Czy to łożysko?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Accent 1,5 12V 95r.Od jakiegoś czasu słyszalny był dźwięk dochodzący z silnika,narastający w miarę wzrostu prędkości obrotowej coś w rodzaju lożyska ale nie jestem pewien co do jego umiejscowienia.Obecnie jest znacznie głośniej więc odstawiłem autko do poniedziałku bo jedziemy do lekarza (czyt. mechanik) Dźwięk dochodzi jakby od strony alternatora,pompy,pasków napędowych itp. generalnie stojąc przodem do silnika to z lewej dolnej strony tak mi sie przynajmniej wydaje. Jednak mam duszę na ramieniu czy to nie jest coś bardziej poważnego.Dodam że przebieg 121 tys.km pasek rozrz ądu wymieniony przy 116 tys.km olej także.Reszta bez zmian,żadnych ubytków płynów,oleju,pali na dotyk śmiga aż miło! Co to może być bo nie mogę o tym przestać myśleć. Ma ktoś jakiś pomysł? Dziekuję za odpowiedzi!
  
 
Sciągnij pasek z alternatora i pompy wspomagania i odpal na minutke ! jesli objawy przeszły to znaczy ża albo pompa wody -łozysko na niej pada, lub na alternatoze łozysko sie konczy!
  
 
podjedź do pierwszego lepszego warsztatu gdzie mają mozliwość podniesienia auta na "łapach" i pokręć kołami i sie okaze czy to łozysko
  
 
Dziękuję za odpowiedzi choć wiem jak trudno w ten sposób przeprowadzić diagnozę usterki. Już jutro mam nadzieję dowiem się co i jak i podzielę się tym z wami. A na ile mam być przygotowany w razie wymiany łożyska alternatora bądź pompy z robocizną nie biorę pod uwagę ASO? Tak żeby orientacyjnie wiedzieć kiedy padnie cena za usługę. Dzięki!
  
 
Był już ostatnio na forum taki temat. Jeżeli po odpaleniu słychać zgrzytanie a po kilku minutach jak się rozgrzeje przestaje to podejrzewam że to pompa wody.U mnie poszła po 150 tys.Jakieś 2 lata temu zapłaciłem za pompe wody 120-150zł no i robocizna drugie tyle bo trzeba zdejmować rozrząd.Nie są to ceny ASO
  
 
W tym rzecz,że hałas nie ustaje nawet po rozgrzaniu!
  
 
No i diagnoza postawiona łożysko na alternatorze! Koszt naprawy z częściami (łożysko,szczotki itp.jeśli będzie trzeba) 150zł. Drogo czy do przyjęcia Dobrze,że to jednak nic bardziej poważnego!
  
 
hmm,jeżeli części + robocizna 150zł to jeszcze nawet znośnie,ale najlepiej sprawdzić w kilku punktach ile za to biorą.