Bingo s i TPS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od niedawna mam zamontowaną instalacje gazową w AUDI A4 1.6. Komputer gazowy Bingo s, parownik lovtec. Panowie montujący nie podłaczyli do komputera sygnału z TPS tylko zwarli do masy. Przypuszczam ze powinni go podłączyć wiec napewno spróbuje to zrobić sam, bo nie mam zdrowia jeżdzić do nich i się wykłucać. Nie wiem tylko do czego potrzebny jest komputerowi gazowemu sygnał z czujnika TPS. Czy ma to coś wspólnego z przyśpieszaniem? bo w tym momencie po gwałtownym dodaniu gazu autko niechetnie przyśpiesza natomiast jak naciskam gaz powoli przyspieszenie jest ok. Może ktoś mi to wyjanśni?
  
 
nikt nie pomoże?
  
 
No juz rano napisalem tylko zżarło gdzieś
TPS jest potrzebny do dwoch rzeczy
1. Skok attuatora do zadanej pozycji po gwałtownym wciśnięciu gazu. Dostajesz "kopa"
2. Cut-off - hamowanie silnikiem - noga z gazu ale obroty są wysokie. Obie te funkcje to taki "bajer" więc bez tego można śmiało jeździć i wiele aut jeździ. TPS nie jest niezbędny do prawidłowego działania instalki II generacji.
  
 
czyli TPS może pomóc w poprawie dynamiki autka. spróbuje podłączyć i zobaczymy co sie bedzie działo.
  
 
Cytat:
2006-04-19 10:28:14, billwolf pisze:
czyli TPS może pomóc w poprawie dynamiki autka. spróbuje podłączyć i zobaczymy co sie bedzie działo.


Tylko jak podlaczysz, to jeszcze trzeba pozmieniać ustawienia centralki.
  
 
troche juz sie bawiłem wiec pokombinuje. zamierzam to zrobic w sobote. pózniej opisze efekty.