Jakie felgi i opony do 2107 najlepiej 14"" - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
problemem bedzie rozstaw śrób!!! - zapomnij o tych felgach!
  
 
Tak dałoby się zaadaptować, np za pomocą dystansów ze zmianą rozstawu śrub za np. 150 zeta za sztukę plus sruby, lub sruby pływajaće za np. 50 zeta za komplet na koło, plus 30 zeta za piersćien centrujący, jak widać za te pieniądze wyczaisz na allegro alusy , albo kupisz taniej nowe stalówki 14"
  
 
Cytat:
2006-04-07 21:28:05, Leszek_Gdynia pisze:
problemem bedzie rozstaw śrób!!! - zapomnij o tych felgach!


No właśnie,a ja doczytałem się gdzieś na forum że 4x100 rozstaw podejdzie do łady,że 2mm to jednak nie tak dużo i da radę!
A jeżeli alusy to jakie ET jest potrzebne żeby weszły bez problemu??
  
 
Jacek wszystko się zgadza że to niby 2mm ale dla niektórych AŻ 2 mm. Bodajże na forum Fiaciorów był jak kolesiowi koło odjechał i miał niezłego dzwona i dużo szczęścia bo jechał z dzieckiem jak mu sie kółko urwało i to właśnie było te 2mm!!Ja nie polecam tego nikomu bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa jak lubisz bokami polatać to tymbardziej!! Moja rada odpuść se te koła są na tym świecie fajne felgi w rozstawie 4x98. A co do ET to wydaje mi sie ze od 25 wejdą od strzała jak felgi od Trucka. Ja mam 6 cali 14 ET 22 i dynstanse na koło 10mm i jest miodzio!!
  
 
Witam
Felgi alu z rozstawem 4x100, to jeszce od biedy przejdzie, po dwóch przykręceniach wyrobią się na 98, pod warunkiem oczywiście że: dobrze jest wycentrowany środek felgi z piastą, tzn. otwór felgi dokładnie przylega fo piasty (pierścień centrujący, przetoczona felga lub dystans z centrowaniem, a po drugie śruby są do felg aluminiowych i odpowiednio głęboko wkręcone w piastę.
Felg stalowych o innym rozstawie śrub niż oryginał zdecydowanie nie polecam, szczególnie że Ładnej jest sporo pasujących stalówek 14 i 15"
  
 
Cytat:
2006-04-08 13:13:45, kolba20ZGIERZ pisze:
Jacek wszystko się zgadza że to niby 2mm ale dla niektórych AŻ 2 mm. Bodajże na forum Fiaciorów był jak kolesiowi koło odjechał i miał niezłego dzwona i dużo szczęścia bo jechał z dzieckiem jak mu sie kółko urwało i to właśnie było te 2mm!!Ja nie polecam tego nikomu bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa jak lubisz bokami polatać to tymbardziej!! Moja rada odpuść se te koła są na tym świecie fajne felgi w rozstawie 4x98. A co do ET to wydaje mi sie ze od 25 wejdą od strzała jak felgi od Trucka. Ja mam 6 cali 14 ET 22 i dynstanse na koło 10mm i jest miodzio!!


No właśnie ja też miałem na względzie bezpieczeństwo czyli widzę że nie ma co kombinować!Kolba a gdzie dorabiałeś dystanse-podaj namiary jeśli to w okolicach Łodzi
  
 
Jacek ogólnie dorobienie dystansu nie jest przerażająco drogie ale materiał do tego potrzebny jest ciezko znaleść i drogi a reczta toczenie to już pikuś. Najtańszy sposób to krązki od Dużego Fiata po 2 zł za sztuke na szrocie(ten krązek ma 5mm).Ja se kupiłem 8 sztuk pospawałem po 2 sztuki, zeszlifowałem spawy i wstawiłem tulejke w środek na wycentrowanie felgi ( w feldze wytoczyłem też pod ten wymiar tulejki) i jest gitarka. Czyli po kosztach!! Jednym słowem poszukaj na szrotach bedzie najtaniej i najlepiej.
  
 
Jeśli nie takim sposobem ,jak pisze Kolba, to możesz wejść na stronę firmy Ring Auto Tuning.Tam mają dystanse do niemal każdego auta,w tym Ład,Poldków i DFów z aluminium.Istnieje możliwość zamówienia dystansu o potrzebnej szerokości,a jeżeli istnieje róznica między średnicą felgi i piasty,to dorabiają też tuleje.
  
 
Cytat:
2006-04-09 15:21:08, kolba20ZGIERZ pisze:
Jacek ogólnie dorobienie dystansu nie jest przerażająco drogie ale materiał do tego potrzebny jest ciezko znaleść i drogi a reczta toczenie to już pikuś. Najtańszy sposób to krązki od Dużego Fiata po 2 zł za sztuke na szrocie(ten krązek ma 5mm).Ja se kupiłem 8 sztuk pospawałem po 2 sztuki, zeszlifowałem spawy i wstawiłem tulejke w środek na wycentrowanie felgi ( w feldze wytoczyłem też pod ten wymiar tulejki) i jest gitarka. Czyli po kosztach!! Jednym słowem poszukaj na szrotach bedzie najtaniej i najlepiej.


Kolba ale jakie krążki od fiata,bo nie wiem o co chodzi?i jaki ewentualnie materiał nadawałby się na dystanse oprócz aluminium??
I w sumie to dobry pomysł poszperać na szrocie i samemu coś sklecić!a te krążki to spawałeś gazami rozumiem??!
  
 
Cytat:
2006-04-09 21:58:19, jacek2107 pisze:
Kolba ale jakie krążki od fiata,bo nie wiem o co chodzi?


Normalne fabryczne dystanse od DF/Poldka - maja grubość 5 mm i jest ich na pęczki na każdym złomie
  
 
Witam
Zdejmij przednie koło od Ładnej i zobaczysz taki krążek zamontowany na tarczy (grubość 5-6 mm), we fiacie 125p masz takie na wszystkich kołach(piastach).
Normalnie służą one do rozłożenia nacisku śryb, felg na tarcze hamulcowe by się nie wypaczały przy dokręcaniu kól, mogą posłużyć jako dodatkowe dystanse, z przodu 1-2 krązki, pod warynkiem że sruby są dość długie, UWAGA, standartowe mogą być za krótkie i koło może odpaść!!!, 2 dodatkowe to max bez dodatkowych zabiegów, bo jeszce felga opiera się na piaście.
Z tyłu użycie nie wchodzi raczej w rachubę bo po dołożeniu takiego felga przestaje opierać się na piaście, chyba że zrobisz tak jak proponuje Kolba (pospawanie kilku razem i dodatkowa tuleja centrująca) i oczywiście znowu temat dłuższych śrub!!!
  
 
Andrzej z Sheriffntem dobrze piszą !! Zdejmij przednie koło i już bedziesz wiedział jakie krązki!! Ale moim zdaniem to zacznij od zakupu felg o dobrym rozstawie śrub ( 4x98 ) pózniej bedziesz myślał czy potrzebne są dynstanse czy nie. Jak będą potrzebne pomoge ci chetnie i wytłumacze o co chodzi.Noi oczywiscie jeszcze sprawa dłuższych śrub ale to wszystko po kolei!!


[ wiadomość edytowana przez: kolba20ZGIERZ dnia 2006-04-10 12:04:45 ]
  
 
Cytat:
2006-04-10 12:02:07, kolba20ZGIERZ pisze:
Andrzej z Sheriffntem dobrze piszą !! Zdejmij przednie koło i już bedziesz wiedział jakie krązki!! Ale moim zdaniem to zacznij od zakupu felg o dobrym rozstawie śrub ( 4x98 ) pózniej bedziesz myślał czy potrzebne są dynstanse czy nie. Jak będą potrzebne pomoge ci chetnie i wytłumacze o co chodzi.Noi oczywiscie jeszcze sprawa dłuższych śrub ale to wszystko po kolei!! [ wiadomość edytowana przez: kolba20ZGIERZ dnia 2006-04-10 12:04:45 ]


dzięki wielkie kolba-zgłoszę się w odpowiednim czasie, w końcu-my ładziarze musimy się trzymać razem -na razie jestem na etapie poszukiwania alumów!
  
 
Może coś takiego
Borbety 14 cali 4x98
albo takie
inne Borbety,lepszy stan
Generalnie polecam allegro - czasem trafi się fajne felgi w okazyjnej cenie
  
 
Cytat:
2006-04-10 12:47:18, simon2107 pisze:
Może coś takiego Borbety 14 cali 4x98 albo takie inne Borbety,lepszy stan Generalnie polecam allegro - czasem trafi się fajne felgi w okazyjnej cenie


A co powiecie na takie alufelgi do 2107??
http://www.allegro.pl/item96138070_felgi_aluminiowe_4_98_fiat_seat.html
  
 
Jacek to wszystko kwestia gustu i najważniejsze by Tobie się podobały i mnie tez sie podobają takie czarne .Teraz moim zdaniem najlepiej jest kupić całe koła ponieważ jedziesz zakładasz na auto i przejedziesz sie czy nie są krzywe itp.. A te koła są w Szczecinie troche hektar od Łodzi.Moja rada całe koła kupić by sprawdzić sobie wszystko (bicie i te sprawy) noi gdzieś bliżej!!
  
 
Cytat:
2006-04-12 12:54:45, kolba20ZGIERZ pisze:
Jacek to wszystko kwestia gustu i najważniejsze by Tobie się podobały i mnie tez sie podobają takie czarne .Teraz moim zdaniem najlepiej jest kupić całe koła ponieważ jedziesz zakładasz na auto i przejedziesz sie czy nie są krzywe itp.. A te koła są w Szczecinie troche hektar od Łodzi.Moja rada całe koła kupić by sprawdzić sobie wszystko (bicie i te sprawy) noi gdzieś bliżej!!


JUż je sobie odpuściłem-za daleko,wolę nie ryzykować,ale cholera dokładnie o takie mi chodzi alusy!
A może ktoś się orientuję gdzie w pobliżu Łodzi handlują używanymi felgami i oponami!podajcie jakieś namiary!
  
 
Cytat:
2006-04-09 21:58:19, jacek2107 pisze:
Kolba ale jakie krążki od fiata,bo nie wiem o co chodzi?i jaki ewentualnie materiał nadawałby się na dystanse oprócz aluminium?? I w sumie to dobry pomysł poszperać na szrocie i samemu coś sklecić!a te krążki to spawałeś gazami rozumiem??!


po zmianie felg na 15 zostały mi 2 pary dystansów 12,5 mm i 17,5 mm,aluminiowe,z centrowaniem.jak ktoś chce mogę sprzedać,mam też długie śruby.
  
 
Cytat:
2006-04-13 08:57:46, Koliber_111 pisze:
po zmianie felg na 15 zostały mi 2 pary dystansów 12,5 mm i 17,5 mm,aluminiowe,z centrowaniem.jak ktoś chce mogę sprzedać,mam też długie śruby.



oferta nieaktualna... zostawiamy do żigulki
  
 
Do Żiguli do najlepiej załóżcie szpilki
Odpadnie kłopot ze śrubami



pzdr
CHIO