Tłumik "sportowy" a osiągi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy zalozenie tłumika "sportowego" spowoduje spadek osiągów auta? Pucha w espero nie jest mała a na dodatek rura wylotowa tez jest dos pokaźna. Czy zwykły mruczacy tlumik moze spowodowac ze auto bedzie sie dusic ? Czy raczej to malo prawdopodobne ?
  
 
u mnie nic sie nie zmienilo
  
 
u mnie nic sie nie zmienilo
  
 
ja mysle ze po wymątowaniu katalizatora i załozeniu przelotowego ostatniego tłumika raczej by sie osiagi pogorszyły--to nie turbo
za bardzo nie ma co oddtykac wydechu
czyli lepiej pozbyc sie kata i zostawic reszte w spokoju ja tak mam jest ciszej a osiagi napewno nie spadły
no chyba ze kat 100% sprawny i tłumik ostatni na sportowy wtedy powinno byc podobnie
  
 
Ha właśnie że się zmienia i to dużo, ale nie po wymianie samego tłumika, generalnie jazda do dobrej firmy z wydechami i przeróbka całego wydechu, dobrze dobrana oraz tłumik, dają efekt, nie pogarszają go... niestety wymiana tłumika polepszy ale chyba dźwięk tylko a i to czasami nie...
Pozdrawiam...
  
 
jak słyszę u siebie jeżdżących łysych w golfach co sobie przerobili wydechy kosztem zyskanych 2 KM mocy to mnie szlag trafia......

Więc dajcie se siana z takim zyskiem......

To już lepiej załóżcie 'se' mniejsze koła - będzie to samo
  
 
Cytat:
2008-08-04 22:41:33, nawigator5 pisze:
To już lepiej załóżcie 'se' mniejsze koła - będzie to samo

co
  
 
Cytat:
co


Nic. Będzie lepiej przyspieszał
  
 
Cytat:
2008-08-05 12:09:45, roland66 pisze:
Nic. Będzie lepiej przyspieszał


no jasne-przy wiekszych kołach trzeba by skorygowac-zwiekszyc przełozenie głowne--czyli np w espero 2.0 i wiekszych niz standardowe koła-załozyc skrzynie od 1.5 -tak dla przykładu
  
 
Czy ktoś z Was montował sobie tłumik z innego samochodu ???
Chodzi mi o zmianę mocowań tłumika. Trzeba odciąć mocowanie i dać go w inne miejsce lub zrobić nowe.
Ogarnąłem sobie tłumik z Laguny I.
Sportowy, ładnie mruczy. Nie wiem, czy mi coś to da ale założyć mogę i chcę to zrobić tak żebym mógł w każdym momencie założyć cywilny. Żadnego spawania na stałe tylko na obejmę.


[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2015-02-06 11:55:24 ]
  
 
Koleżance w punto 2 "mechanicy" dali jakiś inny tłumik. Niestety nie dobrali długości i na dziurach walił w zderzak

Pozdr.




Cytat:
2015-02-06 11:47:58, Ikarus260 pisze:
Czy ktoś z Was montował sobie tłumik z innego samochodu ??? Chodzi mi o zmianę mocowań tłumika. Trzeba odciąć mocowanie i dać go w inne miejsce lub zrobić nowe. Ogarnąłem sobie tłumik z Laguny I. Sportowy, ładnie mruczy. Nie wiem, czy mi coś to da ale założyć mogę i chcę to zrobić tak żebym mógł w każdym momencie założyć cywilny. Żadnego spawania na stałe tylko na obejmę. [ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2015-02-06 11:55:24 ]


  
 
No właśnie to istnieje możliwość wydłużenia rury w tłumiku sportowym i dorobienie odpowiednio długich łap do jego podwieszenia. Wtedy długość się zgodzi. Tak żeby całość łączyła się z oryginalną rurą za pomocą obejmy. Żeby nie było problemów ze zmianą w późniejszym czasie jak mi się znudzi buczenie.
  
 
Cytat:
2015-02-06 11:47:58, Ikarus260 pisze:
..."Ogarnąłem sobie tłumik z Laguny I



to jeszcze dodaj proszę w którym znaczeniu ? - dla ułatwienia 3 podpowiedzi zacytowane z :

Słownik Języka Polskiego SJP:

ogarnąć
dopuszczalne w grach ✔

ogarnąć
1. otoczyć ramionami; ująć w ramiona, objąć;
2. otoczyć zewsząd; zawładnąć, osaczyć;
3. objąć zasięgiem; rozprzestrzenić się, rozszerzyć się;
  
 


że też wam się jeszcze chce bawić w takie rzeczy...


Wszyscy z Was żonaci, dzieciaci a rajcuje Was buczenie i pierdzenie tłumików...

Nie pomyśleliście, że kogoś innego może takie coś wq.....ć ?

...jak dzieciaki
  
 
Cytat:
2015-02-07 23:06:29, nawigator5 pisze:
że też wam się jeszcze chce bawić w takie rzeczy... Wszyscy z Was żonaci, dzieciaci a rajcuje Was buczenie i pierdzenie tłumików... Nie pomyśleliście, że kogoś innego może takie coś wq.....ć ? ...jak dzieciaki


nie dzieciaki tylko małolaty /to taki wyższy poziom gówniarskiego wtajemniczenia /

Natomiast ..nie bądź taki znowu seniorowaty nawigatorze ..prawie każdy z nas miał taki odchył zanim trochę dojrzał ..i doskonale się przy tem bawiliśmy

Sam pamiętam jak z 15 lat temu wyrąbałem oryginalny tłumik z Esperaczka i wpakowałem dwururę opracowaną wtedy przez ludzi Kol. KeyJey - tyle , że do była przemyślana koń_strukcja ...naprawdę fajny, "sportowy" klang miał dopiero jak się dobrze wdepnęłło pedał gazu ....przy "cywilnej" jeździe był cichszy od fabryki praktycznie

Tłumik był wykonany na zamówienie "pod Espero" właśnie , no i montaż był wykonany w specjalizowanym zakładzie układów wydechowych . Zero rzeźby ..nawet jeśli pomysł był szczeniacki ..to wykonanie już profesjonalne

Nawet mi się nie śniło wtedy by to "ogarniać" ..znaczy ..hmm...
trzymałem tłumik w ramionach przed montażem ..być może jednak robiłem coś wtedy coś jak Kol. autobus /z tym ogaranianiem /

Lepszą jednak opcją na ten moment jest o(D)garnianie śniegu , którego nawaliło jak pomylone co Ikarusowi serdecznie polecam , parę ton ogarniania białego gówna i przechodzą wszelkie głupie pomysły



[ wiadomość edytowana przez: bogdan1 dnia 2015-02-08 19:31:57 ]
  
 
Cytat:
2015-02-07 23:06:29, nawigator5 pisze:
Wszyscy z Was żonaci,



Było, minęło no cóż... Shit happens.
  
 
Cytat:
2015-02-08 19:25:51, bogdan1 pisze:
Lepszą jednak opcją na ten moment jest o(D)garnianie śniegu , którego nawaliło jak pomylone co Ikarusowi serdecznie polecam , parę ton ogarniania białego gówna i przechodzą wszelkie głupie pomysły


Prawisz tak jakbys Pan odgarnal sasiadom samochody na calym osiedlu w celu przetestowania ze glupie pomysly przechodza
  
 
Wy to zaraz WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA...


Chodzi o to, że mam sąsiada, który w nocy piłuje silnik z takowym wydechem... pracuje na noce i w dzień śpi. Mieszka na parterze więc jestem w stanie stanąć tyłem pod jego oknem i trochę mu się odwdzięczyć.
Właśnie w tym celu chcę zrobić to w ten sposób, aby w łatwy sposób zdjąć i założyć ten cywilny...
A tłumik z Laguny dostałem za 0 złotych.
Druga sprawa to jak pisał B1, ten tłumik też pracuje cicho w momencie kiedy się jeździ spokojnie i działa po wejściu na wyższe obroty.

Bogdan.
bardziej zbliżone byłoby to:

6. potocznie: niezbyt dokładnie posprzątać; uprzątnąć, uładzić;

Tłumik też można przytulić jak się ma do niego sentyment.

[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2015-02-09 10:44:24 ]

[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2015-02-09 11:07:35 ]
  
 
Cytat:
2015-02-09 10:36:39, Ikarus260 pisze:
Wy to zaraz WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA... Chodzi o to, że mam sąsiada, który w nocy piłuje silnik z takowym wydechem... pracuje na noce i w dzień śpi. Mieszka na parterze więc jestem w stanie stanąć tyłem pod jego oknem i trochę mu się odwdzięczyć. Właśnie w tym celu chcę zrobić to w ten sposób, aby w łatwy sposób zdjąć i założyć ten cywilny



moze ja glupi jestem ale chyba mniej roboty bedzie podkrecic radio w aucie na ful w trakcie sprzatania przy otwartych drzwiach pod oknem jegomoscia, niz tjuningowac auto ...

[ wiadomość edytowana przez: kylos dnia 2015-02-09 22:02:05 ]
  
 
Cytat:
2015-02-09 22:01:30, kylos pisze:
moze ja glupi jestem ale chyba mniej roboty bedzie podkrecic radio w aucie na ful w trakcie sprzatania przy otwartych drzwiach pod oknem jegomoscia, niz tjuningowac auto ... [ wiadomość edytowana przez: kylos dnia 2015-02-09 22:02:05 ]



Zawsze może się klakson zaciąć, albo alarm...

Pozdr