Problem z obrotami - Pomóżcie bo nie wiem o co chodzi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie. Objawów jest kilka:
1. Na początku obroty nie schodziły do 1000 tylko zostawały na ponad 2000, ale mechanik poczyścił (chyba silniczek krokowy) i było jakiś czas normalnie
2. Po jakimś czasie auto nie trzymało wcale wolnych obrotów - zaraz po uruchomieniu gasło (ciepły silnik) ale i to ustało
3. Teraz jest jeszcze coś innego: jak dojeźdżam do skrzyżowania i za szybko wcisnę sprzęgło auto gaśnie. Podobnie jak go na postoju przegazuję.
PS. Dodam że jest to Ecsort 1997 1,3 Endura + LPG
Pomóżcie proszę. Pozdrawiam. PrzemoC
  
 
Czy na prawdę nikt nie umie mi pomóc??
  
 
świece i przewody pewnie masz w porządku . może nie dostaje powietrz i stąd się dusi (moze gaz jest żle wyregulowany)
  
 
Na benzie i gazie tak samo się dzieje?
Sprawdź filtr powietrza i układ dolotu od filtra do przepustnicy.
  
 
Ja bym stawiał jednak na silniczek krokowy. Czyszczenie nie pomaga na długo, sam to przerabiałem i po wymianie silniczka wszystko chodzi jak powinno. pozdr.
  
 
winny jest najprawdopodobniej czujnik położenia przepustnicy
  
 
Fazaa ma rację u mnie tylko przestawiłem czujnik na śrubkach trochę w prawo i mu przeszło
  
 
Wszyscy macie racje!Ale sprobuj sam najpierw posciagac wszystkie wtyczki z kablami przy silniku dokladnie oczyscic i spryskac WD40.Tak samo spryskaj potecjometr przepustnicy i rozruszaj go.Silniczek krokowy wykrec od srodka zalej WD40niech troche polezy idokladnie oczysc szmatka zeby nie bylo zadnego nalotu w srodku.Sprawdz stan uszczelki przy silniczku!Mozesz w razie czego uszczelnic silikonem.Mam RS i co 3 miesiace to przerabiam.Sprobuj umnie to pomaga.