Pytanie odnośnie eksploatacji W123

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam pare pytań odnośnie Mercedesa W123.
Planuję zakup takiego autka i jestem ciekawy jak wygląda jego eksploatacja.
Co się najczęściej (jeżeli się psuje ), na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie no i chyba najważniejsze czyli jak wygląda spalanie (chodzi mi o 240 D)
Pozdrawiam
kozik
  
 
Spalanie w 240D - od 7 do 10 litrów na 100km - w zależności od ciężkości nogi . Przy zakupie zwracać uwagę na: 1. silnik, czy nie ma wycieków, czy pod odpaleniu nie dymi na niebiesko; 2. blacharke, czy nie ma dziur w podłodze, czy linia boczna jest równa, głownie chodzi o bagażnik czy nie opadł. A co do tego co najczęściej się psuje to trudno określić moim zdaniem, chyba najczęściej to się żarówki przepalają - bo samochód żadko się psuje
 
 
No właśnie co do trwałości silników 240D to już chyba krążą legendy.
Miałem kiedyś do czynienia z takim autem i z tego co pamiętam to wszystko było super.
A jak wygląda awaryjność mostów (bo chyba tym sie najbardziej martwie)
Co do spalania to rozumiem że podałeś spalanie w mieście?
A jeszcze jak wypadają na tle 240D silniki 300D?
Czy spalanie jest dużo wyższe? Opłaty z tego co sie orientuje to chyba taie same...
  
 
Cytat:
2006-03-24 07:58:24, kozik pisze:
A jak wygląda awaryjność mostów (bo chyba tym sie najbardziej martwie) Co do spalania to rozumiem że podałeś spalanie w mieście? A jeszcze jak wypadają na tle 240D silniki 300D? Czy spalanie jest dużo wyższe? Opłaty z tego co sie orientuje to chyba taie same...



Jeżeli samochód ten traktujesz do normalnej jazdy a nie do "rajdów" to z mostem nic się nie dzieje, tylko trzeba dbać oto, żeby olej był wymieniany na czas. Spalanie podałem tobie jakie mam w mieście , na trasie schodze do równo 6 litrów 240 od 300 różni się tym, że 300 jest już 5 cylindrówką 240 są mniej awaryjne od 300
 
 
To szczerze mówiąc spodziewałem się o jakiegoś 1-2 litra większego apetytu na rope.
To teraz pozostaje mi tylko szukać kupca na moje toczydełko a następnie szukać jakiejś "beczki" dla siebie
Mam nadzieję że gdybym miał jeszcze jakies pytania odnośnie tego auta to moge liczyć na Waszą pomoc
  
 
Cytat:
2006-03-24 11:57:31, kozik pisze:
Mam nadzieję że gdybym miał jeszcze jakies pytania odnośnie tego auta to moge liczyć na Waszą pomoc



Jak najbardziej

Zapraszam do udzielania się na forum naszego klubu
 
 
A ja jest z dynamika beczułki (ew. 114/115) z silnikami 240d i 300D?
Bo że 200D jest zdecydowanie za słaby (chociaż nieprawdopodobnie trwały) to wiem.
  
 
Cytat:
2006-04-01 00:02:26, andrzej_krakow pisze:
A ja jest z dynamika beczułki (ew. 114/115) z silnikami 240d i 300D? Bo że 200D jest zdecydowanie za słaby (chociaż nieprawdopodobnie trwały) to wiem.



200D stoi w miejscu. 240D już lata - bardzo ładnie się w obroty wkręca. 300D wciąga co popadnie .
 
 
Dzieki z info
  
 
Cytat:
2006-04-01 19:48:53, andrzej_krakow pisze:
Dzieki z info



A proszę bardzo
 
 
Temat jest wiec mam pytanie... co sadzicie o 200 w benzyniaku? Dobry wybor?

Co i co ile czasu trzeba wymieniac by dobrze sie sprawowal?

Jak jezdzi ? (nie musi byc szybki) ... ile pali w miescie i na trasie ?

Jakie "kultowe" gadzety pasuja to takiej fury ?