Polecam Fiata Brava 1.6 16v

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Polecam ten samochodzik z wielu względów,zarówno jako używke oraz nowy.Jest ładny,szybki i pojemny.Spalanie norma,bezawaryjny i tani w eksploatacji.Jest tańszy od konkurentów.Co wy na to?
  
 
Od dwoch lat jezdze Fiatem BRAVA 100 16V, i rzeczywiscie uwazam ze jest to auto godne polecenia, swietnie sie prowadzi ma dynamiczny silnik, bardzo przestronne wnetrze, jest bezawaryjne (39 000 raz wymiana klockow ham.) , stylistycznie pozytywnie wyroznia sie na tle nudnej konkurencji (zwlaszcza made in germany), jedynie zastrzezenia moge miec do jakosci wykonania, troche lubi skrzypnac tu i owdzie, ale porownywalem z autami kumpli Megane i Focus, wcale nie wypadaja lepiej . Poza tym to moj drugi Fiat wczesniej punto 75 Sx, ktorym przejechalem 52 000 od nowosci bez ZADNEJ awarii, dlatego nastepnym tez bedzie Fiat. pozdrawiam
  
 
Dzięki za odp.Ja swoim Fiatkiem przejechałem 81 000 km bez najmniejszej draki,chociaż cały czas dostawał w dupe ode mnie (a zwłaszcza do 30 000 km-pierwsze klocki jakieś 20 000 km-ponownie wcale nie wymieniałem-przy 81 000 była ich jeszcze conajmniej połowa!).Przez cały czas stał pod chmurą.A-ha nie spaliła się nawet rzadna żarówka.Ogólnie rewelacja.
P.S.Wcześniej też jeżdziłem Fiatem Punto 75 elx-spoko.
Pozdrawiam.van doom napisał:
>
> Od dwoch lat jezdze Fiatem BRAVA 100 16V, i rzeczywiscie uwazam
> ze jest to auto godne polecenia, swietnie sie prowadzi ma
> dynamiczny silnik, bardzo przestronne wnetrze, jest bezawaryjne
> (39 000 raz wymiana klockow ham.) , stylistycznie pozytywnie
> wyroznia sie na tle nudnej konkurencji (zwlaszcza made in
> germany), jedynie zastrzezenia moge miec do jakosci wykonania,
> troche lubi skrzypnac tu i owdzie, ale porownywalem z autami
> kumpli Megane i Focus, wcale nie wypadaja lepiej . Poza tym to
> moj drugi Fiat wczesniej punto 75 Sx, ktorym przejechalem 52
> 000 od nowosci bez ZADNEJ awarii, dlatego nastepnym tez bedzie
> Fiat. pozdrawiam

  
 
A-ha jedyny mankament tego samochodu (przynajmniej kiedyś tak było) jest kiepskie radio wraz z kiepskimi głosnikami (ale przynajmniej darmowe).van doom napisał:
>
> Od dwoch lat jezdze Fiatem BRAVA 100 16V, i rzeczywiscie uwazam
> ze jest to auto godne polecenia, swietnie sie prowadzi ma
> dynamiczny silnik, bardzo przestronne wnetrze, jest bezawaryjne
> (39 000 raz wymiana klockow ham.) , stylistycznie pozytywnie
> wyroznia sie na tle nudnej konkurencji (zwlaszcza made in
> germany), jedynie zastrzezenia moge miec do jakosci wykonania,
> troche lubi skrzypnac tu i owdzie, ale porownywalem z autami
> kumpli Megane i Focus, wcale nie wypadaja lepiej . Poza tym to
> moj drugi Fiat wczesniej punto 75 Sx, ktorym przejechalem 52
> 000 od nowosci bez ZADNEJ awarii, dlatego nastepnym tez bedzie
> Fiat. pozdrawiam

  
 
nie wiem czy widziales juz zdjecia nowej BRAVY (stilo) jesli nie to polecam adres
www.192project.com jak dla mnie to wielki zawod wersja 5d, 3d jest spoko chociaz za bardzo pachnie astrofabiom osobiscie napalilem sie na alfe 147 i mam zamiar wytrwac do premiery wersji 5d ]
pozdro
 
 
radio jak dla mnie jeszcze ujdzie ale glosniki rzeczywiscie to pierdziawki, ale przynajmniej jak cos pierdzi to nieslychac jak skrzypi, w punto mniej skrzypialo ale mysle zo wynika to z konstrukcji dechy rozdz, w punto to byl monolit, pojedynczy kawal plastiku wiec nie mialo co skrzypiec, poza tym mysle ze moj pech to zakup auta montownego w Polsce w made in italy podobno jest bardziej europejsko.
 
 
Moja furka była made in Italy.A co do nowej bravki faktem jest,że 5 jest cieniutka podobnie jak nowa 5 Punto 2(3-jest rewelacja).Alfa 147 jest czadowa i spokojowa ale cena to leciutka przesada chociaż ...sam nie wiem.Gdyby nie to, że nie dalej jak we wrześniu zmieniłem furkę to może by siadło na 147.
pozdrowieniavan doom napisał:
>
> radio jak dla mnie jeszcze ujdzie ale glosniki rzeczywiscie to
> pierdziawki, ale przynajmniej jak cos pierdzi to nieslychac jak
> skrzypi, w punto mniej skrzypialo ale mysle zo wynika to z
> konstrukcji dechy rozdz, w punto to byl monolit, pojedynczy
> kawal plastiku wiec nie mialo co skrzypiec, poza tym mysle ze
> moj pech to zakup auta montownego w Polsce w made in italy
> podobno jest bardziej europejsko.

  
 
Zgoda,ale zawieszenie słabe, albo ostro jeździłem, bo umnie było słychać wahacze po 35tyś.
  
 
Przez 5 lat jeżdziłem Fiatem Marea.W pierwszej
co chwila się coś rozpiepszało i udało się zmusić dilera do wymiany na nową .Druga była
już ok (1.6 16v) ale zawieszenie i klocki są
beznadziejne . Za to silnik i prowadzenie są rewelacyjne Trudno znależć bardziej dynamicznego grata a radia widywałem gorsze
(corolla).Należy go tylko delikatnie traktować
do 2000km a potem dać w dupe.Fiaty lubią wysokie obroty a Marea to Brava z kufrem.
ROM
  
 
U mojej znajomej pekl pasek rozrzadu po 30000 km. Remoncik kapitalny...

Jacek
 
 
Quote:

U mojej znajomej pekl pasek rozrzadu po 30000 km. Remoncik kapitalny...


Jakoś nigdy nie miałem przekonania do Fiatów i to już się nie zmieni mimo, że niektórzy chwalą te samochody. Po prostu... "pańskie oko konia tuczy"