Zuzywa olej ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam nastepujace pytanie ... czy normalne jest ze silnik w Corsie B 1.2 zuzywa olej ?? Czy wy tez tak macie ? z gory dzieki za odpowiedzi pozdro ;]]
  
 
jesli tylko nie wiecej niz benzyny to chyba jest ok tak na serio to powinien zuzywac 0,7-075l/100km
  
 
bart77!!! Co Ty w ogóle mówisz ? Nigdy przenigdy w życiu. 0.7l na setkę!? Jeżeli tak Ci pali to silnik już nawet nie jest dnem. 0,7 l to ten silnik może spalić ale na 10000 km. Jak devil mocno je Ci tego oleju ? Jaki masz przebieg. Po za tym popatrz wokół silnika czy nie poci się gdzieś ?
  
 
ups... przepraszam... mialo byc 1000km (dane producenta)
  
 
ups... przepraszam... mialo byc 1000km (dane producenta)
  
 
a moim zdaniem 0,7 na 1000 to i tak za dużo
chociaz jak może masz auto na gazie to bedzie brał olej...gaz jest za suchy...u mnie jak tylko instalacje założyłem to zaczął brać ale od wymiany do wymiany nie ubywa mi wiecej niż 0,5 litra...
  
 
dokładnie tak jak pisze Machnio tak może być. Bart pokaż mi to gdzie producent cos takiego pisze? Sorry ale to co piszesz jest bez sensu i jest totalną bzdurą. Nie ma takiej możliwości, żeby silnik jadł tyle oleju. Po prostu tak nie może być bo albo to oznacza, że cieknie wszystkimi uszczelniaczami jakie tylko są albo tłok porusza ruchem swobodnym a za tobą zostaje niebieska chmura. Na 10 tys. spalanie oleju przy gazie nie powinno właśnie przekroczyć 0,5 – 0,7l. Tzn., że trzeba dokonać jednego uzupełnienia oleju między przeglądami.
  
 
-

[ wiadomość edytowana przez: Janek_125p dnia 2005-11-14 02:16:41 ]
  
 
Przepraszam wszytkich za zamieszanie, oczywiście to co napisałem nie ma sensu. Wychodziło by 10-11l.na dolewki między wymianami. Przepisałem to bez zastanowienia z kisązki Opla ale tu musi być jakiś bład. Jeszcze raz przepraszam.
  
 
Hmm jednak nie jest tak zle jak myslalemn hehehe przejechalem 7 tysiecy od wymiany i musialem dolac 0,7 l i teraz znowu jest na max ... czyli wychodzi jakies 100 ml na 1000 km :]