[126] PGR - Strona 38

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Strasznie brudny ten motor, jak miałeś wyjęty to trzeba było chociaż umyć. Zaznaczałeś jak wcześniej był docisk zamontowany?
  
 
Przetarłem tylko na sucho, bo spieszyłem się na przegląd. Chociaż wiem, że trzeba było umyć.
Nie zaznaczałem jak był docisk zamontowany - a jakie to ma znaczenie?
  
 
Śruby w tylnej panewce nie odkręcają się bez powodu - albo koło nie jest wyważone albo jest źle wyważone. Powinno sie je wyważyć z dociskiem, bo bez tego to bez sensu. Ale jeśli o ot pytasz, to zanczy że wyważone razem z dociskeim nie było. Jeżdzisz po torze wiec motor pracuje w zupełnie innych warunkach i zakresach obrotów niż normalnie. Wibracje doprowadzają w końcu do peknięcia bloku w okolicy panewki, o tym wiele siedzących tu osób może Ci napisać.
  
 
Koło zamachowe było wyważane dynamicznie, ale fakt - bez docisku.
Dzięki za radę - następny silnik będzie miał wyważane koło razem z dociskiem.
  
 
kurcze jestem w szoku, a myślałem adam że masz dwie lewe ręce do prac przy maluchu ale jak widać idziesz małymi kroczkami w dobrą stronę a gdzie ty do takiego ładnego garażu się dostałeś, u nas płytki to już nadmiar luksusu
Rozumiem że szykujesz się na 9?

Co do tych blaszek to problem też że nigdzie nie widziałem by były dostępne a odkręcające się śruby to nie tylko kwestia koła zamachowego ale też panewki bo gdy już jest zużyta to robi się luz i myślę że to nawet może powodować spore wibracje. Przykład biorę z życia te same koło zamachowe w 2 silnikach i efekt taki że tam gdzie już wszystko było zmęczone pękł blok i odkręcała się panewka a drugi silnik po szlifie i śmiga bez problemowo.
  
 
Try3ek, jako stary pierdziel powiem ci że te blaszki nie są głupie,ale myśmy zadawali sobie troszkę trudu i po prostu wierciliśmy łby śrub i przez wszystkie otwory dookoła przeciągaliśmy miękki drut stalowy taki jak do wiązania zbrojeń w budownictwie.
  
 
Panowie potrzebuje kontakt (telefon) do kolegi Karcio86, ma moje tłoki i korby już stanowczo za długo ponad ustalony termin i oczywiście nie ma z nim kontaktu.
  
 
ma tylko jeden nr telefonu który pewnie masz, a ostatnio pojawił sie na oesie więc żyje a to że czasem gdzieś czasem zawiesi się w czasie to już normalka, jak bym się widział to mu się przypomnę w Twojej sprawie.
  
 
Nie mam żadnego numeru do niego, więc podrzuć mi na priva. Pierwszy tydzień obsuwy nie był dla mnie problemem, ale już drugi połączony z brakiem czytania moich privów przy logowaniu i totalna olewka mnie wkurwiło. Także będę wdzięczny za przypomnienie mu o pewnych sprawach, których się podjął.
  
 
Sprawa już załatwiona i wyjaśniona, części profi zrobione i kręcą się już w silniku. + dla Karcio86
  
 
Chłopy co jest !

W tej chwili zapisywać na Bednary, niech bedzie full maluchów.
Ruff czas przepalić troche wtrysk w malcu
Kolega Helmans sie zapisał z gdyni więc spinać poślady.
Try3ek montuj motor.
Seba licze na Ciebie.


zgłoszenia:
pozdro !http://www.szc-zasada.pl/power-stage-bednary/formularz-zgloszeniowy-2#ct
  
 
Ja odpadam to jeszcze nie ten czas
  
 
ja na 90% też odpadam, korby dopiero w środę będą zrobione a potrzebuje jeszcze sporo rzeczy by poskładać ze śmietnikowych klamotów silnik
  
 
Cytat:
Helmans sie zapisał z gdyni więc spinać poślady. Try3ek montuj motor.



hehe dobre
  
 
niestety z Hellmans-em to zapewne szybciej się zobaczymy w RL niż na najbliższych bednarach, może przyjadę pokibicować
  
 
Hellmans jak wrażenia po PSBednary (Polskie Składy Budowlane ) to nie to samo co Ralland chyba jest trochę szybciej. Zawitasz w czerwcu? Może wystawimy mocniejszą ekipę.

[ wiadomość edytowana przez: sebastianamg dnia 2015-04-13 22:04:08 ]
  
 
"MASZYNA GWIZDA TYLKO KIEROWCA PIZDA"

Było szybko,technicznie,zajebista atmosfera,jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa

Pojawię się tam na rewanż.

Chłopaki mają tam mocne maszynki i umiejętności,do rallylandu im za daleko,więc nie pozostaje mi nic innego jak się tam przejechać jeszcze raz

[ wiadomość edytowana przez: Hellmanns dnia 2015-04-17 21:29:27 ]
  
 
Dawaj ja może w maju potestuje tam szarego Oslo
  
 
Ja pewnie w czerwcu będę gotów dopiero
  
 
Ja spróbuję być gotów na maj. Ale pewniejszy będzie czerwiec...