Problem z wentylatorem chłodnicy w 111-ce!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam 2111 na wtrysku z 2001r. w której nie działa wentylator chłodnicy.
Pierwszy fachowiec wymienił czujnik temp.2 piny obok głowicy i żadnej poprawy,więc stwierdził,że musi być uszkodzony sterownik z tym,że nie wiadomo gdzie go szukać bo takiej łady nie widział na oczy.
Drugi fachowiec stwierdził,że wymieniony czujnik odpowiada tylko za wskaźnik na desce rozdzielczej i trzeba poszukać drugiego czujnika.A jeśli drugi czujnik jest sprawny,to trzeba sprawdzić przekaźnik w skrzynce bezpieczników a nie jakiś sterownik.
Poprzedni właściciel też walczył i się poddał i poprowadził przewód do kabiny z włącznikiem.Tą metodą wentylator się włącza.
W związku z tym mam pytanie czy jest jeden czujnik temperatury czy więcej i czy dalej odpowiada sterownik czy przekaźnik?
Z góry bardzo dziękuję!!!
  
 
Nie miałem 111 ale czy w samej chłodnicy nie ma wyłacznika/czujnika - tak jest w klasycznych Ładach i Samarach? Ten w bloku faktycznie podaje temp na wskaźnik. No ale Łady na w trysku nigdy nie miałem.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
W chłodnicy nie ma żadnego czujnika jak to było kiedyś.
  
 
W chłodnicy musi być czujnik. To on włącza wiatrak.
  
 

Właśnie zauważyłem na stronie jacars.pl,że jest czujnik elektrowentylatora chłodnicy.Będziemy szukać go u mnie.
  
 
Dzwoniłem do serwisu w Modlnicy.
Jeśli wentylator nie działa,a wymieniany był czujnik temp.w przy termostacie,przyczyny trzeba szukać w bezp. lub przekaźniku.Nie ma żadnego sterownika.Czujnik od wskaźnika na desce jest umieszczony wyżej i jest jednopinowy.Wentylator załącza się przy temp. 104/105 C.
Pojawiający się CHECK ENGINE nie ma nic wspólnego z temperaturą silnika.Opis "błąd odprowadzenia oparów benzyny" wskazuje na uszkodzenie czujnika(zaworu) absorbera,który jest w sprzedaży.
  
 
A jaki masz silnik, 8V czy 16V?
  
 

czujnik temp. właczenia wentylatorów:
wymiana czujnik włączenia wentylatora

demontaz elektrowentylatora:
wymiana wentylatora


reszta to sprawdzenie elektrycznej czesci - kabelki, przekaźnik, bezpieczniki.
  
 
Mam silnik 8V na wtrysku.Schemat w książce przedstawia,że czujnik elektrowentylatora znajduję się w chłodnicy tylko w wersji na gaźniku.Silnik na wtrysku nie posiada w chłodnicy żadnego czujnika.
  
 
Tak to jest, jak człowiek czyta bez zrozumienia. W takim razie, to steruje komputer wiatrakiem. Może kup lepiej sobie interfejs i sam spróbuj to naprawić.
  
 

oo wtyrskowa 11-ka.

n to czujik temp. masz tutaj:
czujnik temp. pynu chodzacego lada 2111 2112

wentylatorem zaczany jest przez przekanik.
steruja przekanikiem komp maszyny.
  
 

jesli masz 8V i komp janvar 4.x
to schemat sterownia:
schemat logiczny sterowania kontroelerem январ 4

wentylator - 19
czujnik temp. - 22
przekanik - 24