Wycieraczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przez przypadek namierzyłem facia handlującego brytyjskimi piórkami wycieraczek, kupiłem nie wierząc w ich jakość (poprostu cena 15pln!!) i milutko się rozczarowałem zbierają rewelka bez pisków i od razu (nie jak moje dotychczasowe BOSCH'e dopiero w czasie powrotu). Jak kogoś interesuje ten temat to mogę załatwić. Gostek ma rozmiary 45, 51(te mam u siebie), 56.

[ wiadomość edytowana przez: riko dnia 2005-11-07 11:21:06 ]
  
 
Wystarczylo kupic najtansze wycieraczki w pierwszym lepszym supermarkecie i tez bylbys zadowolony. Chyba wszystkim Boshe skacza po szybie.

Jako ciekawostke napisze, ze boshe zalozylem jak mialem juz mocno wyrobiony mechanizm wycieraczek (dostalem od MackaGT ) i chodzily pieknie, nic nie sprzekakiwalo i w ogole. Ale kiedy tylko zalozylem nowy mechanizm zaczelo sie pokonywanie szyby przez wycieraczke w radosnych susach uniemozliwiajac jazde.

Wiec najlepsze wycieraczki to najtansze wycieraczki
  
 
A ja kupiłem Żabie Valeo za 50 PLN
I więcej tego nie zrobię
  
 
Tez kupuje najtansze jakie sa w syff markecie i zbieraja idealnie. Z regoly zmieniam co roku wycieraczki
  
 
Ja kupiłem najtansze w syfmarkecie za 5,99 i po pierwszym deszczu cienka blacha pióra sie rogięła. i nie nadawały sie do uzytku

Wziąłem wiec gumki i przełożyłem do piór z Motgumu
  
 
Motgum rządzi Też mam, używam od wielu lat

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Też jestem zdania że Motgum'y najlepsze... takowe też mam u siebie od kilku lat...
(między innymi dzięki "Wujkowi Dobra Rada" - mówie tu o Panu Sławku z Warszawy)
...też wcześniej miałem BOSH'e... straszny syf...
  
 
Cytat:
2005-11-07 17:36:10, QLogic pisze:
Chyba wszystkim Boshe skacza po szybie. Jako ciekawostke napisze, ze boshe zalozylem jak mialem juz mocno wyrobiony mechanizm wycieraczek (dostalem od MackaGT ) i chodzily pieknie, nic nie sprzekakiwalo i w ogole. Ale kiedy tylko zalozylem nowy mechanizm zaczelo sie pokonywanie szyby przez wycieraczke w radosnych susach uniemozliwiajac jazde. Wiec najlepsze wycieraczki to najtansze wycieraczki


o mało co nie wymieniłem mechanizmu przez te pieprzone BOSCH'e bo w nim upatrywałem deliryczne działanie wycieraczek a teraz proszę 15pln, nastała cisza i wycieraczki działają jak powinny
  
 
MOTGUM i nic innego teraz tez sądostepne piórka grafitowane rewelka!!!
  
 
A gdzie można dostać tego Motguma? No i może mnie w końcu ktoś ośweci kim jest ten Pan Sławek z Warszawy o którym tu tyle gadacie
  
 
Cytat:
2005-11-08 09:56:47, YeLonkoskY pisze:
A gdzie można dostać tego Motguma?



Krajowy produkt powinien być dostępny w większości motosklepów (nie syfmarketów). Charakteryzuje się zwykle brakiem opakowania.
  
 
Ja swoje Motgum'y kupiłem właśnie w supermarkecie...

A Pan Sławek to mechanik samochodowy.
Wszyscy Warszawiacy z klubu do niego jeżdżą serwisować swoje Esperaki bo:
- Pan Sławek sam jeździ Espero więc ma ten samochód w jednym palcu
- bierze wręcz śmiesznie pieniążki za naprawy w porównaniu z Autoryzowanymi Serwisami Daewoo
- zawsze coś dobrego doradzi i miło można z nim porozmawiać na temat Esperaczka

To jego Warsztat:



A namiary na niego to:

ul.Maszynowa 12C
stacjonarny: 22 846 58 97
komórkowy: 601 230 990

...trzeba najpierw do niego zadzwonić i się umówić z jakimś tygodniowym wyprzedzeniem jeśli chcesz cos w Esperaku naprawić...
  
 
Dzięki serdeczne Łukasz,
przyda się ten namiar bo "spece" w Autoparts za Żeraniu troche się nie postarali i nawet po wymianie swiec i kabli wys nap nie wyregulowali na kompie ani gazu ani paliwa( bo stwierdzili że nie maja kompa do BRC i wogóle cośtam srośtam i ich zasada to zapłaciłes to spadaj ) i teraz przy przełaczaniu mi gasnie i musze to wyregulowac gdzie indziej. A za przegub chceli 1000zł netto za oryginał!! Mam ich w dupie i dziś kupiłem sobie zamiennik na Allegro JC Auto za 150 a termostacik za 69
Przyda się taki namiar na tego Pana Slawka i napewno się do niego udam w wolnej chwili tymczasem termostat i przegub wymienię na Podlasiu u jednego podobno bardzo chwalonego mechanika bo tam akurat udaję się na długi weekend. Ale już nigdy nie pojade na ta Jagiellońska bo widze że to jakaś lipa a nie profresjonalny serwis.
A tych gumek poszukam
  
 
Cytat:
2005-11-07 20:47:05, Bartek1112 pisze:
Z regoly zmieniam co roku wycieraczki



Ale Bartku po co wymieniasz ?? Brudzą się czy jak ??

Bo ja słyszałem, ze pewnych wiarygodnych źródeł, że ty nie używasz wycieraczek w deszcz bo rysują szybę
 
 
Cytat:
"spece" w Autoparts za Żeraniu troche się nie postarali


bo to złodzieje i partacze... nie jesteś pierwszą osobą która przejechała się nia ich "usługach"
  
 
Kij im w ryj, już więcej do nich nie pojadę, jedyny plus to byl taki ze wpierdzieliłem sie na myjnię za darmoche i nawet niexle mi wypucowali autko Ale cala reszta do dupy... szkoda gadać
  
 
Juz mi chcieli wymieniac jakies czujniki ABS i wiązki i sypali kwotami z kosmosu a okazało się że kostka nie stykala i to tylko dlatego tak się okazało bo sie uparłem by to sprawdzili i było friko zamiast jakichś 700 zł bo za sama wiązke coś okioło 400 chcieli a za czujnik to jakies 200 czy 300. Juz nie pamiętam bo tak byłem wsciekły ze chciałem jak najszybciej uciekac stamtad zanim cos więcej zepsuja.
  
 
Cytat:
Bo ja słyszałem, ze pewnych wiarygodnych źródeł, że ty nie używasz wycieraczek w deszcz bo rysują szybę


to prawda zadko uzywam wycieraczek ale tylko wtedy gdy nic niewidze A wycieraczki niszcza sie w zime odrywasz je od zamrozonej szyby skrobiesz z lodu itd
  
 
Cytat:
2005-11-08 17:00:59, Bartek1112 pisze:
to prawda zadko uzywam wycieraczek ale tylko wtedy gdy nic niewidze A wycieraczki niszcza sie w zime odrywasz je od zamrozonej szyby skrobiesz z lodu itd



To może lepiej zdemontować wycieraczki i zamontować sobie kamerke na samochodzie a w środku mały ekranik

A co do zimy to przecież są prepraty odmrażające szybki, nie trzeba skrobać

Pamiętaj Bartku przyjacielu mój, szybkę zawsze można wymienić/naprawić, ale życia nie zwrócisz sobie ! Więc używaj tych wycieraczek, po to zostały stworzone !
 
 
spoko spoko ja mam zawsze szyby nawoskowane wiec przy malym deszczu wycieraczki misa niepotrzebne