Wołga GAZ 21 - tylny most

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zamierzam dokonać w swojej Warszawie kombi małą modyfikację, a mianowicie zastosować wał napedowy dzielony z Wołgi (oryginalny o długości ponad 1,5 m trudno żeby nie chodził jak banan), lecz co za tym idzie, konieczna będzie jeszcze wymiana mostu napędowego. Dlatego też poszukuję wszelkich informacji (schematy, przekroje, budowa, luzy montażowe, charakterystyki, dane eksploatacyjne itd) na temat właśnie mostu z Wołgi.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
MARKHEIM


[ wiadomość edytowana przez: MARKHEIM dnia 2005-11-21 19:25:42 ]
  
 
Może prostszym rozwiązaniem będzie dotoczenie gniazda na ten most od Wawki taki , jaki jest na wale?? Albo odwrotnie?
  
 
Problem nie jest w mocowaniach, lecz w długości wału. Wał z Wołgi jest o jakieś 10 cm krótszy niż oryginalny z Warszawy, a most Wołgi właśnie ma wałek atakujący dłuższy o tą różnicę.
Oczywiście mógłbym dotoczyć dystanse, ale 10 cm to trochę dużo.
Zresztą mam wał i most z Wołgi, które już były zaadoptowane do Warszawy i wiem że pasują. Potrzebuję tylko literaturę, aby ten most zregenerować.
  
 
a patrzyłeś Tutaj ??

są tam różne schematy to może i coś o moście jest ??
  
 
5 razy łatwiej wstawić dzielony wał od Nysy. Oprócz wyspawania miejsca na podporę wału zero przeróbek. Wszystko pasuje jak ulał.


A tak na marginesie, ja mam prosty wał i nic mi nie wibruje.No może przy 120 się pojawiają jakieś minimalne , ale kto jeździ z takimi prędkościami poczciwą Babiczką
  
 
Cytat:
2005-11-22 15:49:34, Cosmo pisze:
5 razy łatwiej wstawić dzielony wał od Nysy. Oprócz wyspawania miejsca na podporę wału zero przeróbek. Wszystko pasuje jak ulał. A tak na marginesie, ja mam prosty wał i nic mi nie wibruje.No może przy 120 się pojawiają jakieś minimalne , ale kto jeździ z takimi prędkościami poczciwą Babiczką


Cosmo, gratuluje idealnego wyważenia wału
U mnie już przy 70 zaczynają się pojawiać wibracje.
Jak już wcześniej wspominałem, mam już wał i most Wołgi który był zamontowany w Warszawie i się sprawdził. Dlatego więc poszukuję wszelkich danych na temat mostu z Wołgi, gdyż planuję remont tegoż mostu.
Poza tym słyszałem już od kilku użytkowników Warszaw opinie na temat wału i mostu z Wołgi, dlatego więc postanowiłem taki a nie inny założyć do swojej.

Nomad - dzięki. Jak się tylko zmobilizuję i przypomnę sobie cyrylicę to przejrzę sobię tę stronkę.