PALI BEZPIECZNIKI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM
jestem nowym(od tyg) wlascicielem Hyundaia Coupe 1,6 '97, autko qpilem we wloszech. wracajac nim w austri zapalila sie lampka od AIR BAG'U, no ale nic, poterm padly mi spryskiwacze i wycieraczki, wymienilem bezpiecznik od wycieraczek(pod kierownica)i oki, wycieraczek i AIR BAG'U nie mam. Dwa dni temu bylem na uczelni i jak wrtacalem chcailem przetrzec sobie szybe i ... znowu padlyu mi wycieraczki co to moze byc, plizzzzz help me
co moze byc przyczyna palenia sie bezpiecznikow
  
 
Jakieś zwarcia od wilgoci,(powyciagaj i wysuszyc dokładnie wsio) moze wsadzony bezpiecznik mniejszej wartości niz zalecany...sprawdz!
  
 
bezpieczniki wszystkie sa oki
  
 
Ja mialem podobne akcje w ponym :/ Jezdilem do elektrykow samochodowych, ktorzy kasujac po 50 PLN doraznie usuwali problem. W koncu sciagnalem schemat serwisowy do elektryki, kupilem za 25 PLN miernik, poprawilem wszystkie partackie izolacje, wymienilem podejrzane przewody i poprawilem masy a luzne wiazki przewodow wpakowalem w rurki termoizolacyjne. Rezultat jest tego taki: nie pala mi sie bezpieczniki, skonczylo sie przepalanie zarowek, dziwne czary ustaly i w dziwnych okolicznosciach "naprawil sie" zegarek, czujnik paliwa i temperatury. Polecam takie rzeczy robic samemu - dysponujac miernikiem i schematem serwisowym jestes w stanie zrobic praktycznie wszystko a nikt nie odwali Ci fuszerki.
Pozdrawiam