Problem z Corsą B - nie chce odpalać po nocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
czy ktoś spotkał sie z taką przypadłością jaką ma moja Corsa B (1,4 rok 1994). Auto nie chce odpalac po przestanej nocy. Sprawdzane komputerowo - niby wszysko o.k. Swiece zmienione, pompa paliwa posiada odpowiednie ciśnienie, zapłon o.k., akumulator nowiutki, kable w porządku. Mechanik poddał sie po tygodniu "diagnozowaia" a Corsa dalej nie odpala... Po pierwszym odpaleniu cały dzień jest wszysko w porządku - choćby auto przestało cały dzien i kolejne odpalenie było niby po takim samym czasie przestoju, jak po nocy. Z obserwacji zauważyłam jedynie to, że gorzej jest przy mglistej, wilgotnej i chłodnej pogodzie.
Bardzo prosze o podpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam.
  
 
Iw sprawdziłbym jeszcze kompresje… Nie wiem jakie masz świece ale spróbował bym świec NGK 4 elektrodowych. Po za tym nie wiem jak ten mechanik sprawdzał tą pompę paliwową. Bo może jest gdzieś jakieś przebicie z rana ( kiedy jest wilgotno) i pompa np. nie chodzi wtedy. Lub też tak jak pisałem może niebyć napięcie na świece… Wydaje mi się, że powinieneś np. Odpalić samochód potem umyć silnik wodą. Nom powiedzmy polać go odczekać z 30 minut do godziny i spróbować odpalić. I wtedy szukać gdzie jest problem. Nom chyba, że wstaniesz rano i wtedy zobaczysz czy paliwo jest podawane i czy jest napięcie. Ale najpierw sprawdź kompresję bo może silnik się już kończy
  
 
dzięki za podpowiedź, spróbujemy....
Pozdrawiam.
  
 
mam pytanie...czy na popych pali od razu??
Ja miałem tak samo w kadecie...choleryk postał i mogłem kręcić do bólu...latem było ok a jesien i zima...poprostu przesrane...
Sam jednak doszedłem co to. Przeczyściłem wszystkie styki dochodzące do modułu zapłonowego i spryskałem je wd40. Jak reka odjał. Spróbuj...moze to to samo...
  
 
Witam,
niestety "na popych" nie chciał tez odpalić , dopiero spora (około 150 m) przejażdżka na lince za innym samochodem spowodowała, że zaskoczył... Latem zapala znacznie lepiej (co nie znaczy, że dobrze - za drugim, trzecim razem łapał) Styki były czyszczone - ale nie pamiętam czy z użyciem wd 40. Spróbować nie zaszkodzi.
Dzięki za radę - iw.
  
 
miałem podobny problem ze swoją corsą 1.4 niby wszystko było dobre,niebyło sie doczego doczego doczepić.wymieniłem kable i problem sie skonczył.radze spróbować.pozdrawiam