łożysko Accent

  szukane wyrażenia:   łożysko
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko ile kosztuje łożysko do przedniego koła do accenta z 2000 roku poj. 1.3, czy są jakieś zamienniki i trzeba wymienic odrazu na obydwu kołach

pozdr. Robert
  
 
komplet na jedno kolo od 80 zl (te gorsze) do 130 (te lepsze oryginalne)
  
 
Dziś żmieniałem łożysko w Accenice 1.3 z 2000r. Jak zwykle z przebojami w tym autku. Kupiony SKF(205zł) wydaje mi sie że troche sporo jak na łożysko. Po zdemontowaniu starego okazało sie że nowe ma zadużą średice wewnętrzną o 2 setki i było luźne pasowanie a nie sztywne. Przy poprzedniej wymianie mechanik poleciał sobie w chu... bo nie mogł dobrać łożyska i ztoczył piate!!!. Teraz trzeba było naspawać, ztoczyć na pasowanie sztywne. Bo nowa piasta 270+vat. Troche jestem wkur.. bo mialo zejść 2 godzinki a całe 6 godzin stal na podnośniku. Cale szczęście że nie w ASO. Bo w ASO nie poszli by na naspawywanie piasty. Dzisiejszy dzień to koszmar dla mnie. Patrzcie na ręce mechanikom co robią!!!!
  
 
Byłem w ASO łozysko 270 + wymian prawie 130 = 400 myslałem że się żźe krew zaleje ale trudno 2 latata gwarancji a poprzednie łozysko wyje...ne w nic daka smaru nie było. Ale ta cena kooooooooszmar.
  
 
Rzeczywiscie cena za lozysko wzieta z sufitu. Proponuje kupic w sklepie a nie w ASO. Oryginalne kosztuje 130 zl.
  
 
Witam
Nie chcialem zaczynac nowego watku wiec pisze w tym, chcialbym sie dowiedziec jakie sa lozyska w accencie 1996 rok, chodzi mi o przod, dzwonilem do JC i pytaja mi sie czy sa podwojne czy pojedyncze, ja niemam pojecia jakie sa, wiem tylko ze roznica w cenie jest spora bo 100 zl wiec zalezy mi na tym zeby bylo jedno lozysko Pomozcie!
Pozdrawiam
Marcin


[ wiadomość edytowana przez: Mortek dnia 2006-04-06 12:52:32 ]
  
 
Witam !

Mortek, ja dwa tygodnie temu wymieniałem łożyska przednie w swoim Accencie '96 i zapłaciłem - w sklepie z częściami w Piastowie - 160 zł za komplet z rabatem 10%.

Łożyska pochodziły właśnie z firmy JC i były alternatywą dla SKF'ów które kosztowały coś ok. 120 zł za sztukę.

Czy to są łożyska pojedyncze czy podwójne, pojęcia nie mam bo moja wiedza na tematy techniczne w aaucie ogranicza się tylko do wymiany koła i sprawdzenia poziomu oleju

Ale w pudełku zawierającym zestaw na jedno koło znajdowały się dwie metalowe tuleje tak więc chyba jednak podwójne.

A poza tym to taka firma jak JC powinna sama się orientować w takich sprawach. Od tego przecież są...

P.S.

Mam pytanko, trochę odbiegające od tematu.
Czy geometrię ze zbieżnością lepiej zrobić po zmianie opon na letnie i wyważeniu kół czy też to nie ma znaczenia ?

Dzięki
Pozdrawiam
Aliszer
  
 
No to sie nie dowiedzialem, a odnosnie pracownikow a JC u mnie w miescie, to nie chce sie juz wypowiadac ani denerwowac, bo o co bym sie nie spytal, to zawsze jakies ale. Pytalem sie ostatnio chyba o tarcze to tez mi sie pytali jaki jest rozstaw otworu w srodku, bo sa ponoc dwa rozmiary, a juz najlepszy teks byl kiedy chcialem kupic gumy do drazka stabilizatora do tylu, koles stwierdzil ze musze wejsc pod auto i zmierzyc jaka jest srednica drazka, a najlepiej zebym zmierzyl w miejscu zalozenia tej gumy to oni mi dobiora, poprostu mnie rozwalil, pojechalem do innego sklepu, podalem rocznik i juz nie pamietam co jeszzce, zaraz kolesprzyniosl mi gumy bez zbednych podchodow. Reasumujac tp jestem zrazony do sklepu JC w moim miescie.
Sorry za taki wywod ale jakos tak mnie zebralo.
Pytanie wciaz aktualne i nie ukrywam ze zalezy mi na czasie, a musze wiedziec dokladnie.
Pozdrawiam
Marcin


[ wiadomość edytowana przez: Mortek dnia 2006-04-07 10:09:22 ]
  
 
re aliszer:
wg mnie nie ma znaczenia kiedy ustawiasz geometrie.
wazne zeby ustawic, bo mi w mniej niz 100 km zcielo opone.
musialem wjechac w dziure i poszla geometria.
pzdr