najlepsza przygoda z tym autem była jak nie odpalał normalnie tylko na pych. Jakżeśmy ją w czterech chłopa pchali w centrum Katowic i wskakiwali do niej potem to wyglądało jakbysmy startowali w czwórkach bobslejowych
  
 
Cytat:
2005-11-09 19:34:26, krzychu_ch pisze:
Ja śmigam na Kosynierów (koło zajezdni PKM Sosnowiec) już od kilku lat i jest



Poleciłem tam kumplowi pierwszy przegląd po trzech latach.
Diagnosta posprawdzał dosłownie wszystko, nawet światła mu ustawił (taki mają obowiązek). Powiedział co ewentualnie można poprawić (drobne wycieki spod głowicy i zbieżność) i stempelek na kolejne dwa lata wstawił
  
 
No i nie obyło się jednak bez zrywania folii z przednich-bocznych szyb...
Próbowałem z jeszcze kilku innych źródeł załatwić tą sprawę, ale niestety obecnie już żadne stacje diagnostyczne na foliowane przednie szybki "oka nieprzymykają" bo się przepisy pozmieniały....

Pojechałem więc znowu do tej mojej zaznajomionej stacji co to od 1996 roku tam Esperaka sprawdzam......
Facet przypiepszył się do zbyt głośnego wydechu i spalin - nie mam tłumika środkowego i katalizatora więc decybele i spaliny wskazały duuuużo poza normę...
ale facet przymknoł oko bo mojego ojczulka dobrze zna i jakoś przeszedłem

...a po folii na szybach zajebiste ślady po kleju zostały... oj... będzie jutro zabawa z rozpuszczalnikiem i skrobaniem
...nauczka na przyszłość - nigdy więcej folii na szybach i głośnych wydechów!!!
...wydoroślałem i zmądrzałem
  
 
Cytat:
...wydoroślałem i zmądrzałem




ja takze choc powiem ze uwielbiam jazdew w tunelu i po parkingach podziemnych gdy wszystkie alarmy sie wlanczaja
  
 
Cytat:
2005-11-09 19:32:27, Bartek1112 pisze:
super reczny nielapie, silnik mokry , swiatla swieca za nisko a czlowiekowi nieprzepuszczaja bo ma tylko parenascie dB wiecej na wydechu



od 100 dB w gore kazde pare dB to wielka roznica a parenascie to juz naprawde ZBYT glosno...
  
 
Cytat:
choć powiem że uwielbiam jazde w tunelu i po parkingach podziemnych gdy wszystkie alarmy sie włączaja


...mam to samo zboczenie
...szczególnie tunel na wisłostradzie
  
 
Cytat:
2005-11-09 19:32:27, Bartek1112 pisze:
super reczny nielapie, silnik mokry , swiatla swieca za nisko a czlowiekowi nieprzepuszczaja bo ma tylko parenascie dB wiecej na wydechu



Ty w ogole wiesz co oznaczaja dB ?
Parenascie dB wiecej i sie czepiaja

Maly cyctat:
"Jak można obliczyć z wzorów, dwukrotne zwiększenie mocy (energii) oznacza jej wzrost o 3,01dB, czterokrotny wzrost mocy jest równoważny 6,02dB, dziesięciokrotny wzrost to równe 10dB, a stukrotny to 20dB. "

120dB to dzwiek startujacego silnika odrzutowego z 10 metrow ...
  
 
Cytat:
2005-11-09 13:04:58, DeeJay pisze:
To kolega dał się wydymać, bo na to paragrafu niestety nie ma Mnie też jeden taki próbował wcisnąć mandat, ale moje pytanie "A z którego paragrafu" odjęło mu mowę i zaczął wykład dlaczego postępuję niewłaściwie. A tak poza tym - za zbyt cichy chód po ulicy zatrzymywano mnie 5 razy



Mylisz sie
Jest taki paragraf :

LINK

Dotyczy on wszystkich pojazdow - nie tylko ciezarowych.