Sprzedaż auta przed upływem pół roku od kupna? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
warto mieć skserowany umowy wszystkie które były po kolei i w razie czego ma sie podkładke. Jak sprzedawałem corse to dałem gościowi umowe, świstek że zapłaciłem podatek, i oc które było moje a dowód na poprzedniego właściciela, tak samo zrobiłem z wcześniejszym malcem, ale tam przegląd był na kartkach i nigdy żadna kontrola sie do tego nie doczepiła, a jak sie jakaś doczepi to sie mówi ze dopiero wróciłem z angli i auto stało wiec nie było kiedy przerejestrować. A co do tego że jak zabiorą dowód a nie ma sie przerejestrowane to rzeczywiście leci do urzędu gdzie jest autko zarejestrowane, tylko wtedy idzie sie do swojego urzędu i oni sobie go wyślą i można odebrać w swoim, tylko to dłużej potrwa, albo odrazu policji powiedzięc gdzie mają go przekazać i tyle.
  
 
Ja tez mam problem:

Auto kupione we wrzesniu 2007, sprzedałem 1 listopada 2007. Oc było jeszcze ważne. TU poinformowałem dopiero w marcu o tym fakcie, mam na to dokument (informuje ze w dniu ... sprzedałem... ) pod spodem pieczątka i podpis z data pani z Alianza. Pani zabrała mi tez umowe kupna sprzedazy
Po jakims czasie przychodzi wezwanie do zapłaty - ide wyjasniac - pani mówi ze nie mam sie co martwic, ze jak mozna płacic OC skoro auto zostało sprzedane? Wychodze spokojny.

Dzis dostaje od firmy windykacyjnej wezewanie do zapłaty...
Pani z tej formy prosi o przesłanie faksem dokumentu na ktorym wypowiadam umowe. Jutro to zrobie..

Spotkał sie ktos z czyms takim? Mam szanse jakos sie z tego wymigac?
  
 
nie rozumiem czemu pani w ubezpieczalni zabrala ci umowe. powinna ja podbic, ze widziala i zapisala, a sobie najwyzej xero zrobic. no ale generalnie tpo jak najbardziej powinienes kazac im sie pocalowac w dupe, bo nie maja cie o co scigac.
  
 
Wiem, moj błąd. Jutro sie tam przejde i kaze oddac - o ile ją gdzies tam mają. Pocałowac w dupe łatwo powiedziec, skoro interesuje sie mna firma windykacyjna :/
  
 
ja jestem na etapie wojny otwartej z allianzem...

w skrócie :
wypowiedzialem umowe przed końcem (umowa po poprzednim właścicielu ) niestety faxem
po 9 miesiącach dostaje wezwanie do zapłaty , kolejne , ostateczne przedsadowne z windykacji
wkurwiłem się i zadzwoniłem , dowiedziałem się że mają moje wypowiedzenie umowy ale "jest nieważne" dowiedziałem się od pani z windykacji ze auto kupiłem w 2008 roku (a kupiłem w 2007) dowiedziałem się że polise kontynuowali od listopada (w rzeczywistości powinni od lipca) po wysłuchaniu tych bredni powiedziałem ze sam oddam sprawe do sądu , o wymuszenie i nękanie , i że bardzo prosze żeby w sondzie zeznała że ma moje wypowiedzenie umowy i że jest nieważne ... pani spokojnym głosem stwierdziła ze możemy załatwić to inaczej - wyśle ja wyśle potwierdzenie ciągłości oc w innej firmie oni odstapią od roszczeń ... mafia i kurestwo !!!!
  
 
Sprawa wyjasniona, szkoda tylko ze musielismy posiłkowac sie ostrymi słowami i podniesionym tonem.
Po tym dopiero pani raczyła sięgnąć za telefon i zadzwonic do warszawy, gdzie sprawe wyjasniono - uwaga:
Nie spisano z umowy K/S kodu pocztowego nabywcy (nieuwaga i niechlujstwo), wiec skoro nie spisali, to przeciez obojętne komu wyslą blankiet z OC, nabywcy, zbywcy.. wsiorawno....

powazna firma, nie ma co.. jeszcze babka sama sie przyznała "mamy bajzel w centrali"
  
 
A ile jest czasu na zaplacenie podatku od kupna auta, jesli jest ono warte powyzej 1000pln??? Sa potem jakies odsteki karne czy cos??? Trzeba wypelnic deklaracje, isc z umowa do urzedu i odrazu zaplacic w okienku???
  
 
mandat skarbowy
ja dostałem 300 a podatku było 120 zł zapłaciłem 3 dni po terminie , masz na zapłacenie 14 dni...
ze skarbówką nie ma zlituj , to nie towarzystwo ubezpieczeniowe
  
 
O kur.. pieknie! Jest 3 miechy po terminie. Mandat jest obligatoryjny??? Zaplace chyba po wyplacie teraz.
  
 
ja zapłaciłem 3 dni po , nie wiedziałem nawet że jest po terminie , 6 miesięcy później dostałem wezwanie do komornika skarbowego który miał już na mnie wyrok ... wytargowałem z 300 na 200 ... i tak kupa była bo trzeba było w 7 dni zapłacić...
  
 
Swietnie. A dowiedziales sie o mandacie idac do skarbowego, czy potem dostales mily list??? Ja mam jakies 4 miesiace po terminie.

W ogole jak wyglada cala procedura??? Kupujesz auto, wypelniasz deklaracje, idziesz z nia i umowa k-s do skarbowego??? Tam dostajesz pieczatke i wplacasz na poczcie???

[ wiadomość edytowana przez: ziemczon dnia 2008-07-18 19:24:19 ]
  
 
złóż razem z deklaracją, pismo "czynny żal" za nie dopełnienie obowiązku w terminie, u mnie przeszło. inna rzecz że zapłaciłem 60 zł podatku za auto które kosztowało mnie 900 zł :/
  
 
za "czynny żal "utargowałem z 300 na 200
  
 
za "czynny żal "utargowałem z 300 na 200
  
 
Witam. Chciałbym żebyście mi pomogli bo nie jestem w temacie. Kupiłem auto sprowadzane od jakiegos tam goscia (cena na fakturze to 10000) zarejestrowalem je na siebie w maju 2012. Teraz chce go sprzedac przed uplywem pół roku. Jest to możliwe? i jak to zrobić żeby podatku nie płacic?