Wątek o dyskusjach natury motoryzacyjnej - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-12-18 14:11:04, MikeB pisze:
A najlepsza tak w ogóle, to jest Syrenka



nie kolego... najlepsza jest ŁADA!!!


w alfie którą mam pod biurem ciągle coś się paprze: a to jakaś korbka zostaje w rękach, a to jakiś przełącznik odpada, a najfajniejsze są drzwi, jak łapią mrozy to zaczynają piszczeć na zawiasach... i nie pomaga smarowanie
  
 
Cytat:
2005-12-18 14:48:16, Góral pisze:
nie kolego... najlepsza jest ŁADA!!! (...)


To sie wie kolego

Krycho - zgodzę, się z Twoim stwierdzeniem, bo dopiero w L-K w octavi coś widać ciekawego

edited:
A i DODAm coś jeszcze od siebie podsumowującego
Otóż nawet fiaty mogą być niezawodne, jak i inne włoskie autka, ale jeśli ma się szczęście i rękę do samochodu, więc kupując niemca jest mniejsze prawdopodobieństwo że będzie to chłam i że się trafi na coś co będzie się psuło co 100km .


[ wiadomość edytowana przez: MikeB dnia 2005-12-18 17:08:00 ]
  
 
Witam
Cytat:
2005-12-18 14:11:04, MikeB pisze:
No tak, masz Krycho racje - z lepszych materiałów robią passata niż skodę, tylko czemu w passacie kombi padało mojemu pratu cały czas zawieszenie? - mówimy o tym przed ostatnim modelu, kupili skodę 4x4 i utrzymanie wychodzi taniej, pomimo tego, że wydali podobną cenę co za paska, ale nie stoją tyle w serwisach A najlepsza tak w ogóle, to jest Syrenka



Mike, zawiezenie w skodzie to tradycyjne już kolumny Mc Pherson, nieskomplikowane i trwałe, natomiast w topowych modelach audi i vw, mamy do czynienia z systemem podwójnych wachaczy na dodatek sa aluminiowe i jak widac z dotychczasowych doswiadczeń, chyba zbyt słabe, szybko wybijaja się sworznie i ituje, a trzeba wymieniac od razu komplet, na dodatek wymiana jest droga, stąd narzekania na te zawieszenia.
Generalnie podwójne wachacze to lepsze prowadzeni koła na zakretach, lecz nawet jesli porównac Łade klasyka czy samarę, widać że jest bardziej awaryjne, w końcu 2 to razy wiecej, sworzni, tulei, etc.
  
 
Wiem i w octaviach przez to jest wytrzymalsze od samochodów, które nadają się bardziej na autostrady
  
 
Cytat:
2005-12-18 13:52:58, mwarchalowski pisze:
VW Passat Okres użytkownia pojazdu: 7 lat Bez usterek Nieznaczne usterki Poważne usterki Miejsce 49.8 % 30.1 % 20 % 64


Peugeot 405
Okres użytkownia pojazdu: 7 lat
Bez
usterek Nieznaczne
usterki Poważne
usterki Miejsce

47.8 % 29.5 % 22.7 % 70

i co? Ten potwornie awaryjny francuski samochod raptem kawalek gorszy od najwspanialeszego, najlepszego pod sloncem niemieckiego passata?


A przy 5-letnim okresie to mamy:
PASSAT:
Bez
usterek Nieznaczne
usterki Poważne
usterki Miejsce

61.2 % 25.6 % 13.1 % 78

405
Bez
usterek Nieznaczne
usterki Poważne
usterki Miejsce

66.3 % 20.1 % 13.5 % 54

tak, oczywiscie pasaty sa najlepsze. a francuskie do dupy. Grunt to stereotyp Ale oczywiscie zaraz ktos napisze, ze nie mam racji. Nawet wiem kto.



  
 
Myslałeś o mnie??
Z francuskich nie kupiłbym Renault
  
 
Cytat:
2005-12-18 17:36:53, krycho pisze:
Myslałeś o mnie?? Z francuskich nie kupiłbym Renault


renaulta tez bym nie kupil, bo to taki francuski VW
nie, nie Ciebie mialem. Ale nozyce niebawem sie odezwa
  
 
Cytat:
2005-12-18 17:36:53, krycho pisze:
Z francuskich nie kupiłbym Renault



E no co ty - nie kupiłbyś???? Fajne plastikowe auta robią Laguna - wielki plastik na masce, clio chyba 4 już teraz - zderzak na pół maski, można wylicząc bez końca plstikowość aut marki renault. Ble...

Z franc to faktycznie peugeot, chociaż za cytrynę się w końcu zwieli i nowe c5 jest piękne. C4 tez bardoz mi się podoba i najważniejsze, że znowu eksperymentują.
  
 
Leszek, czyzbys nie widzial C6...
C5 to przy nim brzydkie kaczatka....
  
 
Widzisz Adamie udowodniliśmy im, że auta niemieckie nie są wcale takie super wytrzymałe i niezawodne a tu ciągle brak komentarza na ten temat, ale cóż reklama i gadanie w kółko o tym, jakie to są niby VW czyni cuda.
DEx
  
 
Ja tam na niemieckie samochody nie moge narzekac. Mam z nimi doczynienia od kilku ladnych lat i nic zlego (odpukac) sie nie wydarzylo!! Leje sie paliwko i sie jezdzi!
Powiem Wam tak, jakis czas temu jezdzilem Avensis i Mondeo.
Nie wiem jak z awaryjnoscia bo jezdzilem za krotko, ale jezeli chodzi o jakosc wykonczenia to 1000 razy wole samochody niemieckie!
Proponuje wsiasc do Mondeo a potem do Passata i porownac jakosc wykonczenia, materialy. Zwyciezca jest jednoglosny!
  
 
To ja skomentuje w ten sposob: popatrzcie na 1 dziesiatke.
  
 
Cytat:
2005-12-18 20:44:29, krycho pisze:
Ja tam na niemieckie samochody nie moge narzekac. Mam z nimi doczynienia od kilku ladnych lat i nic zlego (odpukac) sie nie wydarzylo!! Leje sie paliwko i sie jezdzi! Powiem Wam tak, jakis czas temu jezdzilem Avensis i Mondeo. Nie wiem jak z awaryjnoscia bo jezdzilem za krotko, ale jezeli chodzi o jakosc wykonczenia to 1000 razy wole samochody niemieckie! Proponuje wsiasc do Mondeo a potem do Passata i porownac jakosc wykonczenia, materialy. Zwyciezca jest jednoglosny!


Ale mondeo też teoretycznie niemiecki
  
 
Opel tez,ale one sie nie licza
  
 
hehe...nie lubie tego programu testosteron bo jest lekko denny, ale tam są 3 dziewczyny które oceniają samochód (na ich temat też nie będę sie wypowiadał - szczególnie o piegowatej Weronice też nie będę wspominał ) no więc jedna z nich powiedziała tak "opel? przecież w niemczech oplami jeżdżą właściciele barów z kebabami:] . Więc to chyba wszystko tłumaczy
Poza tym, jakby ktoś porównał ceny, to skoda u nas tak "taniawo" wychodzi, a patrząc na ceny octavii za zach wychodzi porównywalnie z vw. Nie wspomnę o tym, że focus u nas taniej kosztuje niż jego odpowiednia octavia, bo przecież to taki pic na wode, że wygląda jak sedan
  
 
Co powiecie o "saabie" czy "roverze". To są piekne auta, a o nich nikt nic nie powie? Dziś jechałem do Kielc (stopem) i właśnie taki gość podjechał sabinką jazda tym autem to normalnie rozkosz.
Właściciel mówił że poprzednio jeżdził audi i twierdzi że auto było bardzo wytrzymałe ale drzewo było silniejsze .
  
 
Saaby jak volvo, fajne samochodziki, ale raczej drogie w utrzymaniu
A rover niestety...upada co chwilę, chociaż bardzo fajne samochody robią/li.
  
 
Cytat:
Proponuje wsiasc do Mondeo a potem do Passata i porownac jakosc wykonczenia, materialy. Zwyciezca jest jednoglosny!



jednogłośny. winner is peugeot 407
  
 
Ten testosteron to jest makabra - tez to oglądałem..... a laski jakieś nie ten tego... rosati kolanko - no comments, jedna z wada wymowy, a jedna sensowna - ta po lewej (to ta od kebaba ). Ale co one tam moga podsumowywać. Widomo, mała rosato to musi mieć na kompleksa terenówkę Ta po prawej niech lepiej dzioba nie otwiera.

Pozatym cąły ten program to jakaś pomyłka - Miecugow badał tentno dzisiaj..... ehhhhh, aż szkoda klawiatury, żeby komentować ten szit.

Wracając do dyskusji - z niemieckich to ja kubelwagen (czy jak to się tam pisze) bym sobie kupił albo panther'e To są dobre niemieckie wozy.
  
 
No i co z tego??
Naprawdę mnie nie interesuję na, którym miejscu znajduję się 911, Boxer, Z3 czy Jaguar. Jeszcze Oki A klas czy golf IV, ale popatrz na „genialnego” Pasata, po czym pomyśl ile kosztuje jak jest wyposażony i porównaj go z innym rozsądniejszym autem. Chcesz auta nie zawodne?? Wpisz Honda Cicic, Toyota Corollę, Avensis, Carine, patrz na Mazdy.
A co Vento takie genialne w 7letnich to, czemu zajmuje 44 miejsce?? Owszem Golfy były genialne ale I generacji II też były dobre potem to już równia pochyła. Pasaty, super ale I i też II potem to samo co Golf. Zresztą BMW też nie jest lepsza od VW. Mercedes i Audi jeszcze, jakoś trzymają poziom.
P.S
Te wyniki na pewno są starsze niż 2004, bo jakim cudem rok temu można było dostać 3 letniego puga 405??
DEx