Zawieszenie w 405. Nie idzie najechać - nosi go!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam nie dawno kupiłem peugeota 405. Ma chyba w fatalnym stanie zawieszenie. Z tyłu na belce totalnie nie ma łożysk (zero!). Więc to że mam belke tylna zmienic to wiem , bo nawet hamulce nie działają Chodzi o to że auto straszliwie goni po drodze. Na prostej drodze bez dziur można jechac. Ale na zakrętach i nie równościach strasznie go nosi. Dodatkowo jak jest mokro lub ślisko to czasem mam wrażenie że "idzie bokiem" ! Co jeszcze wymienić prócz tylnej belki z amortyzatorami? Dodam że jak się wjedzie na nierównośc słychać piekielne luzy na wszystkim, dodatkowo przy hamowaniu ściąga go w lewo. Podajcie jakie gumy/gałki trzeba sprawdzic wymienic? Dodam ze przy ruszaniuhamowaniu koła przednie idą troche przód/tył. Dzięki za porady !!
  
 
zacznij od belki wraz z jej poduchami i od slientblokow z przudo.
na 80 % nosi przez tył.
  
 
Teraz zauwazylem cos, co mnie zmartwiło. Posypał snieg w krakowie i drogi były śliskie. Nie szło najechać. Samochód sam skręcał to w prawo to w lewo nosiło go po drodze i tańczył że szkoda gadać. Czy po wymianie belki bedzie ok? Czy samochod jest np przestawiony?
  
 
Cytat:
2005-12-17 02:31:35, hepos pisze:
Teraz zauwazylem cos, co mnie zmartwiło. Posypał snieg w krakowie i drogi były śliskie. Nie szło najechać. Samochód sam skręcał to w prawo to w lewo nosiło go po drodze i tańczył że szkoda gadać. Czy po wymianie belki bedzie ok? Czy samochod jest np przestawiony?

znajdz kawałek prostego placu ze sniegiem przejedz prosto z 10 m zobaczysz ile sladów zostawia to raz. dwa prawdopodobnie ktos ci belke spiedolił bo juz słyszałem o patentach "bez łozyskowych" ponoc dłuzej trzyma.... byzydura a nosi bo ci tylne koła wykreca i masz tak jak kombajn mozesz miec przednie normalnie a tył ci skreca
  
 
Przejechałem na śniegu i zostawia dwa ślady. Może troszkę jest tak że opony mam 185 a ślad jest gdzieś jak 205 Ale moze to tylko moje odczucie. W trakcie jazdy po sliskim bez trzymania kierownicy nie bylo reguly czy nosi w prawo czy w lewo.
  
 
belka do wymiany. Wymien i zobacz, czy sie poprawilo. Przy okazji belki, mozesz podjechac na geometrie. Moze pomoze, a na pewno nie zaszkodzi.
  
 
Wiem zmienic zmienię ale chodzi o to ze nie wiem czy sprzedawać czy dokładać do niego
  
 
Cytat:
2005-12-17 16:37:00, hepos pisze:
Wiem zmienic zmienię ale chodzi o to ze nie wiem czy sprzedawać czy dokładać do niego


Pozdrawiam. Ja mam 405tke z 88r. I nie dawno wymieniłem belkę tylną która kosztuje kupę kasy,mam nowe opony,sprawne amortyzatory,przeglądy przechodzi bez zarzutów ,jedną rzeczą jaką nie zrobiłem w tym aucie to zbieżność kół ,a na drodze mam podobną sytuację w zimę jak najadę na śliską nawierzchnię z lodem na drodze to mam wrażenie jak by mi tył skręcał ,ale tylko na śliskim ,po śniegu normalnie .Na suchej nawierzchni czy na nie równej właściwości jezdne ma naprawdę bez zarzutów ,nawet przy prędkości sięgającej granicy tego auta .Jak zrobię zbieżność to napiszę czy to pomogło.
  
 
Cytat:
Przejechałem na śniegu i zostawia dwa ślady. Może troszkę jest tak że opony mam 185 a ślad jest gdzieś jak 205 Ale moze to tylko moje odczucie.



Trzeba też pamiętać, że rozstaw kół na obu osiach jest różny więc taki ślad szeroki będzie