Emigration - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Grzesiu - ile kosztuje bilet za auto i koję z Gdanska do Nynashanm? Bo widze że ze Sztokholmu do Vasteras jest 100 km Pikuś

Zastanawiam się gdzie zaplanować urlop
  
 
Cytat:
2005-11-29 22:37:33, Leszek_Gdynia pisze:
Grzesiu - ile kosztuje bilet za auto i koję z Gdanska do Nynashanm?


Ok. 600 PLN. Co do urlopu to pewnie coś dobrego wymyślisz.
Jeśli ciekawi Cię daleka północ to super, bo ja zamierzam się tam przejechać latem...Ładą oczywiście.
  
 
Ciekawe jak do Szwecji, ale do Danii jest bardzo drogo... Oplaca sie jechac w 5 osob, bo oplata jest praktycznie taka sama a koszt sie rozklada na 5 glow. Problem w tym ze nie mozna juz jak kiedys dobierac sobie "pasazerow" przed wjazdem na prom, bo Polferries wyweszyl sprawe i trzeba podac dane pasazerow na 24 godziny przed wyplynieciem.
  
 
Polferries to jest w ogóel masakra Niestety golą pasażerów jak leci. 100x lepsza i tańsza jest stena, ale dopływa tylko na dalekie południe i do Sztokholmu stamtad jest ok. 600km.

Ale faktycznie może urlop w Szwecji to dobry pomysł
  
 
Cytat:
2005-11-29 22:53:54, Leszek_Gdynia pisze:
100x lepsza i tańsza jest stena



Święta prawda, Leszku
  
 
Zazdroszczę, bo w Szwecji jest teoretycznie dużo blondynek, a to jedyny właściwy odcień włosów. W Polsce znam prawie same farbowane a tam prawdziwe.
DEx
  
 
Dex, proszę Cię...
Może i są tam naturalne blondynki, ale jakiej one są "jakości"
Niestety czym bardziej na północ, tym z urodą coraz gorzej..
Cudze chwalicie, swego nie znacie!
  
 
Grzesiu - mała instrukcja trafienia na terminal promowy w Danzig.

Jedziesz "jedynką" aż do ronda niedaleko Pruszcza Gdańskiego i na rondzie skręcasz na drogę S6 czyli obwodnicę trójmiasta i ciśniesz aż do zjazdu koło IKEA/lotnisko (nomen omen szwedzki akcent ). Kierujesz sie w stronę "Gdańsk Wrzeszcz". Dojeżdzasz do dużego skrzyżowania z tramwajami (zapewne w korku) i skręcasz w lewo w stronę Gdyni. Jedziesz prosto (ul. Grunwaldzka) i na skrzyżowaniu przy Hali Olivia/McDonalds skręcasz w prawo (ul. Kołobrzeska) i jedziesz cały czas prosto. Mijasz skrzyżowanie z tramwajami i jedziesz cały czas prosto. Droga robi lekki łuk w lewo i wtedy na pierwszych światłach w prawo i tam powinny być już kierunkowskazy na terminal promowy.

Uf
  
 
Cytat:
2005-11-30 09:51:50, Leszek_Gdynia pisze:
Grzesiu - mała instrukcja trafienia na terminal promowy w Danzig. Jedziesz "jedynką" aż do ronda niedaleko Pruszcza Gdańskiego i na rondzie skręcasz na drogę S6 czyli obwodnicę trójmiasta i ciśniesz aż do zjazdu koło IKEA/lotnisko (nomen omen szwedzki akcent ). Kierujesz sie w stronę "Gdańsk Wrzeszcz". Dojeżdzasz do dużego skrzyżowania z tramwajami (zapewne w korku) i skręcasz w lewo w stronę Gdyni. Jedziesz prosto (ul. Grunwaldzka) i na skrzyżowaniu przy Hali Olivia/McDonalds skręcasz w prawo (ul. Kołobrzeska) i jedziesz cały czas prosto. Mijasz skrzyżowanie z tramwajami i jedziesz cały czas prosto. Droga robi lekki łuk w lewo i wtedy na pierwszych światłach w prawo i tam powinny być już kierunkowskazy na terminal promowy. Uf



Dzięki ! Wydrukuję sobie !
  
 
Szwecja nie jest tak daleko, a przy szwedzkich zarobkach to mozna sobie w kazdy weekend nawet przyjeżdżać do kraju (przy dość dużej desperacji) . Skandynawowie starają się w piątki wcześniej kończyć pracę, więc i weekendy są troszkę dłuższe.
Fajny kraj, choć w tym rejonie wybrałbym chyba jednak Norwegię (jakby był wybór). Sporo Polaków już tam pracuje, to nie EU, ale można dostać pracę i stały pobyt, etc. (a to najbogatszy kraj w Europie, nie wiedzą, co robić z nadwyżkami budżetowymi i takietam ). No i te fiordy... Możesz się przenieść za jakiś czas.
Ale te języki ... no takie sobie... ("tak (tag)", to "dziękuję" - przynajmniej po duńsku, więc ciągle cię pytają dlaczego "so many thanks in Poland" etc.).
  
 
ha byłem kiedyś w Szwecji i uważam że jest tam pięknie no może nie w Sztokcholmie bo tam jest (było) strasznie brudno ale też ładnie, byłem tam 10 lat temu więc się napewno zmieniło ale i tak za tym tęsknię a spędziłem tam 2 miechy i było super choć zimno ale było to 600km od Sztokcholmu na północ sierpień wypas ciepło widno przez 24h po prostu bąbazw białe noce) o drugiej w nocy robi się szaro a o 4 widno ale połowa września i już przymrozki a końcówka śniegi ale i tak fajnie a jakie tam ryby można połowić ha sama przyjemność.
Tak czy siak to masz fajnie i powodzenia Ci życzę
  
 
Nie wiem jak sobie beze mnie tutaj poradzicie, ale nie macie innego wyjścia Dziś o 18:00 jednak odpływam. Była pewna nadzieja, że np. wczoraj trafię w lotto i będę musiał zostać parę dni dłużej, ale nic z tego.
Jeśli myślicie , że się cieszę i radość przepełnia moje serce, to się grubo mylicie Mówiąc szczerze to czuję się dość przerażony No ale sam tego chciałem...
Jak tylko będę mógł to się odezwę.
  
 
Smutne to wszystko... odplywa nam kolejna wartosciowa jednostka (niechorobowa)

Powodzenia Grzegorz!!!


[ wiadomość edytowana przez: soop dnia 2005-12-01 10:57:05 ]
  
 















[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2005-12-01 19:20:22 ]
  
 
Ufff udało mi się wstawić fotki Mały debucik na imageshack'u

No i Grzesiu popłynął na północ. Na małym pożegnaniu obecni byli:

- Grzegorz2017 - 2107 custom,
- Adam + Huey Samarką,
- ja 21072

Grzesiu dostał kilka dobrych językowych rad od szwedzkiego wyjadacza jakim jest Adam. Były uściski i łzy (cośtam widziałem za Grzesia okularami) Następnie Grzesiu wsiadł w Łade i pojechał na prom. Aaaaa przed wjazdem na prom musiał oczywiście minąć granicę i tam niespodzianka Nie obyło się bez trzepania Łady Grzesiu i jego Łada zosali zaproszeni do szopy na "oglądanie" autka

Grzegorz obiecał, że jak tylko będzie mógł to da znam znać co i jak. Także teraz czekamy na jakieś wieści z jego strony.

Ps. W czasie podróży ze Świecia do Gdańska miał 2 awarie wysiadło mu obrzewanie - naprawił to sam, bo spadło tylko oczko linki z zaworu nagrzewnicy i zepsuł mu się zegarek
  
 
Cytat:
2005-12-01 19:31:32, Leszek_Gdynia pisze:
Aaaaa przed wjazdem na prom musiał oczywiście minąć granicę i tam niespodzianka Nie obyło się bez trzepania Łady Grzesiu i jego Łada zosali zaproszeni do szopy na "oglądanie" autka



No właśnie powinienem BYŁ trzymać dziób na kłódkę, nie było Mirka - naszego proroka , to ja musiałem coś chlapnąć i wykrakać

GRZESIU WYBACZ!!!

  
 
Cytat:
2005-11-29 01:22:06, Grzegorz2107 pisze:
To moje ściganie się z volvo w Borsku okazało się prorocze.


Jakby ktoś jeszcze chciał sobie wyprzedzić szwedzki wyrób (ale tak bez fimowania i zdjęć oczywiście ), to bilety po 20,- PLN. Z opcją emigracyjną - 200,-PLN
  
 
Dzi€ki wszystkim za odprowadzenie w drodze na polnoc (przepraszam, ze nie mam polskich fontow...) Wszystko poszlo dobrze, chociaz trzepania rzeczy osobistych i zrywania wykladziny z bagaznika moglo nie byc...Mam tu sporo do zrobienia, a czasu malo! Nie widzialem jeszcze ani jednej lady Zgroza! Z fajnych aut tylko jeden Amazon sie przemknal. Trzymajcie sie!
  
 
Cytat:
2005-12-05 13:13:54, Grzegorz2107 pisze:
Dzi€ki wszystkim za odprowadzenie w drodze na polnoc (przepraszam, ze nie mam polskich fontow...) Wszystko poszlo dobrze, chociaz trzepania rzeczy osobistych i zrywania wykladziny z bagaznika moglo nie byc...Mam tu sporo do zrobienia, a czasu malo! Nie widzialem jeszcze ani jednej lady Zgroza! Z fajnych aut tylko jeden Amazon sie przemknal. Trzymajcie sie!



Grzesiu - dobrze, że sie zameldowałes.

Jesteśmy z Tobą. Wszyskto będzie okej!

Ps. Faktycznie lekko upokazajace bylo to trzepanie
  
 
Grzesiu! Trzymaj sie cieplo!!