Jak ulozyc tweetery by stworzyc scene muzyczna?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W moim merolku w124 kombi postanowilem zmienic audio i jak narazie zmienilem radio na Alpine CDE-9828RB.Do tego radia zamierzam kupic zestaw odseparowany DLS PS5.Glosniki midbassowe zainstaluje w seryjnym miejscu natomiast tweetery chce umiescic w slupkach przedniej szyby.Interesuje mnie jak je zainstalowac zeby byl jak najlepszy efekt jezeli chodzi o dzwiek.Czy kierowac je w strone uszu kierowcy i pasazera czy tak zeby dzwiek rozchodzil sie wzdluz przedniej szyby?

Bede wdzieczny za kazda opinie.Pozdrawiam
  
 
Zamontuj midbasy i podłącz, zamontuj tweetery na prowizorycznym mocowaniu (tak aby można było zmieniać ich kierunek) i też podłącz . Puść swoją ulubioną płytę, którą najlepiej znasz i zmieniaj ukierunkowanie tweeterów, w taki sposób znajdziesz najlepsze ustawienie dla siebie.
  
 
witam. sprawdzony sposob to ustawienie kazdego z tweeterow miedzy przednie siedzenia na wysokosci uszu. wez jakas dluga rurke np przystaw ja do tweetera i ustaw tak aby wchodzila miedzy siedzenia to da ci najlepszy efekt. pozdro.
  
 
A co myslicie o tych glosnikach?Moge je kupic za 550zl.Warto?Dodam ze zamierzam miec tylko te glosniki na przod i w bagazniku sub zabudowany ze wzmakiem.Slucham opinii
  
 
Siemanko
Według mnie to jedna para głośników na przód autka nie wystarczy!! Same midbassy i syki napewno ładnie zagrają, szczególnie, jeśli są to DLS, ale ja bym tam coś jeszcze podpiął, jakieś dwudrożne, lub trójdrożne głośniczki. U mnie w aucie, w cordobie jest z przodu 6 głośników: dwa trojdrożne blaupunkty gt1e o srednicy 16,5 cm zamontowane w drzwiach, dwa blaupunkty GT100 zamontowane w podszybiu o srednicy 10cm, i dwa wysokotonowe alpine nie pamiętam dokładnego symbolu. Więc w sumie na przód gra 6 wysokotonowych głośników i powiem wam że syk urywa głowe i jest takie ciśnienie wewnątrz, że po 10 minutach jazdy nie słyszy się głosu drugiego człowieka. Wszystko gra pod jednym piecem Sinus Live 754 (tak nawiasem polecam wam tą firmę, jest swietna)
  
 
Cze EssiRS, słuchaj pozostań przy swoich 2 tweeterkach DLSa, 6 wysokotonowców to nawet w studiach nagraniowych nie uzywaja...a jakbym chciał żeby mi urwali głowe to bym wyszedł w dresie przed osiedle...
Wracając do Twojegp sprzętu to nagłosnienie meska jest nie lada wyzwaniem ze względu na gabaryty samochodu ale przynajmniej autka te sa przyzwoicie wygłuszone juz przez firme więc dobre przody ( a DLS jest dobry...) i porządny sub pod markowym wzmacniaczem powinny dac sobie rade.
Pozdro.