Współczynnik K (zegary)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

proszę o pomoc przy rozwiązaniu zagadki współczynnika bądź parametru K podanego pod prędkościomierzem.

Mam ome A 2.6 at i padły mi liczniki kilometrów, prędkość działa normalnie i nie chce się zagłębiać co to spowodowało, tylko wymienić całe zegary. Jedyny problem który mnie trapi to że na licznikach do 2.6 są różne parametry K, ja mam K=5448.

Na przykład znalazłem zegary na allegro do senatora i tam jest K=5528 a wyglądają tak samo. są tez z W=709 wieć kompletnie już zgłupiałem.

Czy ktoś się orientuje czy jak bym kupił kokpit z innym parametrem to może źle pokazywać. Oczywiście ważna jest tu fakt że przy automacie nie ma linki prędkościomierza tylko jest elektronicznie.

pozdrawiam
  
 
stanowczo za duzo myslisz
masz kupic zegary do 6 garowca i wiecej ciebie nie powinno interesowac
  
 
Cytat:
2008-10-30 11:56:15, JOEBAR pisze:
Oczywiście ważna jest tu fakt że przy automacie nie ma linki prędkościomierza tylko jest elektronicznie. pozdrawiam


Nie ma znaczenia czy manual czy automat, 6-cio garowce są bez linki prędkościomierza.
  
 
Może wystarczy wymienić kondensatory elektrolityczne na płytce z silniczkiem ? U mnie pomogło, miałem ten sam objaw.
  
 
Dzięki za pomoc

właśnie rozebrałem licznik i co się okazało: zmieliła się mała gumowa zębatka która przenosi napęd z silniczka napędzającego bęben na kilometrami więc silniczek się kręcił tylko co z tego.

A co do zegarów to namierzyłem już identyczne jak moje.

Zastanawia mnie przy okazji fakt że mam kostkę za zegarem do podpięcia wyświetlacza komputera a nie ma wtyku do przycisku pod rękawem.

No i czy zegary różnią się jeżeli chodzi o wersję z wyświetlaczem bo mam zamiar wstawić owy ekranik.

pozdrawiam
  
 
czekaj czekaj
zakladasz BC czyli komp pokladowy OK
przycisk ma zawsze swoje gniazdko na tunelu srodkowym POD podlokietnikiem
Nic innego nadzwyczjanego nie trzeba robic
  
 
właśnie tego gniazda nie mogę znaleźć, czy ono jest daleko za dźwignią ręcznego ?? pod wyjmowaną klapką w miejscu gdzie jest włącznik niby "ASR" tego gniazda nie ma

A zegary już złożone i pięknie wszystko działa
  
 
Jak nie ma "komputera" to może i wiązki nie być, GM był oszczędny, wiązki montował odpowiednie do pakietu wyposażenia.
  
 
Kostka do przycisku znajduje się pod schowkiem w podłokietniku. Masz tam zgrupowane złącza od elektrycznych szyb. Jeśli masz żółtą kostkę przy zegarach do BC to masz również instalację. Jeśli masz pytania pisz na priv. Sam montowałem bc u siebie w Omedze.
  
 
właśnie tego gniazda nie mogę znaleźć, czy ono jest daleko za dźwignią ręcznego ?? pod wyjmowaną klapką w miejscu gdzie jest włącznik niby "ASR" tego gniazda nie ma

A zegary już złożone i pięknie wszystko działa
  
 
musisz odkrecic tunel srodkowy