Serwis Toyoty ale nie ASO w Krakowie,gdzie? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No fajnie ale to jest temat o serwisach nie ASO a kolega Piter dalej nie zdradził gdzie naprawia samochód - wiemy tylko że nie jeździ do ASO.
  
 
No fajnie ale to jest temat o serwisach nie ASO a kolega Piter dalej nie zdradził gdzie naprawia samochód - wiemy tylko że nie jeździ do ASO.
  
 
Witam. Pewnie chętnie powiem (nie chciałem byś posądzony o krtyptoreklame)))
Zakład mechaniczny na ul. Garbarskiej tel. 4231934 w Krakowie oczywiście . Tam robiłem 90% napraw a było tego dość sporo) Z tym że przywozisz swoje części to podstawa. Pozdrawiam.
  
 
Musze wypowiedziec sie na temat kilku spraw

Praktykanci musza byc musza gdzies szlifować zawod bo prawda jest taka ze w Polsce dobrych fachowcow jest z dnia na dzien coraz mniej albo juz wogóle raz winna szkola, dwa brak dobrych warsztatow i praktyk zawodu.
Znajomy mi mowi jego kolega jedzie kiedyś do pewnego serwisu ASO a tu grupa praktykantow zajmuje sie pracami porzadkowymi przed salonem, albo w najlepszym wypadku ich praca w ASO polega na zasadzie "przynies podaj pozamiataj.."
Trzeba tylko miec takiego praktykanta i jego wszystkie czynnosci pod bacznym okiem i instruować kazdą czynnosć.
Ludzi ktorzy nie czują zamilowania i ducha w tym zawodzie powinni byc eliminowani z tego zawodu przynajmniej wg. mnie.
Oczywiscie pewne roboty musi wykonac osoba z doswiadczeniem nie inaczej

Co do ANWY Piterk podjedz i porozmawiaj z Pawłem Boberem o ew. naprawie i cenie
Na czesciach pojawiła sie bardzo sympatyczna osoba, zamawiałem jakis czas temu spinki do bagaznika i no problem szybko i bez bólu
Biorac ich serwis i czesci zrobili krok milowy do przodu i pisze to zupelnie obiektywnie

Sitenblocki sa w ASO jak najbardziej tylko cena jeszcze nie do zaakceptowania dla wszystkich w JC sa 2 razy tansze i kosztuje przednie ok. 100zl a tylnie ok. 50zł (mowa o przednim wachaczu)
Jednak jakosc i trwalosc orginalnej gumy jest nieporownywalnie lepsza niz zamiennikow

W Sowierze nie naprawialem nigdy nic w moim aucie.
I tak o ile wszystkie elementy oprocz silnika idzie naprawic albo w PIMAGU albo u sympatycznego mechanika na Garbarskiej to juz silnik i osprzet wraz ze skrzynia to juz jest ciezka sprawa i kazdy mechanik i serwis ma własną filozofie na temat techniologi napraw


Poza tym Piterk wpadnij wreszcie na spota jak bedzie

pozdrowka
  
 
Cytat:
Na czesciach pojawiła sie bardzo sympatyczna osoba


Może ta osoba jest sympatyczna, ale nie bardzo wie, co się wymienia w zawieszeniu w Camrze i czy to jest z przodu, czy z tyłu.
Cytat:
Jednak jakosc i trwalosc orginalnej gumy jest nieporownywalnie lepsza niz zamiennikow


Z tym to różnie bywa... Kupiłam kiedyś mojej silentbloki w ASO (w Anwie zresztą) i wcale nie wytrzymały dłużej, niż te z JC.
Do Sowiera to ja bym może i pojechała, ale w dalszym ciągu jest tam dla mnie za drogo. Fakt - taniej, niż w ASO, ale jednak drogo.
Cytat:
I tak o ile wszystkie elementy oprocz silnika idzie naprawic albo w PIMAGU albo u sympatycznego mechanika na Garbarskiej to juz silnik i osprzet wraz ze skrzynia to juz jest ciezka sprawa i kazdy mechanik i serwis ma własną filozofie na temat techniologi napraw


I tu się z Crommem zgadzam.
Pozdrowienia

[ wiadomość edytowana przez: BabciaEwa dnia 2006-03-27 12:46:40 ]
  
 
Może ktoś zna w Krakowie jakiegoś solidnego blacharza ? Oprócz tych z Centralnej
bo tam nikt nie wykazuje najmniejszego zainteresowania moją osobą czy samochodem o cenach już nie wspomne.
Chodzi o wzmocnienie konstrukcji samochodu progi, kolumna z tyłu takie podstawy bez kosmetyki wizualnej. Robiłem progi 1.5 roku temu nowe a przy zmianie opon na podnośniku wygieły się jak karta papieru, dzisiaj miałem robić amora i przy podnoszeniu samochodu coś chrupneło , gościu powiedział że nie chce ryzykować i daliśmy sobie spokój...
Dość pilna sprawa bo na jakiejś dziurze to naprawde może to wszystko siąść. Chodzi o kogoś solidnego kto by powiedział co trzeba zrobić bez ściemy żeby się dało jeszcze pojeździć pare latek bezpiecznie. Pozdrawiam.
  
 
Jade w srode do goscia (z moim nadkolem tylnym pasem i zaprawkami z tyłu na nadkolach)o ktorym moge powiedziec tylko jedno , bardzo konkretny i nie owija w bawełne, albo to zrobi tak jak nalezy albo nie.
koledze prostował prawy przod i malował nadkole i przedni pas w E-11 i powiem ze jakby nie zapomnial omalowac srubek w przegrodzie silnika to bym sie nie dopatrzyl ze to bylo robione.

Piterk przed opublikowaniem jego tel. i namiarow na forum musze sie go zapytac bo nie bylo by to w moim stylu ale jesli pilna sprawa to zadzwon do mnie to nakieruje Cie na niego
  
 
Cytat:
2006-03-27 12:10:16, Cromm pisze:
Sitenblocki sa w ASO jak najbardziej tylko cena jeszcze nie do zaakceptowania dla wszystkich ...


No niestety do wahacza przedniego Cariny E nie ma w ASO takiej części
  
 
Cytat:
2006-03-27 12:10:16, Cromm pisze:
Sitenblocki sa w ASO jak najbardziej tylko cena jeszcze nie do zaakceptowania dla wszystkich ...


No niestety do wahacza przedniego Cariny E nie ma w ASO takiej części
  
 
No racja

Dobrze ze w corollce są wymienne
  
 
W krakowie sa serwisy wielomarkowe a na rakowickiej taki wlasnie
...
witam

Czytam posty i nadal nie wiem gdzie podjechac z Ravką.. od jakiegoś czasu sie dusi, nie ma mocy. moze być filtr paliwa ale może być zawór EGR np .. a teraz doszło do tego jakieś dziwne rzężenie.. nie wiem jak to opisac bo zupełnie nie znam sie.. ale przy zapalaniu i ruszaniu miałam wrazenie że rura wydechowa sie urwała, spadła..? i te obroty.. od wczoraj na jałowym biegu toyotka sie trzesie jak na kanale podczas sprawdzania zawieszenia;( ..
Panowie poradzcie gdzie podjechac aby sprawdzić co to jest?
nie pali się żadna lampka kontrolna.. wiec moze to awaria nie związana z silnikiem? bo on chodzi równo.. prócz tego telepania w kabinie..
NIe chce do Anwy.. bo straszne mam doswiadczenia jak i serwisowe i kasowe..
Pozdr
G



quote]
  
 
Wracajac do serwisu na Rakowickiej 7 Q-Serwis..byłam i mogę powiedzieć że na pewno pojadę tam z kolejnym problemem (jeżeli taki sie pojawi.
mają komputer do Toyoty, rosądni mechanicy i nie narzucają nic jak w serwisie autoryzowanym..sprawdzą, powiedzą, mozna z nimi wręcz sprawdzać
a mnie sie ravka dusiła,brakowało mocy przy obrotach 2-3tys, czasem jechała świetnie.. co prawda nie wiem na ile filtr powietrza ( czarny już! i nie wymieniany od 2010w ASO).. i filtr paliwa miał coś wspólnego z tym duszeniem ale na pewno doceniam że nie byłam naciągana na wymianę przepływomierza powietrza.. zobaczymy za jakiś czas, błąd był :Cz. Masy Przep. Powi P0100 i Obwód Temp. Powietrza Dolotowego P01100..
nie pokazał mi sie natomiast nigdy bład Check engine
Pozdrawiam
  
 
Ja mam kolegę który zjadł zęby na toyocie , jeden z lepszych mechaników w Polsce ,związany z toyota od ponad 15 lat.
Zna najnowsze modele w razie czwgo piszcie
  
 
Witam!
Cromm wspominasz o koledze co jest jednym z lepszych mechaników.. mam problem z mocą w Rav4 z 2004 i szukam serwisu lub osoby do ,której warto pojechać. Moze cos poradzisz?
Pozdrawiam
  
 
Odgrzewam trochę wątek, bo szukam ASO do obsługi mojej Avensis. W sensie słyszałem, że rozpiętośc cenowa jest znaczna jeżeli chodzi o te same usługi. Może ktoś miał doświadczenie w tym zakresie?
  
 
Cytat:
2016-01-20 07:07:58, infek pisze:
Odgrzewam trochę wątek, bo szukam ASO do obsługi mojej Avensis. W sensie słyszałem, że rozpiętośc cenowa jest znaczna jeżeli chodzi o te same usługi. Może ktoś miał doświadczenie w tym zakresie?

A nie pomyslales ze rozpietosc cenowa wiaze sie tez z zakresem i jakoscia tych samych uslug???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2016-01-20 07:07:58, infek pisze:
Odgrzewam trochę wątek, bo szukam ASO do obsługi mojej Avensis. W sensie słyszałem, że rozpiętośc cenowa jest znaczna jeżeli chodzi o te same usługi. Może ktoś miał doświadczenie w tym zakresie?



W Krakowie autoryzowany serwis Toyoty znajdziesz w salonie ANWA. Ja mam dobre doświadczenia z tym serwisem, więc mogę polecić. Trochę informacji znajdziesz na tej stronie http://www.toyota.anwa.eu/serwis.tmex - można tu omówić się na konkretny termin.
  
 
Cytat:
2016-01-20 13:38:57, cezaryy90 pisze:
W Krakowie autoryzowany serwis Toyoty znajdziesz w salonie ANWA. Ja mam dobre doświadczenia z tym serwisem, więc mogę polecić. Trochę informacji znajdziesz na tej stronie http://www.toyota.anwa.eu/serwis.tmex - można tu omówić się na konkretny termin.



Anwe to omijaj szerokim łukiem, jak niechasz zostać naciągnięty na kasę a i zwiedza u nich jest trudno.

Kierownik serwisu nie wie czy auto jest wyposażone w isofix, za założenie tempomatu liczy 6k wymyślając dyrdymały.

Tak, że odradzam.

Też szukam serwisu w Krakowie Toyot, ale jest problem te auta się nie psują więc i mechaników jest mało lub w ogóle.
  
 
Cytat:
2016-03-12 17:14:05, lukas317 pisze:
Anwe to omijaj szerokim łukiem, jak niechasz zostać naciągnięty na kasę a i zwiedza u nich jest trudno. Kierownik serwisu nie wie czy auto jest wyposażone w isofix, za założenie tempomatu liczy 6k wymyślając dyrdymały. Tak, że odradzam. Też szukam serwisu w Krakowie Toyot, ale jest problem te auta się nie psują więc i mechaników jest mało lub w ogóle.

Z tempomatem jest sprawa prosta jezeli w modelu z twoim silnikiem wystepuje tempomat to da sie go zalozyc ale jest jedno ale ....W zaleznosci od rocznika i stopnia wyposazenia trzeba wymienic lub przewiercic frezem kierownice w odpowiednim miejscu czasem wymienic zwijacz jezeli twoj nie posiada polaczenia na tempomat a czasem pociagnac kabel od komputera silnika bo w grzebieniu niema nawet pinu tylko zaslepka.
W zaleznosci od modelu montaz moze potrwac od 2 godzin do 8 w zaleznosci jak sie kto przylozy i ile trzeba elementow dolozyc.Jezeli np trzeba wymienic kierownice i zwijacz to Pan kierownik nie moze ci powiedziec Panie kup se pan na Allegro bo by go z roboty wylali , tylko wycenia po kosztach nowych czesci.
Wiec sie nie dziw i nie psiocz na serwisy i na ludzi tam pracujacych bo oni tam siedza naprawde prawie za poldarmo i boja sie odezwac w sprawach niestandardowych z ktorych nie sa przeszkoleni zato moga i dostaja za kazda pierdole po premii.Ciesz sie raczej z tego ze jeszcze mozesz pogadac z kierownikiem ze jest ze jeszcze wytrzymuje psychicznie , ze ma odwage spojrzec ci w oczy mimo wszystko.Przeciez Ty tez mozesz byc tajemniczym klientem lub gosciem ktory nazajutrz wjedzie z Turbokamera i zmiesza go z blotem za nie jego winy.Wogole szanujcie dobrych pracownikow ASO tak szybko odchodza....


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2016-03-12 21:01:27 ]
  
 
Cytat:
2016-03-12 20:57:54, Bigelektron pisze:
Z tempomatem jest sprawa prosta jezeli w modelu z twoim silnikiem wystepuje tempomat to da sie go zalozyc ale jest jedno ale ....W zaleznosci od rocznika i stopnia wyposazenia trzeba wymienic lub przewiercic frezem kierownice w odpowiednim miejscu czasem wymienic zwijacz jezeli twoj nie posiada polaczenia na tempomat a czasem pociagnac kabel od komputera silnika bo w grzebieniu niema nawet pinu tylko zaslepka. W zaleznosci od modelu montaz moze potrwac od 2 godzin do 8 w zaleznosci jak sie kto przylozy i ile trzeba elementow dolozyc.Jezeli np trzeba wymienic kierownice i zwijacz to Pan kierownik nie moze ci powiedziec Panie kup se pan na Allegro bo by go z roboty wylali , tylko wycenia po kosztach nowych czesci. Wiec sie nie dziw i nie psiocz na serwisy i na ludzi tam pracujacych bo oni tam siedza naprawde prawie za poldarmo i boja sie odezwac w sprawach niestandardowych z ktorych nie sa przeszkoleni zato moga i dostaja za kazda pierdole po premii.Ciesz sie raczej z tego ze jeszcze mozesz pogadac z kierownikiem ze jest ze jeszcze wytrzymuje psychicznie , ze ma odwage spojrzec ci w oczy mimo wszystko.Przeciez Ty tez mozesz byc tajemniczym klientem lub gosciem ktory nazajutrz wjedzie z Turbokamera i zmiesza go z blotem za nie jego winy.Wogole szanujcie dobrych pracownikow ASO tak szybko odchodza.... [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2016-03-12 21:01:27 ]



Po pierwsze znali to auto bo go u nich robiłem, znali vin wiec i mogli sprawdzić zwłaszcza, że to auto zostało u nich na kilka dni.Wiec twoje tłumaczenie w zależności od rocznika itp itd jest nie na miejscu.

Ja nie znając się na samochodach poczytałem fora, strony i dowiedziałem się jakie wersje posiadają łatwą możliwość założenia takiego tempomatu.

Wersje te trudniejsze czyli basic panie specu nie musi mieć dokładanego pedału automatycznego gazu, czy automatycznej przepustnicy(informacja od kierownika anwy). W najgorszym razie, musisz połączyć odpowiedni piny przeciągnąć kabel do kierownicy kostki założyć taśmę i tempomat, dołożyć żaróweczkę na desce roboty na 8h lub więcej.

Co do siedzenia za pół darmo, to mnie to nie interesuje, każdy wybrał swój zawód i jak mu źle niech idzie, gdzie indziej to nie czasy komuny, może mam jeszcze całować mechaników i kierownictwo, że łaskawie mi chcieli auto zrobić i dziękować, że kasują odemnie kasę za serwis?


No odwagę po wciśnięciu kitu, to faktycznie trzeba mieć, nie dziwie się, że ludzie psioczą na ASO i nazywają ten serwis i ludzi tam pracujących wymieniaczami.

Dobrych mechaników ASO - a są tacy? ja ich nie znam, ale poznałbym z miłą chęcią, a że szybko odchodzą mogę powiedzieć - nara.